تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۷-۱۲:۱۰ ب.ظ
کد خبر : 290403
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو هیات رئیسه مجلس:

یکی از مهره‌های درشت جاسوسی از کشور فرار کرد/ دستگاه‌های مسئول باید در مورد بکارگیری کاوه مدنی و خروج وی از کشور پاسخگو باشند

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: امروز ما شاهد هستیم که یکی از مهره‌های درشت جاسوسی از کشور فرار کرده و دستگاه‌هایی که اجازه دادند تا کاوه مدنی از کشور خارج شوند، باید پاسخگو باشند.

به گزارش ۸دی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصاویر منتشر شده از کاوه مدنی معاون سازمان محیط زیست و همچنین سوابق اخلاقی و امنیتی وی گفت: طبق قانون دستگها‌های مختلف وظیفه دارند تا درمورد مشاغل حساس از دستگاه‌های امنیتی درمورد افرادی که در این سمت‌ها به کار گمارده می‌شوند استعلام بگیرند.

وی ادامه داد: فردی همچون کاوه مدنی که سطح ارتباطات خارج از کشورش تا به این حد زیاد بوده و تابعیت چندگانه داشته و حتی به کشورهایی سفر کرده که قانونا حق سفر به آنجا را نداشته و با آنها کار می‌کرده را در پرونده دارد و حتی در زمان انتصابش به عنوان معاونت سازمان محیط زیست در خارج از کشور به سر می‌برده است.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: دستگاه‌های امنیتی ما که اجازه انتصاب این قبیل افراد را می‌دهند، عملکردشان جای سوال دارد و امروز ما شاهد هستیم که یکی از مهره‌های درشت جاسوسی از کشور فرار کرده و دستگاه‌هایی که اجازه دادند تا کاوه مدنی از کشور خارج شوند باید پاسخگو باشند. در همین راستا هم باید نظام قضایی ما پاسخگو باشد که فردی که در لیست مضنونین بوده و ممنوع الخروج بوده چگونه اجازه خروج به وی داده می‌شود و همچنین دستگاه‌هایی که مدنی را برای احراز اینگونه سمت‌ها تایید کرده‌اند باید پاسخگو باشند.

قاضی‌زاده در پایان در پاسخ به سوالی درمورد لزوم پاسخگویی دولت درباره بکارگیری کاوه مدنی در سمت معاونت سازمان محیط زیست با این سابقه خاطرنشان کرد: دولت که افراد زیادی را از قبیل کاوه مدنی به کار گرفته و حرجی به دولت در این باره نیست اما دستگاه‌های مسئول که باید رفتار دولت را کنترل می‌کردند چرا به وظیفه‌شان عمل نکردند.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه