بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۳-۱۰:۳۴ ق.ظ
کد خبر : 28861
نسخه چاپی نسخه چاپی
حجت الاسلام اشکوری:

دولت بداند مردم به جریان اعتدال و به شعار ولایتمداری و قانونمندی رای داده اند نه به اصلاح طلبان افراطی و جریان فتنه

انگار تایید صلاحیت افراد بی معنا است هرکس را بخواهند عزل و هرکس را با هر وضعیت و سوابقی که دارد منصوب می کنند حتی اگر از محکومین جریان فتنه ۸۸ باشد

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از احرارگیل، بمناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) حجت الاسلام سید کاظم میرحسینی اشکوری در جمع دانشجویان بسیجی استان گیلان ضمن عرض تسلیت ، اظهار داشت: حضرت زهرا(س) در زمان مظلومیت علی(ع) و در اوج بحران فتنه در آن شرایطی که اکثر مردم آن روز حتی خواص برای حفظ منافع خود مهر سکوت بر لب  زده بودند سیاست سکوت را شکست و به دفاع از شایسته سالاری در امر مدیریت و به حمایت از امام زمانش پرداخت و نهایت در این راه به شهادت رسید

وی افزود : مگر نه اینست که پیامبر اسلام(ص)  آن بانوی عظمی را اسوه و الگوی مردان و زنان عالم معرفی کرده است پس باید آنان که در دین و ولایت خود را پیرو اهلبیت و محب زهرا (س) می دانند سبک زندگی و رفتارهای عبادی و مشی سیاسی خود را این بانوی بزرگ اسلام قرار دهند و در شرایط سخت و بحران، خود را برای دین و ولایت هزینه نمایند.

این استاد حوزه و دانشگاه در جمع دانشجویان به تحلیل جریان سیاسی غربگرای دین ستیز پرداخت و اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب یک اقلیت وابسته بعضا” مزدور غربگرا همه تلاشش برای حفظ منافع غرب بود و همیشه سنگ بیگانگان را به سینه می زد چون معتقد به جدایی دین از سیاست بود لذا نظام دینی و جمهوری اسلامی را بر نمی تافت که مرحوم امام(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی مکرر خطر این جریان وابسته به بیگانگان را اعلام کرده بود و در وصیت نامه الهی سیاسیش نیز بدان اشاره فرموده است.

وی افزود:  این جریان دین ستیز و ولایت گریز در ۸ دی سال ۸۸ وضع را به اصطلاح مناسب دید با کمک آشکار بیگانگان به بهانه تقلب در انتخابات فتنه را به اوج رساند و با تمام قدرت با قصد براندازی به میدان آمد فتنه اکبر و بزرگ دین منهای سیاست و جمهوری منهای اسلام را اعلام کرد.

حجت الاسلام اشکوری در ادامه بیان داشت:  این جریان در دولت هفتم و هشتم حاکمیت مطلق داشت و در اواخر عمر دولت دهم نیز بنام جریان انحرافی بروز و ظهور کرد و متاسفانه در دولت یازدهم نیز نفوذ پیدا کرده است.

 این فعال سیاسی افزود : همچنان که قبلا” گفته ام بنده آقای روحانی رئیس جمهور محترم را حامی دین و ولایت و نظام می دانم اما با کمال تاسف باید عرض کنم همان جریان افراطی به اصطلاح اصلاح طلب و حامیان فتنه در دولت یازدهم نفوذ کامل و موثر داشته و بعضی از مراکز مهم مدیریتی از جمله وزارت علوم را بدست گرفته است. به همین علت جناب آقای روحانی نتوانسته تاکنون به شعارهای انتخاباتی و به وعده های خود جامه عمل بپوشاند

 وی بیان داشت:دولت تدبیر و امید در مسئله اقتصاد گرچه ادعای کنترل تورم را دارد اما کافی است سری به بنگاههای تجاری ومعاملاتی و به کوچه بازار بزنید و وضعیت قیمت هارا از مردم سوال کنید صحت و سقم این ادعا روشن خواهد شد.

وی افزود : در سیاست خارجی در مقابل آن همه امتیاز دادن ها و لبخند زدنها تاکنون جز توهین و تهدید چیزی بدست نیاورده ایم. برخورد توهین آمیز سران آمریکا به ملت ایران در دولت یازدهم در مقایسه با گذشته کم سابقه است آنها به ما فحش و توهین می کنند. مسئولین سیاست خارجه ما دست خود را هر روز بالاتر برده و با لبخند پاسخ میدهند حتی جرات اخم کردن ندارند بعضی از مسئولین سیاست خارجی به صراحت گفته اند ما در مقابل آمریکا حقیر و ناچیزیم و در سیاست داخلی و در عزل و نصب ها نیز گوی سبقت را از دولت های گذشته ربوده اند. انگار تایید صلاحیت افراد و نظر مراکز امنیتی بی معنا است هرکس را بخواهند عزل و هرکس را با هر وضعیت و سوابقی که دارد منصوب می کنند حتی اگر از محکومین جریان فتنه ۸۸ باشد آنطور که بعضی از نشریات نوشته اند تاکنون یعنی کمتر از یکسال بیش از سه هزار نفر از مدیران گذشته را عزل و برکنار کرده اند.

حجت الاسلام میرحسینی اشکوری بیان داشت: در بعد فرهنگی وضع اسفناک تر است که رهبر معظم انقلاب با همه سعه صدری که دارند اظهار ناراحتی نمودند و در جمع خبرگان ر هبری فرمودند: من هم مثل شما از این جهت ناراحتم.

 اشکوری گفت: نشریات هتاک به دین و ولایت آزادند حتی در دولت یازدهم جرات پیدا کردند دو رکن اساسی شیعه، قران و امامت را زیر سوال ببرند در عید غدیر سال ۹۲ ولایت علی (ع) را زیر سوال بردند در ماههای اخیر سال ۹۲ حکم قرانی قصاص را غیر انسانی خواندند. متاسفانه این نوع نشریات مورد حمایت دولت بوده و نشریات منتقد را یکی پس از دیگری توقیف و منتقدان دلسوز و وفادار به نظام را بی سواد و مزدور میخوانند کسانی که ضدیت شان با دین و نظام مشخص است حتی کسانی که در رسانه های بیگانه بر علیه نظام صحبت کرده اند باور ها و اعتقادات مردم را زیر سوال برده اند تقدیر میشوند و جایزه میگیرند. نمایندگان و هم پیمانان شیطان بزرگ آمریکا به ایران دعوت می شوند و با هر ضد انقلابی که بخواهند حتی با محکومین فتنه و خواص مردود ملاقات میکنند.

میرحسینی اشکوری در پایان اظهار داشت: باید چون فاطمه زهرا(س) روشنگری کرد و مردم دیندار و ولایتمدار را از خطر این جریان ضد دین و نظام آگاه ساخت و تا فتنه بزرگ دیگری بوجود نیامده مردم را از توطئه پشت پرده مطلع ساخت والبته اینکار حمایت و کمک به دولت است نه مخالفت با دولت.

وی گفت: خوشبختانه مردم هنوز به حسن نیت رئیس جمهور امیدوارند و جناب آقای روحانی با داشتن پشتوانه مردمی و حمایت رهبری می تواند در مقابل کجرویهای جریانهای افراطی مقابله کند در اجرای وعده های انتخاباتی در تبعیت از قانون و رهبری و رفع مشکلات موفق شود.

اشکوری در پایان بیان داشت: دولت یازدهم باید توجه کند که مردم به جریان اعتدال و به شعار ولایتمداری و قانونمندی رای داده اند نه به اصلاح طلبان افراطی و جریان فتنه.

۷ ديدگاه

 1. پویا گفت:

  خوبه والا. در زمان احمدی نژاد و یاران بهاریش که سکوت کامل کرده بودید تا هرکاری می خواد بکنه . حالا اومدید و شروع به انتقاد و کوبیدن این دولت کردید.

  • مرید نیمه راه گفت:

   بچه مذهبی ها در دولت احمدی نژاد خیالشان راحت بود که یکی از خودشان آمده، درحالی که اینگونه نبود و به همین جهت، خسارات و لطمات زیادی وارد شد. ولی در مورد دولت روحانی و خاتمی، بچه های مذهبی از همان اول حواسشان جمع بوده و هست و به همین جهت لطمات آنها کمتر خواهد بود. اگر کسی شب در خیابان بخوابد، کسی مراقب او نمی شود اما اگر کسی لب مرز بخوابد، در حقیقت با چشم باز خواهد خوابید چون مراقبت می کند که اشرار به او حمله نکنند. مذهبی ها در دولت امثال روحانی و خاتمی با چشم باز می خوابند وهوشیارتر هستند

  • واقع بين گفت:

   آقای پویا گویا شما در اواخر دولت احمدی نژ‍اد خواب تشریف داشتید همان زمان هم آقای اشکوری اشتباهات دولت را میگفتند و مثل خیلی ها دو پهلو نبودند

 2. گیلانی گفت:

  شما سخت در اشتباهی
  من به روحانی به خاصر نزدیکی تفکرش به اصلاح طلب ها رای دادم

 3. احمد گفت:

  درود بر جناب اشکوری با صحبتهای روشنگرانه اش

 4. محمدرضا گفت:

  ممنون از سایت خوب ۸ دی و انتشار اخبار مفید استان

 5. محسن پور گفت:

  نتیجه می گیریم که در این استان و در کشور ما واقعا کس به کس نیه که اینقدر راحت فتنه گران در حال مانور سیاسی و کسب قدرت هستند.

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه