تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷-۱۰:۵۷ ق.ظ
کد خبر : 291162
نسخه چاپی نسخه چاپی
با حضور ناصر وحدتی؛

دوره آموزشی قصه گویی گیلکی در رشت برگزار شد

دومین دوره آموزشی یک روزه قصه گویی گیلکی با حضور استاد ناصر وحدتی، نویسنده، هنرمند، پژوهشگر و آهنگساز فولکلور گیلانی و جمعی از کتابداران گیلان در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش ۸دی، در این دوره آموزشی یک روزه که در ادامه دوره های آموزشی قصه گویی گیلکی در سال۱۳۹۶ و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاون توسعه کتابخانه ها و امور همکاری ها، کتابداران کتابخانه های استان و مسئولین ستادی برگزار شد، در خصوص جنبه های مختلف قصه ها و متل های گیلکی مطالبی بیان شد.

ناصر وحدتی خواننده گیلانی قصه های گیلکی را دارای منزلت و مقام بسیار والایی در فرهنگ این سرزمین عنوان و حفظ بسیاری از این قصه های بومی را بدست پدران و مادرانمان و از طریق سینه به سینه عنوان کرد. این پژوهشگر گیلانی قصه ها را تنها ابزار انتقال فرهنگ های بومی اصیل در گذشته و حال دانست و بر ضرورت پاسداشت دقیق و بدون تغییر این میراث گرانبها تاکید کرد.

نویسنده و آهنگساز مطرح گیلانی در ادامه این دوره آموزشی به بیان شیوه های مختلف قصه گویی برای سنین مختلف پرداخت و با خوانش برخی از معروفترین قصه ها و متل های گیلانی این دوره یکروزه را به پایان برد.

گفتنی است اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان پیش از این نیز با هدف پاسداشت فرهنگ بومی و محلی و آشنایی کتابداران استان گیلان با فرهنگ غنی گیلان اقدام به برگزاری این دوره آموزش کرده بود.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه