تاریخ انتشار : ۱۷ فروردین ۱۳۹۳-۱:۱۵ ب.ظ
کد خبر : 28745
نسخه چاپی نسخه چاپی
قدسیان در بروزرسانی خود نوشت:

افراطی یا انقلابی؟

کلمه ی افراطی را احتمالاً از انتخابات امسال-ریاست جمهوری-بسیار شنیده اید، و شاید برایتان بعد از مدتی نسبتاً طولانی جای سوال باشد، که افراطی کیست؟

به گزارش سرویس وبلاگستان ۸دی، قدسیان در بروزرسانی خود نوشت:

کلمه ی افراطی را احتمالاً از انتخابات امسال-ریاست جمهوری-بسیار شنیده اید، و شاید برایتان بعد از مدتی نسبتاً طولانی جای سوال باشد، که افراطی کیست؟اعتدالی کیست؟ و قسط علی هذا…
چرا آقایان امروز، بعضاً‌ بسیاری از مسؤلین گذشته و همچنین منتقدین امروز را افراطی می خوانند و با لحنی تند آن ها را مورد خطاب قرار می دهند.
حرف مان این است، که در جمهوری اسلامی به چه کسانی افراطی گفته می شود، چه کسانی معتدل هستند؟ چه کسانی با سواد هستند؟ چه کسانی بی سواد هستند؟
اصلاً‌ افراطی با انقلابی بودن چه تفاوتی دارد، به چه دلیل برخی به افراطی گری متهم می شوند، چرا فی الحال تا عملی (نهی از منکر، نقد سازنده، و …) صورت می گیرد، سریعاً دوستان ما به افراطی گری و تند روی محکوم می شوند، آقایانی که به دولت قبلی نقد می کردند چرا دانشگاه ها را امنیتی کردید، دانشجوی ستاره دار دیگر چیست؟‌ چرا نمی گذارید که دانشجو حرفش را آزادانه ابراز کند؟ چه شده است! چه اتفاقی افتاده است؟!
در دانشگاه ها کوچکترین نقد، چه به صورت نشریات دانشجویی و چه در نشست های سیاسی-اجتماعی، ما را محکوم به افراطی گری می کنند، می گویند شما مگر پیام انتخابات ۲۴ خرداد را دریافت نکرده اید! و بعضاً از طرف برخی ارگان های دولتی تهدید هم می شویم، نمی دانند که الگوی ما آقای مان است-رهبرمان- شهدا هستند، همان شهید ی که بدلیل نوشتن مقالات سیاسی از دانشگاه اخراج شد- شهیدحسن باقری-نمی دانند ما پای روضه های مادرمان فاطمه (س) بزرگ شده ایم.

8720119558802776358

نمیدانم این دگر چه منطقی هست…
بگذریم…
هر جائی که مردان عافیت طلب و راحت طلب، در وسط میدان مبارزه جایی برای خود باز نمی کنند و خطر پذیری نمی کنند، انسان های مؤمن و مبارز را به تندی و افراطی گری متهم می کنند، این صحبت ما نیست، بیانات ولی امر مسلمین جهان-امام خامنه ای (حفظه الله)- در بیست و چهارمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) است که این چنین می فرماید، فکر کنم بیش از نیمی از سؤال های بالا را پاسخ گرفتید.
قرار نیست شخص و گروهی را متهم کنیم ولی دادن الفاظی به دیگران و برخی از مردم این آب و خاک امری بسیار ناپسند و بدور از منطق است.
برخی ها بدانند ما فقط گوشمان به دهان رهبری است چرا که می دانیم ایشان گوششان به دهان حجه بن الحسن است، و تا زمانی که خون در بدن مان جاریست نمی گذاریم که بیانات ولی مان بر زمین بماند چه برسد که ناراحتی ایشان را ببینیم، و این را هم بدانند که ما انقلابی هستیم.

7400135377322388609

بعضی ها هم مواظب باشند که در زمین دشمن توپ نزنند، چرا که حضرت آقا تمام کدها را داده است.
بعضی اینجوری دوست می دارند.عنصر انقلابی، جوان انقلابی، طلبه ی انقلابی، فاضل انقلابی، مدرس انقلابی، در هر سطحی از سطوح را متهم می کنند به افراطی گری؛ نه، این انحرافی است که به دست دشمن انجام می گیرید.
(در دیدار با طلاب، فضلا، و اساتید حوزه علمیه قم)

ما تا آخر ایستاده ایم
we stand-up to the end

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه