بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۱ فروردین ۱۳۹۳-۱۱:۴۵ ق.ظ
کد خبر : 29090
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو شورای رشت هشدار داد:

شهرداری نباید به اردوگاه سیاسی مهره های سوخته تبدیل شود/ در صورت نیاز گزارشاتی به مردم ارائه می‌دهیم

نیکومنش با تأکید بر اینکه شهرداری نباید به اردوگاه سیاسی برخی مهره‌های سیاست‌زده و با کارنامه منفی در نزد مردم تبدیل شود، گفت: در صورت عدم تغییر در رویه، گزارش‌هایی را به صورت شفاف و مستند به مردم ارائه می‌دهیم.

به گزارش ۸دی نیوز، مظفر نیکومنش‌ نودهی عضو شورای اسلامی شهر رشت در گفتگو با تسنیم، با تأکید بر نقش محوری شهرداری‌ها در تحقق شعار امسال، اظهار کرد: اقتصادی منهای فرهنگ، جامعه را گمراه می‌کند و سعادت آفرین نیست.

عملکرد مدیران شهردار رشت در راستای تحقق شعار سال بررسی می‌شود

وی با بیان اینکه شهرداری نهادی خدماتی، اجتماعی، فرهنگی و غیرسیاسی است، افزود: عملکرد مدیران شهرداری رشت در راستای تحقق شعار سال بررسی و به مردم اعلام می‌شود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان فرهنگی، علمی، ورزشی و اقتصادی این شهر در مسیر توسعه بزرگترین کلانشهر شمال کشور، گفت: شهر رشت از توسعه‌نیافتگی رنج می برد.

نیکومنش‌نودهی با بیان اینکه شورای دور چهارم رشت از متخصصان حوزه‌های مختلف تشکیل شده است، تصریح کرد: شورای رشت تا کنون از سیاست‌زدگی به دور بوده و فقط به مسائل شهر با دیدگاه تخصصی نگریسته و برنامه‌ریزی کرده است.

وی با اشاره به تغییر و تحولات در بدنه شهرداری رشت، خاطرنشان کرد: شهرداری نباید به اردوگاه سیاسی برخی مهره‌های سیاست‌زده و با کارنامه منفی در نزد مردم تبدیل شود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر رشت، گفت: شهردار رشت باید از برگزاری برخی جلسات حاشیه‌ای پرهیز کند و شب‌نشینی برای تصمیم‌گیری در مورد مسائل مختلف شهری جایز نیست.

طراحی سئوال از شهردار رشت در مرحله نهایی است

نیکومنش‌نودهی از طرح سئوال از شهردار رشت در صحن علنی شورا در حوزه‌های تخصصی سلامت، فرهنگ و اقتصاد خبر داد و افزود: طراحی سئوال از شهرداری در مرحله نهایی است و تقاضای ما پاسخگویی شهردار به سئوالات مطروحه در صحن علنی شورا و در حضور رسانه‌ها است.

وی با اشاره به معظلات موجود در شهر رشت، تأکید کرد: جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهری، نظارت دقیق بر عملکرد شهرداری و ارتقای سطح رفاه اجتماعی از مهم‌ترین اهداف شورای شهر رشت در سال ۹۳ است.

nikoomanesh

شهرداری در وصول مطالبات کند عمل می‌کند

رئیس کمیسیون محیط زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر رشت، بررسی صورت حساب ماهانه در آمد و هزینه تسلیمی شهرداری موضوع ماده ۷۹ قانون شهرداری و ارائه آن همراه با نظریه به جلسات شورا حداکثر ظرف یک هفته پس از دریافت صورت حساب را از وظایف شهردار عنوان و گفت: شهرداری در وصول مطالبات به کندی عمل می‌کند.

نیکومنش‌نودهی با بیان اینکه مردم رشت خاطره خوشی از سیاست‌زدگی در شهرداری ندارند، گفت: برخی آمارهای اعلام شده شهرداری در رسانه‌ها مستند نیست.

وی افزود: برخی گزارش‌های مستند در حوزه عملکردی و حاشیه‌پردازان را آماده کرده‌ایم که در صورت عدم تغییر در رویه موجود، این گزارش‌ها را به صورت شفاف و مستند به مردم ارائه می‌دهیم.

رئیس کمیسیون محیط زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر رشت، با بیان اینکه مردم در نظام اسلامی ولی‌نعمت هستند، تأکید کرد: اعضای شورای رشت خود را مدیون و پاسدار اعتماد مردم می‌دانند و با احدی عقد اخوت نبسته‌اند.

نیکومنش‌نودهی با اشاره به اینکه به عنوان اصولگرا با رأی مردم فرهیخته و ولایی رشت وارد صحن شورا شدم، گفت: در مدت آغاز فعالیت شورای دور چهارم رشت هرگز به مسائل جاری و برنامه‌ها نگاه سیاسی نداشتم و تلاش کردم از تجربه ۳۲ساله مدیریت در عرصه‌های مختلف ستادی و ملی برای توسعه رشت بهره گیرم.

وی با تقدیر از تلاش‌های نمایندگان گیلان و به ویژه رشت در همکاری با شورای شهر رشت، تصریح کرد: باید با همکاری قوانین برای اصلاح برخی از قوانین تخصصی حوزه شهرداری‌ها برای ارتقای خدمات به شهروندان تلاش کنیم.

رئیس کمیسیون محیط زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر رشت، گفت: طرح سئوال از شهردار رشت در صحن علنی، با هدف تنویر افکار عمومی، پاسخگویی شهردار به مردم در حوزه عملکردی و مقایسه وعده‌های شهردار با عملکرد شش ماهه مطرح می‌شود.

بدنه فرهنگی شهرداری رشت پویا نیست

نیکومنش‌نودهی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی یکم فروردین ۹۳ و در پیام نوروزی امسال تأکید بسیاری در حوزه فرهنگ داشتند، گفت: بدنه فرهنگی شهرداری رشت پویا و فعال نیست و با توجه به تلاش‌های برخی از مدیران فرهنگی، هنوز شاهد رکود در این حوزه هستیم.

وی، عدم برنامه‌ریزی فرهنگی مناسب، عدم توجه ویژه به مسجدمحوری در حوزه فرهنگ و حمایت از برنامه‌های پایگاه‌های مقاومت بسیج و هیئت‌های مذهبی، عدم اشراف بر فضای فرهنگی رشت و عدم بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در حوزه فرهنگ را از بارزترین مشکلات حوزه فرهنگی مدیریت شهرداری رشت عنوان کرد.

نیکومنش‌نودهی با بیان اینکه طرح سئوال از شهردار رشت، مطالبه جمعی از فرهیختگان این شهر است، گفت: آرای تخصصی نخبگان با وضعیت عملکردی شهردار رشت و وعده‌های شهردار در بدو انتخاب در دور چهارم تلفیق و سئوالات تخصصی در حال تدوین و نهایی شدن است.

۱۴ ديدگاه

 1. استاد دانشگاه گفت:

  درود بر نیکومنش

  واقعا حرفهای منطقی بود

 2. محسن پور گفت:

  یه محسن پور…
  آمو تو رو بگوفتم کشور در حال گفتگو ایسه.
  تو را حالی نببسته.تی کارا بوکن بوشو.
  کس به کس نیه!

 3. سید محمد.فومنی گفت:

  شورای شهر فقط شعار ندهند این حرفهایی که میزنند بارها در تریبونهای مختلف شنیده ایم …مخصوصا شهرداری رشت که سالیان سال محل جولان دادن افراد معلو م الحال بوده که با شورای شهر قبلی همه جور زدو بند داشته اند…

 4. یک کارمندشهرداری گفت:

  راستی قضیه پارتی های شبانه ویلای اقای […] چیست؟

 5. تالش گفت:

  […] که در خواب زمستانی و کاسبی خودش است

 6. کارمند شهرداری گفت:

  سیستم و ساختا شهرداری به جایی رسیده که در ویلاهای رشت و در پارتی تصمیم گیری می شود!!

 7. سالار گفت:

  آقای دکتر […] فکر کردی اینجا هم محل شماست ؟؟؟نه جانم اینجا رشته نه…..

 8. کارمند شهرداری :
  حق دارید!!!
  چون […]شما در گرو بودن شهردار میباشد
  شما برای […]خودتون حرص میخورید نه برای شهر و شهروندان

 9. جالبه یک نفر هم که شهامت انتقاد قاطع رو داره و با صداقت داره حرف میزنه یک عده سودجو دارن این وسط از آب گل آلود ماهی میگیرن و به جای باز کردن چشمشون . با درست کردن شایعه به خیال خودشون موضوع را کمرنگ کنن

  آقای نیکومنش تشکر…

 10. همشهری گفت:

  احسنت بر مرد بزرگ(نیکومنش) که حقیقت را آشکارا بیان کرد. چون دیدگاهشان وسیعتر از شهر رشت است.آقایان محترم بگذارید این مرد کارش رابکند .چون در کارش استاد هست.

 11. محمد رضا گفت:

  لیاقت مردم مافیای رشت همان کسانی هستند که آسه برن آسه بیان بعد سرو صدای دزدی دراد.. یک نفرم از حقتون میخواد دفاع کنه اینجوری میگن!!! خیلی جالبه.

 12. میثم گفت:

  ایشان به چند مورد اشاره داشتند ۱به حق فرمودند مردم ولی نعمت ما هستند ولی بنده از ایشان استدعا دارم به احترام همان مردم که دغدغه ذهنی ایشان هست اعلام فرمایند اعضای اطاق فکر ستاد انتخاباتی ایشان که شبانه روزی زحمت کشیدند ودر سایه زحمات انها ایشان به شورا امدن به نوعی وی مدیون زحمات انها ست جناب ایشان چقدر قدردان زحمات انهاست البته غیر از صاحب ان […] که با برادر […] شریک راه اندازی کرده اند البته اولین کسانی که انجا […] فرمودند بعضی از شورای شهر بودند که به دعوت […]امده بودند جناب […] در ستاد شما فقط برادرت و ان […] نبودند لطفا اگر خیلی به خدمت علاقه داری شعار را رها کن به اطرافت نگاه کن و به برادرانت و […] ایشان بعد کسایی که در انتخابات برات اشگ ریختند اگر توجه نکنی دور نیست تاوان اه واشگ صادقانه انهارا خواهی داد خدا انروز را نیارد لطفا شعار نده عمل کن

 13. ابوذر گفت:

  مردم رشت سالهاست که با نام نیکومنش نودهی آشنا هستند، البته بیشتر با اخویهای گرامی ایشون،..
  آقای نیکومنش […] به جه حقی به خودش اجازه میده در مورد اصلاح شهر حرف بزنه، همه میدونن شما […] عضو شورا هستی و شدی […] ایشون
  اگر قراره فرهنگ رو گسترش بدین و فساد رو ریشه کن کنین چرا از […] های گرامتون شروع نمیکنین تا مردم بدونن در این امر قاطع و صالح هستین….در آخر فقط میتونم به این آیه شریفه از کلام الله اشاره کنم که ” و مکر و مکرالله والله خیر الماکرین”

 14. قدرت...اه گفت:

  جناب ابوذر خان گذشته کاری ایشان رو اگه بدونی این حرف رو نمیزنی اول ایشان در رشت مطرح بودند بعد برادرانش.ایشان سمتهای حساسی را در رشت داشتند بعد به تهران رفتند و پستها ی حساستری را گرفتند وبعد برای بازنشستگی به شهر خودش برگشتند و با نظر دوستانش در انخابات شرکت کردند.بنده شخصا مدیون این شخص هستم و همکار قدیمی.و شرمنده ایشان هستم در مدت انتخابات .ایشان را بشناس و بعد آیه بخوان برادر.

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه