تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶-۱۰:۲۵ ب.ظ
کد خبر : 274692
نسخه چاپی نسخه چاپی
محسن رضایی در همایش روحانیون سپاه:

رهبر انقلاب قوی‌ترین رهبر جهان در شرایط کنونی است / حریف‌های بی آبرویی داریم

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه رهبر انقلاب جوان و انقلابی فکر می‌کند و با تدبیر کشور را اداره می کند، گفت: دشمنان می خواهند اشکالات دولتمردان را به نام نظام جمهوری اسلامی بنویسند.

به گزارش ۸دی؛ سرلشکر دکتر محسن رضایی، صبح دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ در همایش سراسری روحانیون شاغل در سپاه (میقات ۱۶) با تسلیت شهادت مظلومانه ام ابیها، حضرت فاطمه الزهرا (س) گفت: از جناب آقای سعیدی تشکر می کنم که در شرایط کنونی کشور، این گردهمایی را با حضور روحانیون سپاه تشکیل دادند. در ابتدای انقلاب، ارتباط روحانیت با دانشگاه و نیروهای مسلح و با مردم جز موضوعات بسیار مهم انقلاب بود. در ادبیات امام راحل این سه ارتباط از درجه اهمیت برخوردار بود و تکرار می شد. دلیل این تاکید، شکل گیری نظام جمهوری اسلامی و اسلامی شدن اداره کشور بود.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس افزود: برای اسلامی شدن امورات بایدکارشناسان دینی یعنی روحانیت با نهادهای مهم ارتباط گرفته می شد. از این سه ارتباط، ارتباط روحانیت و سپاه به الگویی بسیار موفق تبدیل شد و مدلی برای ارتباط روحانیون با نهادهای انقلابی و دولتی دیگر تبدیل شد. این ارتباط دو طرفه طوری بود که روحانیون شهیر و شهید مانند آیات مدنی، صدوقی، اشرفی اصفهانی، بارها با لباس سپاه پاسداران درجبهه حاضر و عکس گرفته اند. سپاه هم اصرار زیادی برای ارتباط با روحانیت داشت. عزیزانی مثل شهید محلاتی، نقش موثری و کم نظیری در این ارتباط دو جانبه داشتند. الگوی ارتباط سپاه با روحانیت از بهترین ارتباطاتی بود که در لبیک به فراخوان امام صورت گرفت. با ورود مرحوم آیت الله طاهری خرم آبادی، روحانیت در سپاه دارای تشکیلات هم شد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: یکی از دلایل این کار که این ارتباط مستحکم به وجود آمد، تجربه ما در قبل از انقلاب بود ، درانزمان انحراف در میان منافقین و تمایل آنها به مارکسیست ها زنگ خطر را به صدا دراورد. حادثه کودتایی که در سال ۱۳۵۳ درسازمان منافقین بوجود آمد، ناشی از انحراف کوچک در صدر مجاهدین خلق بود، این سازمان را در چند سال به دامن مارکسیست ها انداخت. این سال در میان گروه های انقلابی یک پرسش بزرگ ایجاد کرد که ما در چه مسیری گام بر می داریم. در گروه منصورون با حوزه علمیه ارتباط گرفتیم و از طریق آقای راستی کاشانی، با حوزه های علمیه مرتبط شده بودیم.

دکتر رضایی به خاطره ای از روزهای نخست پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: تقریبا یک هفته به پیروزی انقلاب، حضرت امام در خیابان ایران مستقر شده بودند. در یکی از اتاق های مدرسه رفاه منتظر ملاقات با امام بودم و رفتم کنار شهید مطهری نشستم و با ایشان گفتگو کردم. اسمم را پرسیدند و بعد گفتند: من می خواهم خدمت امام برسم و بگویم که این منهاییون سرت کلاه نگذارند. پرسیدم منهاییون چه کسانی هستند؟ اشاره کرد که این بغلی ات. کنار من آقای ابراهیم یزدی نشسته بود که اسلام منهی روحانیت را طرح می کرد.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: موضوع جدایی از روحانیت، آسیب های فراوانی به ما زده است. یک نمونه اش نهضت آزادی بود. با اینکه مهندس بازرگان انسان متدینی بود اما از دامانش مجاهدین خلق بیرون آمدند. نمی‌شود که انسان‌ها بدون استنباط، از طرف خدا، حکم صادر کنند. خوشبختانه حکم الهی بعد از انقلاب، با استقرار ولایت فقیه، روشنی بیشتری پیدا کرد. نهضت آزادی، فرقانی ها، بنی صدری ها و حتی عده ای که با شعار امام زمان آمدند و نتوانستند خود را با مسیر ولایت تنظم کنند، بر می گردد به موضوع منهاییونی که شهید مطهری مطرح کرد. و گر نه داعشی ها در عراق و سوریه هم شعار الله اکبر می گفتند. مشکل داعش عدم فهم دقیق از دین خدا و احکام شرعی است و از روز اول فرماندهان سپاه تاکید داشته اند که باید رابطه ما با روحانیت پر رنگ باشد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با اشاره به برخی مخالفت ها در درون سپاه که غایت آن، این روزها مشخص شده گفت: همین آقای اکبر گنجی در پادگان حضرت ولیعصر (عج) تهران شعار می داد که محسن رضایی ضد ولایت فقیه است و می‌گفت فرمانده سپاه به جای مراجعه به آقای منتظری به آقای مصباح یزدی و آقای راستی کاشانی مراجعه می کند. باید ببینیم که او امروز در جبهه آمریکا و ضدولایت فقیه چه می‌کند؟ او در برابر شهید محلاتی هم موضع می گرفت.

دکتر محسن رضایی ویژگی های شخصیتی شهید محلاتی اشاره کرد و گفت: ویژگی های بسیار زیادی داشتند و محو در امام بودند. بعد از هر ملاقات با امام از چهره و صحبت هایش بر می آمد که او محو در حضرت امام هستند. از نظرات امام حتی اگر با نظر خودش تفاوت داشت، به جدیت دفاع می کرد. در همه امور به شدت احساس مسوولیت می کرد. نسبت به خود سپاه هم تعهد ویژه ای داشت. در موضوع تشکیل وزارت اطلاعات، قرار بر این شد که اکثر نیروهای اطلاعاتی سپاه به وزارتخانه بروند، شهید محلاتی به من گفت: شما حاتم بخشی کردید. او حقیقتا انسان مخلصی بود. بسیار خاکی بود. در عملیات بدر در سال ۶۳ فرماندهان به او گفته بودند که برادر محسن زیاد به خط می رود. او به حضرت امام خبر داده بود و آقای توسلی از دفتر امام به من بیسیم زد که امام می فرمایند: حفظ جان شما مهم است و مراعات کنید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر این نکته که سپاه و روحانیت وظیفه سنگینی را بر دوش دارد گفت: وظایف سنگینی به تهدیدات امروز مربوط است. خط جدید توطئه سه کانون را هدف گرفته است. نخست نظام جمهوری اسلامی است، دومین هدف، شخص رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای است و مساله سوم، سپاه پاسداران است. توطئه هایی که شروع شده هدفشان این سه رکن انقلاب هستند. روحانیون و سپاه وظایف سنگینی در مورد این توطئه ها دارند. رهبر انقلاب دیروز در سالروز قیام مردم تبریز، بین دولتمردان و نظام جمهوری اسلامی تفکیک قائل شدند. مفاهیم (State) یا نظام که دارای حاکمیت، قانون اساسی، کشور و مردم است با دولتمردان یا گاورمنت (Government) متفاوت است. دشمنان می خواهند اشکالات دولتمردان را به نام نظام جمهوری اسلامی بنویسند. نظام جمهوری اسلامی عصاره هفتاد سال مبارزه ملت ایران است.

محسن رضایی گفت: جمهوری اسلامی خانه این مردم است. دولتمردان خادم ملت هستند. مردم نمی پذیرند به خاطر برخی اشکالات در خادمین خانه، خانه را خراب کنند. ان شا الله این خانه پایدار خواهد بود. مردم اول مدافع نظام هستند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: بدخواهان شخص رهبری را مورد هجمه قرار داده اند. طولانی شدن رهبری ایشان یا مدیریت یک نفره را مورد اشاره می دهند. حضرت امام با آن سن بالا جوان‌تر از ما مسائل دنیا را می‌فهمید. طولانی بودن حکومت، دلیلی بر تغییر حساسیت‌ها و روحیه‌ها نیست. رهبر انقلاب جوان و انقلابی فکر می‌کند و باتدبیر کشور را اداره می کند و قوی‌ترین رهبر جهان در شرایط کنونی است. به سپاه می گویند وارد اقتصاد شده اید یا در سیاست دخالت می کنید. دولت ها طبق قانون اساسی به قرارگاه سپاه کار عمرانی می دهند. دولت ها اگر مخالف هستند، کار عمرانی را به سپاه نسپارند. تغییر نسلی در جامعه اتفاق افتاده است. باید روشنگری کرد، از هر ده نفر هفت نفر، انقلاب و جنگ را درک نکرده اند. برای این جامعه و یادآوری روزهای حماسه، کار زیادی باید انجام داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نخست وزیر اسرائیل در مونیخ به آقای ظریف حرف هایی زده است و نمایش کودکانه‌ای را به راه انداخته است، و به خیال خودش ایران را تهدید کرده است. ما به او می گوییم که شما غلط می‌کنید. اگر حمله نکرده‌اید، به خاطر این است که نتوانسته‌اید حمله کنید. با کوچک‌ترین حماقتی، ما تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و فرصت فرار را به نتانیاهو نخواهیم داد. ده‌ها پرونده و افتضاحات برای نتانیاهو و ترامپ در دادگاه های دنیا هست. ما چنین حریف‌های بی آبرویی داریم و به فضل خدا انها را سر جای خود می‌نشانیم.

کلمات کلیدی :

يک ديدگاه

 1. جواد گفت:

  خدای متعال لیبرال ها را که دردرگاهش ذلیل هستندرا،درچشم مردم نیزذلیل نمایند؛
  که مشخص شود،چه کسانی ازلیبرال ها اقبال می کنند؛
  لیبرال هائیکه آلوده به ویروس لیبرالیسم شده اند؛
  مبنای تفکرلیبرالی غیرالهی و غیرتوحیدی ست؛
  چراکه تثلیثی ست؛
  لَقَدْ کَفَرَ الَّذینَ قالُوا إِنَّ اللَّهَ ثالِثُ ثَلاثَهٍ وَ ما مِنْ إِلهٍ إِلاَّ إِلهٌ واحِدٌ وَ إِنْ لَمْ یَنْتَهُوا عَمَّا یَقُولُونَ لَیَمَسَّنَّ الَّذینَ کَفَرُوا مِنْهُمْ عَذابٌ أَلیمٌ
  سوره مائده آیه ۷۳
  کسانى که [به تثلیث قائل شده و] گفتند خدا سومین [شخص از] سه [شخص یا سه اقنوم] است قطعا کافر شده‏ اند و حال آنکه هیچ معبودى جز خداى یکتا نیست و اگر از آنچه مى‏ گویند باز نایستند به کافران ایشان عذابى دردناک خواهد رسید
  تثلیثی که به الثالوث مقدس مصر باستان فرعونی برمی گردد.
  وَفِرْعَوْنَ ذِی الْأَوْتَادِ -فرعون صاحب میخ ها(فرعون صاحب ابلیسک ها)
  سوره فجرآیه ۱۰
  (ستون سنگی یک پارچه که هرمی هم برنوک آن است )
  که امروز درسراسرجهان دیده میشود؛
  وبزرگترین واصیل ترین این میخ ها ازمصرباکشتی خاصی بارگیری وبه امریکا برده شده ودرجلوی کنگره وکاخ سفید نصب کرده اند؛
  این میخ سنگی راحتی درواتیکان پایتخت مسیحیت جهان نیزنصب کرده اند.
  درتفکر لیبرالی ، پنج قسم احکامى که تکلیف ما را نسبت به کارها مشخّص مى کند ،
  (واجب و حرام – مستحب – مکروه و مباح )هیچ جایگاهی ندارد و همه کارها مباح است؛
  لیبرالیسم از پروپاگاندا استفاده میکند؛
  پروپاگاندا،یعنی اغوا کردن؛فریب افکار عمومی، بازیگری، رفتارهای هنرپیشه‌وار، دروغ گفتن، هرچه انسان را به آن نتیجه‌ی مادّی برساند، صداقت و امانت‌داری واحساس مسئولیّت و مانند اینها جایگاهی ندارد.
  پروپاگاندا برای کنترل کردن افکار عمومی مردم است، در جهت دست یافتن به قدرت، به منفعت، به پول است.
  آیا این دیکتاتوری ای نیست که ابلیس و جنود انسی وی حقنه کرده اند؟
  حالا تبلیغ ازنظر اسلام که کرارا درقرآن کریم ذکرآن شده است؛
  تبلیغ بایستی صادقانه باشد، صمیمانه باشد، امانت‌دارانه باشد، مسئولانه باشد.
  پس دونوع تبلیغ داریم ؛
  تبلیغ براساس حق ؛
  تبلیغ براساس باطل؛
  اگر باطل زده شود وبه محاق برود و حق برجسته شود ودرجامعه جاری وساری شود،درپی آن عدالت وسپس قسط (قسط قرآنی)درجامعه پرپا وحاکم ، ومنجربه سعادت خواهدشد.
  یک جستجوئی درقرآن کریم بنمائید؛
  هرکاری ،هرحرکتی که جعل خدای متعال(الله)است ،حق است؛
  و هرکاری،هرحرکتی ،هراندیشه وفکری که منشاء بشری دارد،باطل است؛
  ازتعادل تفکری که تثلیث غربی و ثنویت شرقی ترویج و اشاعه داده و میدهند؛
  بشرتابحال به سعادت دست نیافته و نخواهد یافت؛
  چراکه غیرالهی وغیرتوحیدی ست؛
  به تاریخی که ازبشردر دسترس است توجه نمائیم؛
  به حاصل عملکرد بشردرجهان حال حاضر دقت و توجه کافی نمائیم.
  جاهلیت مدرن،استثمار،استحمار،استعمار
  جاهلیت مدرن بیسوادی نیست،بلکه اصراربردانسته های غلط و باطل است.

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه