تاریخ انتشار : ۲ فروردین ۱۳۹۷-۱۲:۱۶ ب.ظ
کد خبر : 282632
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس:

بی توجهی سازمان میرات فرهنگی به ظرفیت های سواحل خزر/ صنعت گردشگری می تواند جایگزین درآمد نفتی شود

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با انتقاد از بی توجهی سازمان میرات فرهنگی و گردشگری به ظرفیت های سواحل خزر، افزود: صنعت گردشگری می تواند جایگزین درآمد نفتی شود اما متاسفانه با بی توجهی مسئولین، صنعت گردشگری از جمله ضعیف ترین صنعت ایران است که لازم می دانیم مجلس و دولت به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش ۸دی، کاظم دلخوش با بیان اینکه شرایط کنونی سواحل خزر در شأن مردم ایران نیست، گفت: متاسفانه شاهد هستیم که با ساخت و سازهای زشت و بی قواره با حلبی ها از مردم در ایام تعطیل و نوروز پذیرایی می شود در حالی که سرمایه گذارانی وجود دارند که حاضرند با بهترین مصالح هم در طرح سالم سازی سواحل ورود و هم مکان های تفریحی ورزشی ایجاد کنند.

دلخوش با اشاره به قانون آزادسازی سواحل دریای خزر، بیان داشت: در ساخت و سازهای اخیر حریم دریا رعایت شده است اما همچنان ساخت و سازهای قدیم بدون توجه به حریم باقی مانده است این در حالی است که انتظار داریم دولت به وظایف خود طبق قوانین مصوب عمل کند.

سواحل خزر می تواند فرصت خوبی برای جذب سرمایه گذاران باشد

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با تاکید براینکه با رعایت حریم دریا، مردم از نعمت دریا بهره مند می شوند، اظهار داشت: متاسفانه با بی توجهی به ساماندهی سواحل خزر مردم نمی توانند از این موهبت الهی استفاده کنند، از سوی دیگر سواحل خزر می تواند فرصت خوبی برای جذب سرمایه گذاران باشد.

سواحل خزر در شأن مردم ایران نیست

وی با بیان اینکه شرایط کنونی سواحل خزر در شأن مردم ایران نیست، گفت: متاسفانه شاهد هستیم که با ساخت و سازهای زشت و بی قواره با حلبی ها از مردم در ایام تعطیل و نوروز پذیرایی می شود در حالی که سرمایه گذارانی وجود دارند که حاضرند با بهترین مصالح هم در طرح سالم سازی سواحل ورود و هم مکان های تفریحی ورزشی ایجاد کنند.

این نماینده مجلس با انتقاد از بی توجهی سازمان میرات فرهنگی و گردشگری به ظرفیت های سواحل خزر، افزود: صنعت گردشگری می تواند جایگزین درآمد نفتی شود اما متاسفانه با بی توجهی مسئولین، صنعت گردشگری از جمله ضعیف ترین صنعت ایران است که لازم می دانیم مجلس و دولت به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.

شناسایی نقاطی از سواحل خزر برای واگذاری به بخش خصوصی

دلخوش از شناسایی نقاطی از سواحل خزر برای واگذاری به بخش خصوصی خبر داد و گفت: ۶۰۰ نقطه اط سواحل خزر برای واگذار به بخش خصوصی و سرمایه گذاران شناسایی شده است و کافی است دولت برای توسعه صنعت گردشگری اجازه ورود سرمایه گذاران در سواحل خزر را بدهد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه