تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۷-۱۱:۴۷ ق.ظ
کد خبر : 290393
نسخه چاپی نسخه چاپی
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارزگیلان خبرداد:

لوازم آرایشی بهداشتی عمده‌ترین محصول قاچاق در گیلان

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گیلان با بیان اینکه لوازم آرایشی بهداشتی از عمده‌ترین کالای قاچاق در گیلان است گفت: سال گذشته ۶۴ میلیارد ریال در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی کشفیات انجام شد.

به گزارش ۸دی،‌ نادر عبدالله‌پور صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت:‌ از بین اقلام و کالاهای قاچاقی که سال گذشته در استان گیلان کشف و ضبط شدند انواع لوازم آرایشی و بهداشتی با ارزش ۶۴ میلیارد ریال بیشترین سهم را در بین سایر محصولات کشف شده دارند.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان افزود:‌ اقدامات بسیار خوبی در حوزه کشف محصولات قاچاق انجام شده است اما با تمام این‌ها تنها می‌توان ‌۱۰ درصد این کالاها را از این راه شناسایی و ضبط کرد بنابراین مبارزه جدی با این پدیده نیاز به اقدامات جدی‌تری دارد.

عبدالله‌پور به آمار پرونده‌های تشکیل شده در سال گذشته اشاره کرد و ابراز داشت:‌ هزار و ۸۳۰ فقره پرونده توسط ضابطان و دستگاه‌های کاشف قاچاق کالا و ارز استان گیلان در سال ۹۶ تشکیل شد که این آمار به نسبت سال ۹۵ با حدود هزار و ۳۴۵ فقره پرونده تشکیل شده،‌ از افزایش نسبی برخوردار است.

مدیرکل امنیتی،‌ انتظامی استانداری گیلان خاطرنشان کرد:‌ روند بررسی حدود هزار و ۹۰۰ پرونده قاچاق کالا و ارز استان گیلان در سال گذشته به اتمام رسید و مختومه شد و امسال نیز تاکنون حدود ۹۰۰ فقره پرونده در حوزه‌های مختلف به ارزش ۱۴ میلیارد تومان در روند رسیدگی قرار گرفت.

وی با اشاره به تعداد پرونده‌های محکومیت یافته حوزه قاچاق کالا و ارز گیلان در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت:‌ در مجموع احکام نهایی حدود هزار و ۵۶۹ فقره پرونده تشکیل شده قاچاق انواع کالا و ارز به ارزش تقریبی ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان صادر شد و به مرحله اجرا درآمد.

عبدالله‌پور میزان کشفیات در حوزه لوازم آرایشی بهداشتی را حدود ۶۴ میلیارد تومان اعلام کرد و ابراز داشت:‌ بیشترین کشفیات انجام شده به ترتیب در بخش‌های لوازم آرایشی و بهداشتی،‌ لوازم خانگی،‌ انواع مواد غذایی،‌ مشروبات الکلی،‌ برنج، انواع‌ ارزاق خوراکی و سوخت بوده است.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گیلان اعلام کرد:‌ لوازم خانگی با ۸۹۶ میلیون ریال،‌ مواد غذایی ۱۲ هزار و ۵۶۹ عدد،‌ انهدام ۴ باند مشروبات الکلی، و کشف ۵۲۵ تن برنج به ارزش ۳ میلیار ریال از جمله این کشفیات انجام شده در سال گذشته بوده‌اند.

مدیرکل امنیتی،‌ انتظامی استانداری گیلان با تأکید بر لزوم عزم جدی همه مسئولان برای مبارزه با قاچاق کالا تصریح کرد:‌ این پدیده شوم موجب از بین رفتن فرصت‌های شغلی و نابودی تولید داخلی می‌شود بنابراین در سال حمایت از کالای ایرانی باید جهت مبارزه جدی با آن تمهیدات خاصی اندیشیده شود.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان افزود:‌ اصلاح الگوی مصرف در بین مردم،‌ تبلیغ مؤثر کالاهای ایرانی،‌ حمایت از تولیدکنندگان داخلی،‌ ارتقای کیفیت محصولات ایرانی و نظارت گسترده بر مبادی ورود کالاهای قاچاق باید در دستور کار ویژه مسئولان قرار گیرد.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه