تاریخ انتشار : ۱۰ فروردین ۱۳۹۳-۱۱:۱۸ ق.ظ
کد خبر : 28071
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده مردم لنگرود:

رهبری وقتی دید قوا در حماسه اقتصادی توفیقی ندارند راسا وارد عمل شده و سیاستهای اقتصادی مقاومتی را ابلاغ کردند

نماینده مردم لنگرود خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب وقتی دید قوای سه گانه در زمینه حماسه اقتصادی خروجی مورد انتظار را ندارند خود راسا وارد عمل شده و سیاستهای اقتصادی مقاومتی را ابلاغ کردند.

به گزارش ۸دی نیوز، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در گفتگو با مهر، با اشاره به اینکه در تصویب قوانین اقتصادی  تلاش کردیم بستر را برای سهل شدن سرمایه گذاری ها و برون رفت سرمایه گذاران از مشکلات فعلی فراهم کنیم گفت: اقدامات انجام شده در این زمینه کافی نبوده است، اقتصاد مقاومتی چیزی فراتر از چاره اندیشی برای ترمیم فضای فعلی کشور است.

وی افزود: برای واردات به جای اینکه به سراغ کشورهایی برویم که هر زمان شرایط شان ایجاب کرد ما را تحریم کنند باید به سراغ کشورهای دوست رفته و با آنها مبادلات اقتصادی داشته باشیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: باید بخش خصوصی را به عنوان یک عامل اقتصادی مهم باور داشته باشیم و دولت دست از سر اقتصاد کشور برداشته و به جای تصدی گری دولتی از اقتصاد خصوصی حمایت و آن را هدایت و نسبت به آن نظارت کند.

نماینده مردم لنگرود با اشاره به نبود برنامه ریزی درست در اجرای قوانین گفت: متاسفانه در مقوله عمران که همواره بر کمبود اعتبار و بودجه آن تاکید می شود سالانه ۴۰ درصد منابع محدود کشور بابت خسارت تغییر پروژه های عمرانی صرف می شود در حالی که باید پروژه های عمرانی به بخش خصوصی واگذار شده و دولت خود را از آن بیرون بکشد.

لاهوتی افزود: مجلس در زمینه قانون گذاری تلاش کرد ولی ساماندهی، انسجام و مدیریت واحدی در این تلاش نبود. که حلقه های پراکنده این تلاش را به هم متصل کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: کمیته ای در مجلس تشکیل شده تا پراکندی ها و تصمیمات فعلی را به هم متصل کند تا بتوانیم برای همیشه الگوی برون رفت از مشکلات متعدد اقتصادی را طراحی کنیم.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد ظرفیت تولید سرمایه گذاری شده در کشور خالی است گفت: باید این بخش تقویت و سامان داده شود، دولت دست کسانی که در واردات نفع می برند و منافع آنها به منافع عمومی کشور ترجیح داده می شود را قطع کند.

نماینده مردم لنگرود خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب وقتی دید قوای سه گانه در زمینه حماسه اقتصادی خروجی مورد انتظار را ندارند خود راسا وارد عمل شده و سیاستهای اقتصادی مقاومتی را ابلاغ کردند که این سیاستها باید چارچوب عملکرد مسئولان دولتی را تشکیل دهد.

۲ ديدگاه

 1. میثم گفت:

  یکی به این بنده خدا بگه بابا تو هم جزء یکی از همین

  قوایی !!!!

  بگه
  یکی به این بنده خدا بگه

  آقا بگو دیگه

  یکی بهش پیغام بده

 2. امیر عباس گفت:

  خیلی باحال بود

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه