تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷-۱۰:۱۵ ب.ظ
کد خبر : 289354
نسخه چاپی نسخه چاپی

بهترین آنتی ویروس های کاملاً رایگان برای ویندوز

مطمئناً می دانید ویندوز ۱۰ خود دارای آنتی‌ویروس است اما بر کسی پوشیده نیست زیاد چنگی به دل نمی‌زند و بررسی‌های متعدد حاکی از عملکرد ضعیف آن است. اگر به دنبال یک جایگزین رایگان برای آنتی‌ویروس خود ویندوز هستید، در ادامه بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

به گزارش ۸دی، به وضوح آنتی‌ویروس‌های رایگان متعدد در دسترس هستند و حتی خود ویندوز دارای آنتی‌ویروس است، اما واقعیت این است که عملکرد، کارایی و کارآمدی اغلب آنها هنوز فاصله زیادی با محصولات پولی دارد. در این میان هستند کمپانی‌های امنیتی که محصولات رایگان اما کارآمد نیز دارند.

شاید انتخاب یک آنتی‌ویروس رایگان کار آسانی به نظر برسد اما اصلاً چنین نیست. بسیاری از آنتی‌ویروس‌های رایگان نه تنها محافظت کامل را به شما ارائه نمی‌کنند، بلکه مشکلات و محدودیت‌های فراوانی نیز دارند. حتی برخی از آنها واقعاً آنتی‌ویروس کامل نیستند. برای همین با تکیه بر تجربه و شناخت خود و همچنین با تکیه بر بررسی‌های معتبر و مستقل در طول نزدیک به یک دهه اخیر، بهترین آنتی‌ویروس رایگان را برای شما لیست کرده‌ایم. در این لیست تنها بهترین‌های واقعی آن هم از هر نظر لیست شده‌اند و جنبه‌های گوناگون در نظر گرفته شده‌اند.

نکته مهم: در این لیست فقط آنتی ویروس‌های کاملاً رایگان و بدون محدودیت زمانی قرار گرفته اند. این‌ها بهترین آنتی ویروس‌های کاملاً رایگان هستند که همان کار آنتی ویروس‌های پولی را انجام می‌دهند یا حتی بهتر هستند.
تمامی آنتی ویروس های پیشنهادی این لیست از جنبه های مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته اند.
لازم به ذکر است برخی آنتی ویروس های رایگان به ایجاد یک حساب کاربری نیاز دارند که به معنای رایگان نبودن آنها نیست.

انتخاب اول : Kaspersky Anti-Virus Free
هنوز یک سال از عرضه این محصول نمی‌گذرد اما در صدر بهترین‌های دنیا و البته لیست ما قرار می‌گیرد. این نسخه رایگان یک آنتی‌ویروس کاملاً شناخته شده و قدرتمند است که تقریباً هیچ چیز از محصولات پولی کم ندارد و حفاظت نسبتاً کاملی را ارائه می‌کند.

نسخه رایگان Kaspersky Anti-Virus درست از همان موتور قدرتمند آنتی‌ویروس پولی این کمپانی بهره می‌برد. از ویژگی‌های Kaspersky Anti-Virus که آن را از دیگر محصولات رایگان متمایز می‌کند می‌توان این موارد را برشمرد: قدرت تشخیص بسیار بالاتر، حفاظت کامل، رابط کاربری روان، عملکرد بی نقص و بهینه.

قابلیت‌های این آنتی‌ویروس نسبت به هر محصول رایگان دیگری بیشتر است و برخلاف محصولات مشابه، محدودیت خاصی ندارد. با خرید نسخه پولی تنها چیز اضافی که دریافت می‌کنید برخی قابلیت‌های غیر ضروری اضافی است، بنابراین با استفاده از نسخه رایگان، هیچ چیزی مهمی را از دست نخواهید داد و Kaspersky Anti-Virus Free قادر به محافظت کامل از کامپیوتر شما است.

همچنین Kaspersky Anti-Virus Free در محافظت از کامپیوتر و فایل‌های شما در برابر تهدیدهای اینترنتی هیچ چیز کم ندارد.

با اطمینان می‌توان گفت این آنتی‌ویروس مجانی نه تنها یک جایگزین عالی برای آنتی‌ویروس خود ویندوز است، بلکه حتی قادر به رقابت با محصولات پولی نیز هست.

انتخاب دوم: Avast Free Antivirus
دومین آنتی‌ویروس رایگان لیست بهترین‌های پیشنهادی ما Avast است. این آنتی‌ویروس نیز کاملاً آزمون خود را پس داده و یکی از بالاترین قدرت‌های تشخیص در شناسایی تهدیدها را ارائه می‌کند. همچنین عملکرد، سرعت، رابط کاربری و استفاده آن نیز بی نقص است.

Avast Free Antivirus کاملاً پتانسیل این را دارد که به عنوان یک آنتی‌ویروس مطمئن برای محافظت از کامپیوتر و فایل‌های خود روی آن حساب کنید.

همچنین این آنتی‌ویروس دارای رابط کاربری پارسی است که از بخش تنظیمات می توانید آن را دریافت کنید.

انتخاب سوم: Avira Free Antivirus 2018
سومین آنتی‌ویروس لیست بهترین‌های ما نمی‌تواند چیزی جز Avira باشد. این آنتی‌ویروس نیز مبتنی بر یک موتور آنتی‌ویروس قدرتمند با پشتیبانی قوی است که تقریباً در تشخیص و مسدودسازی تهدیدها عملکرد عالی دارد. همچنین رابط کاربری، قابلیت‌ها و امکانات Avira Free Antivirus 2018 راضی کننده است.

Avira Free Antivirus 2018 در تشخیص و مسدودسازی بدافزارها عملکرد نزدیک به عالی دارد اما به اندازه دو محصول قبلی در برابر تهدیدهای تحت وب کارآمد نیست. همچنین قدری اعلان‌های آن آزار دهنده است.

انتخاب چهارم: Bitdefender Antivirus Free Edition
موتور آنتی‌ویروس کمپانی امنیتی Bitdefender طی سال‌های اخیر همواره جزو بهترین‌های دنیا بوده است. نه تنها این موتور در تشخیص و مسدودسازی تهدیدها بسیار کارآمد است، بلکه تأثیر آن بر سرعت کامپیوتر کاربر نیز کم است.

به رغم اینکه محصولات امنیتی Bitdefender عملکرد عالی دارند، اما نسخه رایگان به همان اندازه راضی کننده نیست. رابط کاربری، قابلیت‌ها و تنظیمات Bitdefender Antivirus Free Edition بسیار محدود است. از این رو گزینه‌های قبلی می‌توانند انتخاب‌های بهتری باشند.

انتخاب پنجم: ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall
پنجمین آنتی ویروس پیشنهادی لیست بهترین های ما از ZoneAlarm است. همانطور که از نام آن بر می آی