بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۸ فروردین ۱۳۹۳-۱۰:۰۲ ب.ظ
کد خبر : 27967
نسخه چاپی نسخه چاپی
امام جمعه ماسال:

در مسایل سیاسی همه اعلام موضع میکنند اما در مورد شهید ناهی از منکر چیزی نمی گویند!

امام جمعه ماسال گفت: متأسفانه در برخی مسائل سیاسی که می توانند در حاشیه باشند تمام جناح ها و افراد موضع گیری دارند اما در موضوعی مثل شهادت یک ناهی از منکر که برای چندمین بار در کشور رخ داده است مواضع درستی از این جناح ها دیده نشده است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از ماسال نیوز، حجت الاسلام سید هادی موسوی با تبریک  ۱۲ فروردین ماه، روز جمهوری اسلامی گفت: ۱۲ فروردین روز پیروزی حق بر باطل و به فرموده امام راحل ما روز عید ملی ملت ایران است که در آن حاکمیت حق بر جنود شیطان پیروز شده است.

خطیب جمعه ماسال با اشاره به بحث نحوست روز ۱۳ فروردین ماه گفت: همه روزها، ساعت ها و دقایق برای خداست و هیچ لحظه ای در ذات خود نحس یا مبارک نمی باشد.

وی افزود: نحوست ها و مبارک بودن ایام بخاطر اتفاقاتی است که در یک روز یا شب اتفاق می افتد به عنوان مثال شبی که در آن قرآن نازل شده است به خاطر نزول قرآن مبارک است و در مورد عدد سیزده هم به همین صورت است.

امام جمعه ماسال ادامه داد: باید این فکر اشتباه را از ذهن خود پاک کنیم که ذات روز ۱۳ فروردین نحس است.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به روز طبیعت و رفتن مردم به دامان طبیعت در این روز گفت: در بیرون رفتن ها باید مواظب باشیم که ضمن رعایت اخلاق و دینداری و آداب معاشرت اجتماعی با ریختن زباله موجب آلودگی محیط اطراف خودمان نشویم.

وی افزود: ما باید خودمان را در جایگاه کسانی قرار دهیم که می خواهند از طبیعت موجود بعد از ما استفاده کنند و در این صورت اگر با یک محیط آلوده مواجه شویم چه عکس العملی خواهیم داشت؟ چه اشکالی دارد که ضمن اینکه محیط خودمان را آلوده نمی کنیم بخشی از زباله ها و آلودگی های محیط را هم جمع آوری نماییم.

امام جمعه ماسال با اشاره به تقارن ایام فاطمیه و روز ۱۳ فروردین گفت: مبادا افرادی حرمت اهل بیت (ع) را به بهانه عید و روز طبیعت حفظ نکنند.

حجت الاسلام موسوی ضمن بیان تلویحی تسامح برخی مسئولان در مواجهه با فعالیت های ضد فرهنگی سازمان دهی شده و شهادت شهید خلیلی گفت: متأسفانه در برخی مسائل سیاسی که می توانند در حاشیه باشند تمام جناح ها و افراد موضع گیری دارند اما در موضوعی مثل شهادت یک ناهی از منکر که برای چندمین بار در کشور رخ داده است مواضع درستی از این جناح ها دیده نشده است.

وی افزود: این برای چندمین بار است که در مملکت امام زمان (عج) چنین اتفاقی می افتد که یک ناهی از منکر را مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

امام جمعه ماسال از مسئولان امر خواست با عاملان این جنایت و قتل به اشد مجازات برخورد کنند.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: انقدر شل و ول برخورد کرده ایم که فضای عمومی کشور به اینجا رسیده است که سطح خیابان های ما شبیه یک مملکت اسلامی نیست.

وی افزود: من نمی گویم فضای کشور را تبدیل به فضای امنیتی و پلیسی کنید اما آیا نباید با کسانی که بصورت سازمان دهی شده کارهای ضد فرهنگی می کننند برخورد شود؟

امام جمعه ماسال با اشاره به آمرانه بودن امر به معروف و نهی ازمنکر گفت: به گناهکار که نمی توان گفت خواهش می کنم خلاف نکن بلکه نفس امر به معروف و نهی از منکر آمرانه است هر چند باید قواعد کار رعایت شود اما نباید به نحوی جامعه پیش برود که خلافکار احساس امنیت کند.

کلمات کلیدی :

يک ديدگاه

  1. مهدی گفت:

    تازمانی که رشوه ودروغ وریادرسیستم قضایی وانتظامی وجودداشته باشه بازهم شهید میدیم چرارییس جمهوربنفش ایران هیج موضع گیری نداشتند نسبت به این قضیه آقایان اصلا این رویه روقبول ندارنددستگاه انتظامی فاسدهست بایدقبول کنیم چه بلایی سرنیروهای ارزشی آوردن؟!

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه