تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶-۶:۱۰ ق.ظ
کد خبر : 280358
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان:

برگزاری کلاس‌های آموزشی اقدامی مؤثر در پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال است

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان با بیان اینکه برگزاری کلاس‌های آموزشی اقدامی مؤثر در پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال است گفت: ۲۳ بیمارستان دولتی و بیمارستان‌های خصوصی در حالت آماده‌باش هستند.

به گزارش ۸دی، پیمان اسدی با بیان اینکه موارد پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال از اول اسفندماه برنامه‌ریزی‌شده اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثر مصدومان چهارشنبه آخر سال در بازه سنی هشت تا ۱۶ سال هستند برای بیشتر مدارس استان رابطین آموزشی تعیین شدند.

وی با اشاره به اینکه در مساجد و پایگاه‌های بسیج نیز رابط آموزشی برنامه‌ریزی شد افزود: در بیش از ۷۰ مدرسه و تعدادی از مساجد و پایگاه‌های بسیج نیز کلاس‌های آموزشی برگزار شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان با بیان اینکه کلاس‌های آموزشی اقدامی مؤثر در پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال است گفت: ۲۳ بیمارستان دولتی و بیمارستان‌های خصوصی در حالت آماده‌باش هستند.

اسدی با بیان اینکه در بیمارستان‌های دولتی سعی کردیم‌ نیروهای بخش اورژانس را افزایش دهیم تصریح کرد: این کار برای این بود که خدمات درمانی خوبی به مصدومان احتمالی ارائه شود و تمامی پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ در استان نیز در حالت آماده‌باش هستند.

وی با اشاره به اینکه در رشت به‌جز ده پایگاه سطح شهر پنج اکیپ اضافی نیز در نقاط پرحادثه مستقر می‌کنیم بیان کرد: با این کار زمان امدادرسانی‌ به مصدومان احتمالی کاهش پیدا می‌کند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان گفت: برای تمامی کارکنان اورژانس ۱۱۵ در هفته گذشته کلاس‌های آموزشی برخورد با مصدومان سوختگی برگزار شد.

اسدی با بیان اینکه در سازمان اورژانس کشور کمپین نه به چهارشنبه‌سوری فعال‌شده افزود: سعی شده از هنرمندان، ورزشکاران و افراد ذی‌نفوذ برای مردم استفاده شود تا بتوانیم چهارشنبه آخر سال کم حادثه‌ای را داشته باشیم.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه