بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۳-۱۱:۲۸ ق.ظ
کد خبر : 28913
نسخه چاپی نسخه چاپی
بازرسی کل گیلان خبر داد؛

رشوه‌گیرندگان اداره ثبت اسناد و املاک شرق گیلان دستگیر شدند

بازرسی کل گیلان از دستگیری و جلوگیری از اخذ رشوه در یکی از اداره‌های ثبت اسناد و املاک شرق این استان خبر داد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بازرسی گیلان، در راستای انجام وظایف ذاتی و قانونی این بازرسی به عنوان اصلی‌ترین نهاد نظارتی و براساس گزارش‌های ارسالی توسط یکی از متقاضیان دریافت سند مالکیت در یکی از اداره‌های ثبت اسناد و املاک شرق گیلان مبنی بر تقاضای رشوه از سوی دو نفر از کارکنان دستگاه مذکور، موضوع با دستور بازرس کل استان به صورت ویژه مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

بازرسی کل گیلان پس از اخذ گزارش و بررسی‌های اولیه از سوی بازرسان و هماهنگی‌های لازم با حفاظت اطلاعات دادگستری استان گیلان و جمع‌آوری دلایل و مستندات لازم در محل مبادله رشوه ، ضابطان قضایی موفق به شناسایی و دستگیری گیرندگان رشوه شدند.

افراد رشوه گیرنده شامل نقشه‌بردار و نماینده ثبت شهرستان مبلغ درخواستی خود را در هنگام دریافت آن در محل مبادله افزایش داده و صراحتاً ابراز داشتند که بدون پرداخت این مبلغ هیچ اقدامی برای اخذ سند مالکیت که حق قانونی و مسلم متقاضی بود صورت نمی‌دهد.

حدود ۳۰ فقره پرونده و اسناد دیگر نیز از داخل خودروی این کارمندان کشف و ضبط شده که ظن تقاضای دریافت رشوه در زمینه این پرونده‌ها نیز وجود داشته و موضوع از سوی مراجع قضایی در حال پیگیری است.

این اقدام بازرسی موجب امیدواری و جلب اعتماد در متقاضی مذکور و دیگر شهروندان عزیز گیلانی شده و مطمئناً چنین اقدام‌های سازنده و شایسته‌ای می‌تواند از بروز تخلفات و یا سوءجریان‌های احتمالی آینده از سوی همه کارکنان دستگاه‌های اجرایی شود.

بازرسی با جدیت و قاطعیت مأموریت‌ها و وظایف خود را به نحو مطلوب تعقیب خواهد کرد و برای تحقق این مهم نیز به کمک و یاری تمام مردم استان برای انعکاس اخبار و یا سوء‌جریان‌های احتمالی در بدنه دستگاه‌های اجرایی نیازمند است.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه