تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶-۸:۰۲ ب.ظ
کد خبر : 273044
نسخه چاپی نسخه چاپی

آموزش بقا در شرایط سخت به امدادگران هلال احمر گیلان

معاون بهداشت و درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: ، ۲۷۲ تن از کارکنان و  داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان در قالب تیم‌های BHCUدرمان اضطراری ،سازماندهی شده و دوره های  آموزش‌های تخصصی  لازم را با موفقیت سپری نموده اند .

به گزارش ۸دی، نهضت قنبرزاده  با اعلام این خبر افزود :بر اساس دستورالعمل معاونت درمان،شهرستان‌های دارای جمعیت صد هزار نفر باید یک تیم درمان اضطرای داشته باشند تا در زمان بروز حوادث احتمالی این تیم‌ها با حضور در منطقه حادثه دیده خدمات درمانی اولیه را به مردم ارایه دهند. اما با توجه به بافت و تراکم جمعیتی و میزان حادثه خیزی استان گیلان و از سویی جاذبه های بدیع و ورود گردشگران در تمامی فصول سال به این استان ، تشیکل ،سازماندهی و آموزش مستمر برای تیمهای درمان اضطراری در ۱۶ شهرستان استان گیلان در دستور کار قرار گرفته است  .

وی افزود: این تیم‌ها شامل دو پزشک، دو پرستار، ماما، کارشناس تغذیه، کارشناس بهداشت، تکنسین دارویی، کارشناس بهداشت روان، تکنسین فنی و سه امدادگر است که دوره‌های آمادگی و درمان اضطراری را آموزش می بینند .

قنبر زاده گفت: این تیم‌ها طی مدت شش ماه گذشته با حضور  مدرسین و کارشناسان معاونت درمان، آموزش‌های لازم برای تشکیل تیم‌های درمان دریافت کردند تا در مواقع ضروری از جمله مانورهای اضطراری و زمان حادثه آمادگی لازم را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تیم درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان گیلان به استعداد ۱۷ نفر از تاریخ ۲۵ بهمن ماه سال جاری در منطقه آق بابای استان قزوین در دوره بقا در شرایط سخت با حضور استانهای قم,البرز,تهران,مازندران, شرکت خواهد نمود .

دوره بقا در شرایط سخت یکی از دوره های توان افزایی تیم های بهداشت و درمان اضطراری است که در قالب کلاسهای آموزشی و فعالیتهای عملیاتی و تخصصی به مدت ۳ روز به میزبانی استان قزوین  برگزار خواهد شد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه