تاریخ انتشار : ۵ اسفند ۱۳۹۶-۹:۰۱ ب.ظ
کد خبر : 275892
نسخه چاپی نسخه چاپی

بازگشت ۱۰۰۰ عروس داعشی به اروپا

مرکز آژانس مرزی اتحادیه اروپا از بازگشت نزدیک به ۱۰۰۰ عروس داعشی به کشور‌های خود در غرب خبر داد.

به گزارش ۸دی، با فروپاشی خلافت داعش در عراق و سوریه، نزدیک به ۱۰۰۰ عروس داعشی که برای جهاد نکاح از کشورهای اروپایی به این سرزمین آمده بود، به غرب باز می‌گردند.

به نقل از پایگاه اینترنتی دیلی میل؛ علاوه بر ۱۰۰۰ عروس داعشی، کودکان یتیم آنها که شمار آنها به صدها نفر می رسد، مادرانشان را همراهی می کنند.

مرکز آژانس مرزی اتحادیه اروپا (frontex)، در خصوص افزایش مهاجرت غیرقانونی عروس های داعشی به زادگاه خود در اروپا هشدار داده است و آن را تهدیدی معرفی کرد که با حضور زنان بیوه و کودکان یتیم در کشورهای اروپایی شکل می گیرد.

بنابر گزارش این مرکز حدود ۳۰ درصد از ۵ هزار تروریست خارجی داعش که مقیم اروپا بوده اند و کشورهای خود را به مقصد سوریه، عراق و لیبی ترک کرده بودند، در صدد بازگشت به زادگاه خود هستند.

این مرکز با اشاره به نقش فعال عروس های داعشی در اقدام به عملیات خرابکارانه در اروپا از احتمال افزایش حمله های تروریستی در شهرهای اروپا خبر داد.

در سپتامبر سال ۲۰۱۶، چندین زن که مرتبط با گروه تروریستی داعش بودند در صدد طرح حمله به کلیسای نوتردام فرانسه بودند. این زنان پس از بازداشت اعتراف کردند با عناصر داعش در ارتباط بوده و قصد داشتند پس از اجرای عملیات خرابکارانه به سوریه فرار کنند.

کارشناسان بر این باورند که با بازگشت عروس های داعش به اروپا، این گروه تروریستی فرصت گسترش سازمان خود را در کشورهای اروپایی به دست آورد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه