تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۷-۶:۴۰ ق.ظ
کد خبر : 289389
نسخه چاپی نسخه چاپی

مسئول کتابخانه شفت در فاو به شهادت رسید

شهید هرمز کاظمی پس از تأسیس و راه‌اندازی کتابخانه تکرم شفت مسئولیت اداره آن را نیز بر عهده گرفت و سرانجام پس از رشادت‌های فراوان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی فاو به درجه رفیع شهادت رسید.

به گزارش ۸دی، شهید هرمز کاظمی در دهم مهر ۱۳۴۳ در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی در روستای تکرم شهرستان شفت دیده به جهان گشود.

 وی تحصیلات ابتدایی خود را تا سطح سیکل در دهستان جیرده، هم‌جوار روستای محل سکونت خود به پایان رساند و در کنار مدرسه به‌گونه‌ای مسئولانه و فعالانه برای کمک به خانواده در مغازه نانوایی پدرش به کار و کوشش مشغول می‌شد.

 او از همان دوران کودکی با مهربانی و متانت زبان زد خاص و عام بوده و همواره به‌عنوان فردی دلسوز به حال دیگران و علاقه‌مند به کمک و همکاری و همدلی با نزدیکان و آشنایان و دوستان معروف بود.

وی حتی از کمک به بینوایان و مستمندان تا لحظه شهادت دریغ نکرد و به این کار توجهی خاصی داشت، از خصوصیات اخلاقی، مذهبی و سیاسی او می‌توان به پاکی، اخلاص، خوش‌اخلاقی، شوخ‌طبعی، متانت و مؤدب بودن او اشاره کرد.

هرمز تا حد امکان سعی می‌کرد کسی از او دلگیر و آزرده‌خاطر نشود و همیشه سعی می‌کرد در کارهایش دقیق و منظم باشد و از موقع ای که همراه با کار و کوشش، فعالیت‌های مذهبی و سیاسی خود را آغاز کرده بود در میان بچه‌های حزب اله نمونه بود.

او نمازهایش را مرتب، منظم و به‌وقت می‌خواند و در ماه رمضان نیز روزه گرفته و حالتی خاص به خود می‌گرفت و وقتی‌که به چهره‌اش نگاه می‌کردیم یک چهره واقعی مؤمن و عبادتی داشت.

وی از دروغ گفتن و غیبت کردن پرهیز می‌کرد و دیگران را هم راهنمایی می‌کرد تا عاشق امام و انقلاب جمهوری اسلامی شوند و به بچه‌های مذهبی و حزب الهی علاقه خاصی داشت.

هرمز در مراسم‌های مختلف عبادی سیاسی شرکت فعال داشت و خود یکی از متذکران به این‌گونه مراسم‌ها بود و در تأسیس و راه‌اندازی کتابخانه تکرم نیز تلاش فراوانی کرد.

وی پس از تأسیس کتابخانه مسئولیت اداره آن را نیز بر عهده گرفت و بااینکه از هوش و استعداد خوبی نیز برخوردار بود به علت کمک به خانواده و فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی از ادامه تحصیل دست کشید و پس از گرفتن سیکل به فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و کمک به خانواده پرداخت.

او پس از آغاز جنگ تحمیلی صدام و بعثیان ازخدابی‌خبر برعلیه کشورمان مانند دیگر جوانان این مرزوبوم راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد.

شهید هرمز کاظمی سرانجام پس از رشادت‌های فراوان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی فاو به درجه رفیع شهادت رسید و آسمانی شد و پیکر پاک و مطهرش پس از تشییع باشکوه در گلزار شهدای مسجد فاطمیه تکرم شهرستان شفت به خاک سپرده شد.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه