تاریخ انتشار : ۱۱ فروردین ۱۳۹۳-۵:۰۰ ب.ظ
کد خبر : 28310
نسخه چاپی نسخه چاپی
جلسات مخفیانه اصلاح طلبان!

کربلایی: آیا جلسه‌های عبدالغفار شجاع با اجازه استاندار گیلان برگزار شده یا او خودمختار است؟/ نمایندگان‌ گیلان اعلام‌نظر کنند

حسن کربلایی با اشاره به اینکه آیا فرمانداران در انتخاب نیروهای فرمانداری یا مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از فردی یا جمعی به غیر از مسئولان مربوطه اجازه بگیرند، یادآور شد: آیا اصلاح‌طلبان و اعتدالیون تفکر و دیدگاه‌های عبدالغفار شجاع را قبول دارند؟

به گزارش سرویس سیاسی ۸دی نیوز، عبدالغفار شجاع رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در گیلان عصر ششم فروردین جاری در جمع گروهی که آنها را شورای راهبردی اصلاح‌طلبان می‌خواند، در مدرسه حکیم نظامی آستارا اظهارات عجیبی داشته و باعث واکنش هایی از سوی مردم و بزرگان سیاسی استان شده است.

حسن کربلایی دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان در گفتگو با فارس، با اشاره به فعالیت سیاسی عبدالغفار شجاع نماینده سابق مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سال‌های گذشته شجاع نماینده مردم انزلی در مجلس بود و در مراحل بعدی به دلیل رد صلاحیت موفق به حضور در رقابت‌های انتخاباتی نشده است.

وی ادامه داد: شجاع در انتخابات ریاست جمهوری دهم در ستاد میرحسین موسوی فعال بود و در انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری مسئولیت ستاد حسن روحانی در گیلان را به عهده داشت.

کربلایی با بیان اینکه شجاع اکنون مشاور محمدباقر نوبخت یکی از معاونان رئیس جمهور است، تصریح کرد: پرسش‌های بسیاری درباره عبدالغفار شجاع وجود دارد و افکار عمومی سخت منتظر پاسخ است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان خطاب به محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور، گفت: آقای نوبخت شما که به شجاع حکم مشاور دادید آیا تمام تفکرهای او را قبول دارید؟

وی با پرسش از مسئولان گیلان، بیان کرد: آیا جلسه‌های عبدالغفار شجاع با اجازه استاندار گیلان و فرماندار آستارا برگزار شده یا او خودمختار است.

کربلایی با اشاره به اینکه آیا فرمانداران در انتخاب نیروهای فرمانداری یا مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از فردی یا جمعی به غیر از مسئولان مربوطه اجازه بگیرند، یادآور شد: آیا اصلاح‌طلبان و اعتدالیون تفکر و دیدگاه‌های عبدالغفار شجاع را قبول دارند؟

دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان خواستار اعلام نظر نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی درباره دیدگاه‌های مخرب یا در تقابل با مردم شد و اظهار کرد: بنده منتظر پاسخ عبدالغفار شجاع هستم مگر اینکه خبر تشکیل جلسه اصلاح‌طلبان در آستارا از طرف او تکذیب شود.

وی با بیان اینکه عبدالغفار شجاع در عصر ششم فروردین جاری در جمع گروهی که آنها را شورای راهبردی اصلاح‌طلبان می‌خواند، در مدرسه حکیم نظامی آستارا مدعی شده در انتخابات ریاست جمهوری تقلب شده است، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مربوطه مانند شورای نگهبان و وزارت کشور و حتی افرادی مانند موسوی لاری و تاج‌زاده که از جریان اصلاحات هستند بر عدم وجود تقلب مورد ادعای موسوی و کروبی تاکید دارند.

کربلایی تصریح کرد: آیا اصرار شجاع بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ یک دیدگاه شخصی بوده یا مربوط به اصلاح‌طلبان است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان به جلسه عبدالغفار شجاع با اصلاح‌طلبان در آستارا اشاره کرد و افزود: شجاع در سخنان خود بیان کرد که مردم ایران علاقه‌مند به رابطه با آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند و حرف‌های دیگری داشته و احمدی‌نژاد را در این‌باره مقصر و مستحق مجازات دانسته است.

وی با بیان اینکه آیا موضع عبدالغفار شجاع را محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور، استاندار، فرمانداران و نمایندگان گیلان می‌پذیرند، اظهار کرد: شجاع بیان کرده که در هر شهرستان یک گروه پنج نفری تشکیل شود و تمام عزل و نصب‌ها زیر نظر این گروه باشد و فرمانداران باید از نظر این جمع تبعیت کنند.

کربلایی ادامه داد: آیا استاندار، فرمانداران، نمایندگان مردم در مجلس، وزارت کشور و … چنین دستورالعملی را صادر کردند یا موضوع شخصی و گروهی است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان با اشاره به مشاجره لفظی در جلسه اصلاح‌طلبان آستارا، تصریح کرد: جای خوشحالی دارد جمعی که دعوت شده بودند با سخنان شجاع موافق نبودند و در جلسه مشاجره شد.

وی به برگزاری جلسه‌های مشابه عبدالغفار شجاع در دیگر شهرستان‌های گیلان اشاره کرد و یادآور شد: نمی‌دانیم دیدگاه‌ها و افکار ارائه شده از طرف شجاع مربوط به اعتدالیون، اصلاح‌طلبان و هر دو بوده یا مربوط به هیچکدام نیست.

کربلایی خواستار پاسخگویی عبدالغفار شجاع درباره جلسه مذکور شد و گفت: اگر شجاع جلسه مذکور را انکار کند در این صورت موضوع به شکل دیگری پیگیری می‌شود.

۱۱ ديدگاه

 1. خدابنده گفت:

  سلام در اطلاع رسانی پیامکی در سطح بندر انزلی چنین امده بود ( تشکیل شورای راهبردی استان و انزلی توسط جنبش سبزها . هادی سلطانی- عبدالغفار شجاع و نادم و … افتتاح گردید ) که جای تامل داشت که با گرفتن جوابیه کربلای از آقای شجاع و دیگر مسولین لاقل ما هم به جواب خودمان میرسیم

 2. سید محمد.فومنی گفت:

  هر حزبی احترام داره من خودم از اصلاح طلبان هستم اما ایشان را جزو اصلاح طلبان نمیدونم چون کردار و رفتارهای غیر اخلاقی ایشان در دهکده ساحلی انزلی و مناطقی که خودشان بهتر میدانند چه میکنند!!!معرف شخصیتشان هست!!شجاع نه مورد تایید مردم انزلی است ونه اصلاح طلبان….

 3. منتظران گفت:

  اقای کربلایی […] شما در سیاهکل در چه حالی است ؟! بزن پارکینک پیاده شو با هم بریم

 4. کاسگول گفت:

  ظاهرا که دیدگاههای اقای شجاع با حزب اعتدال واعتدالگرایان استان هم همخوانی ندارد.

 5. علی گفت:

  مدتی است که شجاع از سوی اعتدال گرایان هم طرد شده در اصلاح طلبان هم که هیچ وقت پایگاه نداشته خسر الدنیا والاخره شده ادمی که برای مقام و موقعیت واستانداری خودش همه چیز را خراب کند اخر تنها می ماند.

 6. گيلاني گفت:

  کربلایی قمی است و حق ندارد در گیلان اظهار نظر کند یکبار به […] در استان گیر میده و در دادگاه محکوم میشه الان به جناب مهندس شجاع تهمت میزنه در صورتی که حسن کربلایی در مورد هر کس اظهار نظر کند محبوبیت ان فرد اضافه میشود و حسن کربلایی به کارهای […] خودش در گیلان از جمله […] بچسبد

 7. پویا گفت:

  آقای کربلایی! شما فکر میکنی خودت چقدر تو استان و بین مردم مقبولیت داری؟ اگه دوست داری بدونی یکبار هم که شده برای انتخابات مجلس یا شورای شهر کاندیدا شو!

 8. میثم گفت:

  اقای کربلای طوری اظهار نظر میکنند انکار مردم به ایشان ماموریت و.یاوکالت داده که همه را حتی همفکران خودرا محاکمه کنه جناب کربلای هرجا شما از موضوعی ویاکسی علنا حمایت کردیدان موضوع ویا شخص در میان مردم کاملا مشعوریت وهم مغبولیت خودرا کاملا از دست داده وخوش بحال کسی ویا موضوع که مورد خشم شما قرار بگیره انکاه خیلی شگفت اوری مورد اقبال مردم فرار میگیرد من بعنوان یک شهروند رشتی استدعا دارم بخاطر احتراتم وپایبندی مدنی به حزبت اگر جسارت مدنی دارید وارد انتخابات شوید هرچند خود میدانید همانطوری که بادامچیان در انتخابات تهران مورد قبول مردم واقعه نشد شما خیلی […]تر از ایشان هستی باید با زره بین در عرصه انتخابات دنبال ستادهای شما بود

 9. گیلانی 2 گفت:

  اقای گیلانی مشخص هست که با حب بغض داری صحبت میکنه چه ربطی داره که مال کجاست مگه خدا نفرموده بین شما فرقی نیست مگر در تقوای شما؟؟ دوما این همه احادیث از امامان معصوم که حرف حق بشنو حتی از یک یهودی؟؟؟ احتمالا حضرتعالی توی باغ نیستید برادر؟؟ یکم با تفکر صحبت کنید

 10. فدایی گفت:

  حاجی دوستت داریم به مولا دمت گرم خدا بهت عمر باعزت بده و دشمنات رو کور و شل کنه

 11. گیلانی گفت:

  کربلایی در بین مردم با اصالت گیلان هیچ جایگاهی نداره
  ایشون یک شخصیت […] هستن و […]

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه