تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۷-۶:۱۵ ق.ظ
کد خبر : 285923
نسخه چاپی نسخه چاپی

عطر شهادت علی از رشت به مریوان رسید

شهید محمدعلی نوشادل در پخش نوارها و اعلامیه‌های امام و کتب اسلامی فعالیت چشمگیری داشت و سرانجام در ۲۸ خرداد ۱۳۶۴ در حوالی مریوان کردستان در منطقه‌ای به نام رشد دعوت حق را لبیک گفت و آسمانی شد.

به گزارش ۸دی،شهید محمدعلی نوشادل در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی در شهرستان رشت دیده به جهان گشود.

 اخلاق وی در محیط خانواده زبانزد خویشان دور و نزدیک و آشنایان هم‌جوار او بود و در اواخر سال ۱۳۵۶ نیز او پا به عرصه نهضت امام نهاد و در جلسات افشاگر سخنرانان مذهبی شرکت فعال داشت.

 محمد توانست به همراه دوست خود مسعود نجفی ظلم ستمگر را متوجه شود و برای متقاعد کردن سایر مردم قدم بردارد او در محله خودشان برای انقلاب اسلامی بسیار مفید واقع شد و در پخش نوارها، اعلامیه‌های امام و کتب اسلامی فعالیت چشمگیری داشت.

او در یکی از روزهای تظاهرات خونین ۱۳۵۷ توانست با سازمان‌دهی سایر مردم و همراه با دیگر نیروهای انقلابی در مقابل اشرار خودفروخته و قوای نظامی شهر مقاومت کند و آن‌ها را وادار به عقب‌نشینی کند و راه اصلی پل عراق را ببندد.

وی با پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت خود را در مساجد رشت به‌صورت بی‌وقفه و مستمر شروع و در زمان درگیری منافقین به جنگل‌های اطراف گیلان و منطقه چوکا رفت و علیه ضدانقلاب و منافقین مردانه ایستادگی کرد.

شهید محمدعلی نوشادل با آغاز جنگ تحمیلی صدام علیه جمهوری اسلامی به عضویت نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و چندین بار در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل شرکت کرد.

 شهید محمدعلی نوشادل پس از رشادت‌های فراوان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سرانجام در ۲۸ خرداد ۱۳۶۴ در حوالی مریوان کردستان در منطقه‌ای به نام رشد دعوت حق را لبیک گفت و آسمانی شد.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه