تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۶-۱۲:۱۰ ب.ظ
کد خبر : 281288
نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو فراکسیون روحانیت مجلس:

رفتار نمایندگان در استیضاح اخیر معدل مجلس را پایین آورد/ از مردم به خاطر تغییر موضع همکارانم عذرخواهی می‌کنم

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه من از تغییر موضع همکارانم در مجلس به ضرر مردم در جریان استیضاح وزرا عذرخواهی می‌کنم، گفت: به این نتیجه رسیدم که مردم بعضاً به جای اینکه در مجلس برای خودشان وکیل انتخاب کنند برای دولت وکیل انتخاب کرده‌اند و رفتار نمایندگان در استیضاح اخیر معدل مجلس را پایین آورد.

به گزارش ۸دی، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به رأی اعتماد مجدد مجلس به وزرای راه، کار و کشاورزی، گفت: من در جریان برگزاری جلسات استیضاح این سه وزیر به این نتیجه رسیدم که مردم بعضاً به جای اینکه وکیل برای خودشان در مجلس انتخاب کنند، وکیل برای دولت انتخاب کردند.

وی افزود: مجلس جای اعمال نظارت توسط وکیل‌الوکلا‌الرعیه است، اما در جریان استیضاح‌ اخیر بعضی از نمایندگان در لباس و در رداء وکیل‌الدوله حاضر شدند و رفتار کردند. نمایندگانی که در همه فراکسیون‌ها منسجم شده بودند که برای سلامت دولت و کمک به دولت و برای سالم‌سازی محیط اداری کشور و خدمت موکلین خودشان وزرا را استیضاح کنند با اعمال نفوذ‌هایی که کاملاً مشخص بود آنچنان تحولی در تصمیم نمایندگان ایجاد شد که هیمنه مجلس به هم ریخت.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: معتقدم مجلس باید در رأس امور باشد،‌ اما مجلسی در رأس امور است که اجزاء تشکیل‌دهنده آن ۱۰۰درصد در خدمت نظام و مردم باشند و تلاششان پاکسازی دولت از انحرافات باشد و این مجلس است که در رأس امور است و اگر غیر از این باشد وکلای مجلس و اجزاء تشکیل‌دهنده آن ناکارآمدی خودشان را اثبات کرده‌اند.

آزادیخواه خاطرنشان کرد: در مورد استیضاح وزرای راه، کار و کشاورزی نه اینکه زحمات این وزرا نادیده گرفته شود، اما مجلس به این نتیجه رسیده بود که این وزرا باید استیضاح شوند و پیش‌بینی‌ها بر این بود که چون فراکسیون‌ها با هم برای این کار متحد شدند، استیضاح حداقل در یک مورد به نتیجه برسد، اما نفوذ جریان‌های دولتی و غیردولتی آنچنان در مجلس رخنه کرد که ارکان مجلس با زلزله‌های نفوذی‌ها به هم ریخت.

وی افزود: مردم چشم به مجلسی دوخته بودند و با کلی امید و آرزو رأی داده بودند که وکلای آنها از حق آنها دفاع کنند؛ ناکارآمدی‌ها را ترمیم کنند و وزرای شایسته برای دولت انتخاب کنند اما دریغ از یک قدم اقدم مؤثر در این راستا.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهارداشت: من از طرف همکاران خودم که در بحث استیضاح سریعاً موضع‌شان را به ضرر مردم تغییر دادند از ملت عذرخواهی می‌کنم، من به جای همکارانم که تشخیص‌شان بر این بود که در مقابل مردم تسلیم دولت شوند و حرکت به نفع مردم را متوقف کنند از مردم ابراز شرمساری می‌کنم. این حرکت، حرکتی بود که نمره و معدل مجلس را پایین آورد و برای بالا رفتن این معدل نمایندگان باید تلاش مضاعف کنند.

آزادیخواه در پایان خاطرنشان کرد: من شاهد بودم که بعضی از افراد مارک‌دار و مهم لیست امید بارها فریاد می‌زدند که وزرای کار و راه باید استیضاح‌شان رأی بیاورد و بیفتند اما همین افراد در روز استیضاح آنچنان در سکوت مرگبار فرو رفتند که همه را متحیر کرده بودند و ما نفهمیدیم که فریاد دیروزشان چه بود و سکوت امروزشان چه بود.


منبع : فارس

يک ديدگاه

  1. ناشناس گفت:

    آقای وکیلی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید که متقاضی استیضاح بود در مصاحبه تلوزیونی گفت:قرار بود به عنوان موافق استیضاح صحبت کند اما نظر فراکسیون بر حمایت از وزیر قرار گرفت و ایشان خرد جمعی را پذیرفت! ظاهرا اسم مستعار زد و بند و سیاه بازی سیاسی خرد جمعی است.آقای نماینده ملت! اگر وزیر ناکارآمد و مستحق استیضاح و برکناری بود رفتار خلاف مصلحت مردم نامش خرد جمعی است؟!
    یکی از نمایندگان اصلاح طلب رشت هم که بسیاری از مردم آن شهرستان برنجکار هستند به نفع وزیر کشاورز ی صحبت کرد! ظاهرا واردات بی موقع برنج و متضرر شدن کشاورزان در قبال زد و بند سیاسی و وفاداری به تصمیم سیاسیون برای دفاع از وزرا اهمتی نداشت. اگر نماینده لنگرود دو کلمه در مخالفت با وزیر کشاورزی حرف نمی زد مردم فکر می کردند گیلان با اقتصاد کشاورزی،نماینده ای در مجلس و مقابل وزیر کشاورزی ندارد

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه