تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۲-۱۲:۲۲ ب.ظ
کد خبر : 27178
نسخه چاپی نسخه چاپی
سیاست راه کشتی را می رود یا فوتبال؟

شباهت مردان اول دیپلماسی و فوتبال +تصاویر

کشتی ایران در جام جهانی در خاک آمریکا هم میزبان را برد هم روسیه را ،تا راه را به دیپلمات ها نشان دهد. اما به نظر می‌رسد دیپلماسی کشور به سیاست فوتبال‌مان شبیه‌تر است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از صراط ،در شرایطی که با قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت های جام جهانی در خاک آمریکا، بسیاری از رسانه ها از پیوند سیاست و ورزش سخن گفته و خواسته اند کشتی‌گیران الگوی دیپلمات های ایرانی باشند، به نظر می رسد رفتار رییس دستگاه دیپلماسی کشور بیش از کشتی به رییس فدراسیون فوتبال شباهت داشته باشد.

پیش از آنکه محمدجواد ظریف دیپلماسی لبخند را به عنوان یکی از ابزارهای خود در مواجهه با طرف های غربی مذاکره کننده با ایران به کار گیرد، علی کفاشیان همین سیاست را در رویارویی با مشکلات روزافزون فوتبال کشور مورد استفاده قرار داده بود.

ظریف به دلیل لبخندهای خود در دیدارهای خارجی و البته گاه اخمش در داخل کشور بارها مورد انتقاد قرار گرفته بود و همین موضوع در مورد لبخندهای کفاشیان در اوج بی تدبیری فدراسیون فوتبال نیز مشاهده می شد.

هم ظریف دیپلماسی کشور در مواحهه با غرب را موفق می داند هم کفاشیان کارنامه فوتبال را قابل دفاع. با این وجود بسیاری از سیاسیون توافق ژنو را نه یک موفقیت که یک عقبگرد تحلیل می کنند همچنانکه بسیاری از فوتبالی ها نیز حتی عنوان بهترین فدراسیون فوتبال آسیا را – که یک بار فدراسیون کفاشیان آن را دریافت کرده بود –به یک شوخی تشبیه کرده بودند.

با این وجود، مردان اول دیپلماسی و فوتبال با لبخندهایشان شناخته شده اند؛ آن هم در هر شرایطی؛ چه از آنها انتقاد شود و چه تحسین شوند.

90974_346 90981_399 90985_749 90988_989 90986_655 90982_227 90975_813 90983_591

يک ديدگاه

  1. سید سجاد گفت:

    معلومه درد های زیادی در زندگی دارن
    آخه خنده بر هر دردی دواست!!

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه