تاریخ انتشار : ۳ اسفند ۱۳۹۶-۶:۳۷ ق.ظ
کد خبر : 275297
نسخه چاپی نسخه چاپی

شهادت یکی از خادمان بقعه امامزاده ابراهیم شفت

شهید منصور جنتی در ۱۲ اردیبهشت ۱۳۶۱ در عملیات بیت‌المقدس شهر خرمشهر با اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید و به خیل شهدا پیوست.

به گزارش ۸دی،شهید منصور جنتی در سال ۱۳۴۳ در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی در روستای طالقان شهرستان شفت دیده به جهان گشود.

شهید جنتی و پدر و برادرش از متولیان و خادمان بقعه امامزاده ابراهیم شفت بودند و این خانواده بعدها به شهر فومن آمده و در این شهر زندگی کردند.

وی در یک خانواده مذهبی رشد و بیشتر اوقات خود را در مسجد گذراند و پس از سپری کردن دوران ابتدایی، پایه متوسطه را در رشته علوم انسانی گذراند.

او پس از دوران تحصیل طولی نکشید که از طرف واحد بسیج سپاه فومن به جبهه اعزام و در استان خوزستان مستقرشده و مدتی را در تیپ شهید باهنر حمیدیه اهواز به سر برد و بعد به منطقه عملیاتی خرمشهر اعزام شد و در این شهر که آن‌وقت به اشغال نیروهای بعثی درآمده بود به مبارزه پرداخت.

شهید منصور جنتی سرانجام در ۱۲ اردیبهشت ۱۳۶۱ در عملیات بیت‌المقدس شهر خرمشهر با اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید و به خیل شهدا پیوست.

فرازی از دل نوشته شهید منصور جنتی:

پروردگارا من بنده تو هستم که به گدائی درب خانه تو آمده‌ام، به‌حق مقربان درگاهت دعاهایم را مستجاب فرما.

 بار خدایا به تو توسل می‌جویم که تو بهترینی، خدایا من چه کسی رادارم جز تو که با او درد دل کنم و بتوانم راز و نیاز را با او در میان بگذارم.

 خدایا به تو پناهنده می‌شوم که تو هستی نجات‌دهنده و هدایت‌کننده، الهی از تو کمک و یاری می‌طلبم که زیرا سخت گناه‌کارم و در این آخرین لحظات جز تو پناهگاهی را ندارم که بتوانم او را بیابم و بجویم.

 معبودا، خالقا، خالصانه گردان کارهایم را تا فقط به خاطر رضای خودت باشد و دور گردان کارها و عمل‌هایی را که همراه با نفسم انجام می‌گیرد.

ای پروردگار مهربان، پس درگذر در این ساعت و این لحظه از گناهانم و از اعمال زشتم و درگذر از اعمالی که به خاطر نفس آن را انجام داده‌ام و خدایا تو را به مقربانت درگاهت سوگند که یک‌لحظه مرا به خود وا‌مگذار.

الهی، در این دشت و بیابان و در این کوه و جنگل گام‌هایم را به‌سوی تو می‌گذارم که تقاضای عاجزانه از تو برای چندمین بار از سر تقصیرات خوددارم و خدایا و معشوقا، جهادم را در راهت قرار ده و نیتم را خالص گردان.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه