تاریخ انتشار : ۱۲ فروردین ۱۳۹۳-۱۱:۱۸ ق.ظ
کد خبر : 28329
نسخه چاپی نسخه چاپی
جلوه در گفتگو با 8دی نیوز:

بدحجابی موجود در شهر دهن کجی به آرمان های شهداست/ مسئولان فرهنگی گیلان کوتاهی می کنند

این فعال فرهنگی استان گیلان با بیان اینکه مادر شهیدی می گفت خیلی وقت است از خانه بیرون نمی آید چون با دیدن وضع فرهنگی جامعه جگرش آتش می گیرید اظهار کرد: وضع بدحجابی و برهنگی موجود در شهر دهن کجی به آرمان های شهداست.

علی محمد جلوه در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی ۸دی نیوز، با اشاره به مزین شدن سال ۹۳ به نام اقتصاد  و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط امام خامنه ای، اظهار کرد: مقام معظم رهبری به عنوان دیده بان بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران آن چنان با دقت حال و آینده را رصد می کنند که عناوین مطرح شده برای سال ها راهبردی و استراتژیک است.

وی توجه به  این نام گذاری ها را کلید حل مشکلات جامعه عنوان کرد و گفت: حدود ده سال است که امام خامنه ای راهنمایی های لازم را با این نام گذاری ها انجام می دهند و گردنه های خطر و مشکلات را مشخص می کنند.

این فعال فرهنگی استان گیلان با بیان اینکه متاسفانه دولتمردان در طول سال ها آن طور که مدنظر مقام معظم رهبری است انجام وظیفه نکرده اند، افزود: امام خامنه ای از زمان مطرح کردن وجدان کاری، بارها مسائل مختلف را مطرح کردند.

جلوه با تاکید بر هجمه های فرهنگی ناجوانمردانه دشمنان و استکبار جهانی، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی که در میدان نظامی نتوانست موفق شود، در جنگ اقتصادی وارد عمل شد.

وی راهکار مقابله در جنگ اقتصادی را عمل بر اساس فرهنگ دینی اسلامی دانست و افزود: متاسفانه امروز فرهنگ زندگی مردم ما دینی نیست.

مصرف ما و نحوه زندگی مردم ما با آرمان های انقلاب اسلامی همخوانی ندارد

این استاد دانشگاه با اشاره به ۲۰ سئوال کلیدی که رهبر معظم انقلاب در بجنورد مطرح کردند، گفت: متاسفانه امروز در امور ازدواج، طلاق، کار و تولید دقت لازم صورت نگرفته است.

جلوه با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری اظهار کرد: مصرف ما و نحوه زندگی مردم ما با آرمان های انقلاب اسلامی همخوانی ندارد.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور از درون نشات می گیرد، بیان کرد: بخشی از مشکلات ما مربوط به دلتمردانی است که نگاه به بیرون دارند.

وی با تاکید بر تکیه بر قدرت درونی و منابع داخلی، افزود: برخی امروز به دنبال آن هستند که در مذاکره موفق شوند تا لقمه نانی گیر ما آید.

این فعال فرهنگی استان گیلان با تاکید بر اینکه در اینگونه نگاه ها جز حقارت چیزی نصیب ما نمی شود، بیان کرد: اصل قضیه این است که مدیریت جهادی مشکلات را حل می کند.

متاسفانه امروز سبک زندگی ما دینی و ولایی نیست

جلوه تحقق مدیریت جهادی را نیازمند مشارکت تمامی جناح ها و گروه ها دانست و گفت: باید دقت شود کل کشور در تهدید دشمنان است و این امر مختص به یک گروه و یا جناح نیست.

وی با تصریح بر اینکه با در پیش گرفتن روند مدیریت گذشته مشکلات حل نمی شوند، اظهار کرد: متاسفانه امروز سبک زندگی ما دینی و ولایی نیست.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگی موجود در استان افزود: غفلت مسئولین فرهنگی استان به دغدغه های مردم یک مورد از آسیب های فرهنگی گیلان است.

این استاد دانشگاه با اشاره به برگزاری کنسرتهای پی درپی موسیقی در سال گذشته در گیلان، تصریح کرد: بی توجهی مسئولان به مسائل فرهنگی و دغدغه های مردم دردی است که نیاز به توجه دارد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید نسخه دینی که بر زبان رهبر انقلاب جاری می شود را جدی بگیرند افزود: فرمایش ناب نائب امام زمان (عج)نسخه دین است.

مسئولان به جای پوستر و بنر کردن فرمایشات باید به آنها عمل کنند

جلوه با اظهار تاسف از اینکه مسئولان به جای عمل به این توصیه ها آن را بنر می کنند، گفت: مسئولان باید فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین قراردهند.

وی با اشاره به اینکه معاویه قرآن را بر سرنیزه کرد، افزود: مسئولان به جای پوستر و بنر کردن فرمایشات باید به آنها عمل کنند.

این فعال فرهنگی استان گیلان با تاکید بر اینکه باید رسم و مرام مقام معظم رهبری سرلوحه امور مسئولان باشد، بیان کرد: مسئولان باید در عزل و نصب های مدیران فرهنگی به شایستگی توجه کنند.

جلوه با تصریح بر اینکه نگاه مسئولان به امور فرهنگی باید فراتر از جناح باشد، گفت: جناح گرایی ها آسیب جدی به بدنه نظام می زند.

وی قطب بندی و جناح گرایی را کار شیطان و دشمنان انقلاب دانست و اظهار کرد:مسئولان باید از جناح بندی ها دست بردارند چراکه تا بحال خیری از جناح گرایی دیده نشده است.

مادر شهیدی میگفت خیلی وقت است از خانه بیرون نمی آیم چون جگرم آتش می گیرید

این استاد دانشگاه از قول مادر شهیدی که می گفت: من خیلی وقت است که از خانه بیرون نمی آیم چون جگرم آتش می گیرید اظهار کرد: وضع بدحجابی و برهنگی موجود در شهر دهن کجی به آرمان های شهداست.

جلوه با تاکید بر اینکه مسئولان باید به مباحث فرهنگی و تولیدات فرهنگی نگاه جدی داشته باشند، بیان کرد: برای تحقق امور فرهنگی باید تمام نهادها و سازمانها فعال عمل کنند اگر نهادی درست عمل نکنند گسستگی و نابسامانی فرهنگی ایجاد می شود.

مسئولان فرهنگی استان در مسائل فرهنگی کوتاهی می کنند

وی با تاکید بر اینکه ورود نیروی انتظامی و متصل شدن به قدرت آخرین راهکار است، گفت: نهی از منکر را وقتی می شود از طریق نرم انجام داد چرا از راه سخت وارد شویم.

وی برخورد سلبی نیروی انتظامی در خصوص بدحجابی را در مورد کسانی که انگشت شمارند و به هیچ صراطی مستقیم نیستند لازم و اجرایی دانست و افزود: مسئولان فرهنگی استان در مسائل فرهنگی کوتاهی می کنند و بعد به نیروی انتظامی متوصل می شوند.

۶ ديدگاه

 1. سید محمد.فومنی گفت:

  اقای استاد دانشگاه!شما اول فسادی که در برخی از واحدهای دانشگاهی ازاد به خصوص دانشگاه ازاد فومن ریشه دوانده را جمع کنید و بعد به کل استان برسید…برید سری به دانشگاه ازاد فومن بزنید نصف […] های رشت از اساتید این دانشگاه بخصوص سرکرده انها اقای […] ریشه میگیرد اینهارا گفتیم جون هم من وهمشما همکاریم و جگرسوخته همین فساد اقایاان به اصظلاح سمت دار هستیم…

 2. HASAN گفت:

  وقتی تلویزیون ما افسار گسیخته تبلیغات شبه قمار گونه را به معرض عموم میگذارد آن هم با حضور زنان و مسابقات پیامکی که یک طرفش جوایز معلوم و سود پشت صحنه نامعلوم این میشود که در خیابان ها می بینیم با این وضع که پیش میرود تبلیغات گران عرصه کالا زنانی هستند که بعدها محافل خانگی و یا از عروسی های آنچنانی سر در خواهند آورد باید پرسید شورای فرهنگی استان چی کار می کند مصوباتش چیست و چقدر عمل میشود جزیره ای عمل نکنیم تمام نیروهای مسئول اعم از دولتی و مردمی باید وارد صحنه شوند آن هم بر اساس رهنمود های حضرت آقا در جمهوری اسلامی مسئول و غیر مسئول ندارد همه در پیشگاه خداوند و خون شهدا و قوانین الهی باید پاسخگو باشند.. عراق و سوریه و لیبی و … عبرت آور است ریاست و تکاثر طلبی آن میکند که ثمره اش را در دهه اینده خواهیم دید …

 3. سید محمد.فومنی گفت:

  اقای مدیر رسانه رشت نیوز چرا اسم مفسدانی مثل آ[…] را که از نور چشمی های ع[…] و عامل به لجن کشیده شدن صدها دانشجوی دختر و کارمند و استاد است را حذف میکنید ؟؟؟؟این مرد یک مریض جنسی است بسیار متاسفم ازینکه هم شغل این هرزه مرد همجنس گرا هستم…..

 4. حامد گفت:

  استاد جلوه عزیز برای ملاقات با اهالی آمدند و گپ و گفتی با اهالی داشتند /
  به ایشان در پایان صحبت گفتم شمایی که سمتی در دانشگاه دارید آیا یکبار پیشنهاد دادید که کلمه اسلامی را از دانشگاه آزاد بردارند ؟؟!!!
  استاد میدونم تو دلتون خیلی ناراحتید ولی این رو بدونید امثال شماها و پدرانمون با سکوتتون و مشکلی نیست گفتناتون باعث شدین کلمه اسلامی رو سردر دانشگاهی که چادری توش یه اًمل به حساب میاد و بچه بسیجی توش … یه درد بزرگ باشه برای جوونای حزب الهی /
  این دانشگاه آزاد اسلامی رو نتونستن خوب اداره کنن آقایان / خیابون و کل کشور که جای خود داره / آخ آخ که شما همرزمای شهدا چطور باید جواب بدین ؟؟

 5. شهروند گفت:

  چندکارمند مساله دار دردانشگاه آزاد فومن هستند که یکی آز آنها علی رغم اخراج از دانشگاه بخاطر پرونده های مالی واخلاقی اواخر سال نود مجددا به دانشگاه آزاد برمیگردد(با وساطت نماینده اسبق […] وبه قولی با وساطت نماینده […] که آنموقع کاندیدا بود)این کارمندبزرگوارمدتهابامدرک دیپلم از مسئولان مالی دانشگاه آزاد فومن بود!! آقای […]هنوز هم درحال بخوربخور است……..

 6. سید محمد.فومنی گفت:

  اقای شهروند عزیز منطورتون از کارمند فومن همون اقای […] هسنش که بخاطر فساد گسترده اخلاقی درسال ۹۰از […] بیرون پرتش کردن ودوباره به فومن ارجاع شد؟؟؟؟اگر بدانید در […] جلوی چشم همگان چه وساطتها و دلالی های اخلاقی همین اقای […]نورچشمی […] میکنه چه مجالس فسادی رو همین مرد در رشت رهبری نمیکنه…ادم از ادم بودنش بدش میاد…یکی نسیت جلوی همچین ادم که نمیشه گفت حیوانی رو بگیره….

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه