تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۶-۶:۳۴ ق.ظ
کد خبر : 273372
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده لاهیجان و سیاهکل در گفتگو با 8 دی مطرح کرد:

برداشت بی رویه چوب در مناطق سیاهکل و لاهیجان/ قطع درختان گیلان با وجود تصویب قانون عدم بهره برداری از جنگل ها

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس، گفت: طبق قانون باید طی سال هایی که مشخص شده است چوب از جنگل ها برداشت نشود اما شاهد هستیم که برداشت از جنگل ها همچنان ادامه دارد.   

ذبیح نیکفر لیالستانی در گفتگو با خبرنگار ۸دی مورد قطع بی رویه چوب از جنگل ها و قاچاق منابع طبیعی در استان با بیان اینکه جنگل ها سرمایه های ملی ما هستند، اظهار کرد: گذشتگان این طبیعت را در اختیار ما قرار داده اند و ما باید این سرمایه را پاس بداریم و قدرش را بدانیم.

وی با بیان اینکه اگر با بی توجهی به برداشت بی رویه از جنگل ها بپردازیم و چرخه طبیعت را مشکل دار کنیم و اکوسیستم را به هم بزنیم در نهایت خودمان ضرر می کنیم، گفت: در این صورت مشکلاتی از قبیل جاری شدن سیلاب، فرسایش خاک و موارد دیگر را شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل افزود: در گذشته به میزان خیلی زیادی از جنگل ها برداشت می شد و به همین دلیل قوانینی در مجلس تصویب شد و تنفس هایی مشخص گردید.

نیکفر ادامه داد: بر اساس این دوره های تنفس باید طی سال هایی که مشخص شده است چوب از جنگل ها برداشت نشود اما شاهد هستیم که برداشت از جنگل ها همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه به ویژه در منطقه سیاهکل و اطراف لاهیحان برداشت از جنگل ها ادامه دارد، گفت: باید با جدیت بیشتری این موضوع پیگیری شود در این رابطه سال گذشته پیگیری هایی داشتیم و جلساتی با رئیس سازمان جنگل ها و منابع طبیعی برگزار کردیم.

وی افزود: در حال حاضر نیز زمینه سازی می کنیم تا مجمع نمایندگان با مسئولان مربوطه جلساتی داشته باشند و در این زمینه چاره اندیشی کنیم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل خاطرنشان کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم از ابزارهای نظارتی مان استفاده می کنیم تا جلوی این کار را بگیریم.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه