تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۲-۱۲:۲۵ ب.ظ
کد خبر : 27353
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس تسهیلات منطقه آزاد خبرداد:

نوروزخانه”خانه آرزوهای دیروز” در منطقه آزاد انزلی ساخته می شود

رئیس ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد انزلی اظهار کرد:خانه بومی گیلانی تحت عنوان “نوروزخانه” در زمینی به مساحت ۴۰ متر مربع در دو طبقه از سوی کارشناسان حرفه ای این عرصه درحال ساخت است که از ابتدای نوروز ۹۳ مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش۸دی نیوز، از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی گردشگری این سازمان، نمونه ای از خانه های بومی استان گیلان در این منطقه ساخته می شود.

سید ضیاءالدین شفیعی سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: خانه بومی گیلانی تحت عنوان “نوروزخانه” در زمینی به مساحت ۴۰ متر مربع در دو طبقه از سوی کارشناسان حرفه ای این عرصه درحال ساخت است که از ابتدای نوروز ۹۳ مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی افزود: “نوروزخانه” الگویی با بکار گیری از عناصر بومی خانه های گیلان در یک قرن پیش است که تمامی مصالح مورد استفاده در جریان ساخت آن از استان، تأمین می شود.

رئیس ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: برگزاری آئین های بومی- سنتی مردم نقاط مختلف استان به منظور آشنایی گردشگران و اجرای مناسبتهای فرهنگی-اجتماعی مختلف در طول سال از جمله اهداف ساخت نوروزخانه در منطقه آزاد انزلی است.

بنابراین گزارش “سفره‌ هفت سین” منطقه آزاد انزلی نیز در نوروز ۹۳ در دامنه نوروزخانه برپا می شود و علاوه بر آن گروه‌های بازیگران محلی استان نمایشهای آئینی متنوعی را در محدوده نوروزخانه به نمایش خواهند گذاشت.

 

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه