تاریخ انتشار : ۴ بهمن ۱۳۹۶-۶:۴۶ ق.ظ
کد خبر : 267325
نسخه چاپی نسخه چاپی

حمایت از “کارآفرینی” بهترین راه برای حل معضل بیکاری است

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین مسیر برای رفع مشکل بیکاری کشور حمایت از کارآفرینان برای ایجاد طرح‌های اشتغالزایی است.

به گزارش ۸دی، منوچهر جمالی با بیان اینکه به‌علت حجیم بودن بدنه دولت فراهم آوردن فرصت‌های شغلی در این بخش تقریباً ممکن نیست، اظهار کرد: حمایت از طرح‌های اشتغالزایی با اعطای تسهیلات به کارآفرینان بهترین مسیر برای ایجاد فرصت‌های شغلی در کشور است.

نماینده مردم رودبار در مجلس بیکاری را یک معضل ملی خواند و تصریح کرد: شایسته است تمام کسانی که دارای ایده و طرح‌های کارآفرینی و اقتصادی خوبی هستند به میدان بیایند و با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده، در ایجاد کارآفرینی قدم بردارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری افزود: نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و تاکیدات ویژه‌ای که در تمام این سال‌ها داشته‌اند نشان می‌دهد ایشان از مدت‌ها پیش به اهمیت موضوع پی برده‌اند.

جمالی اشتغال، ازدواج و مسکن را از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی جوانان خواند و گفت: جوانان بهترین سرمایه و نیروی انسانی هر جامعه‌ای هستند و برای هدر نرفتن این سرمایه ملی باید در جهت رفع مشکلات با تمام توان از آنان حمایت شود.

وی به عملکرد بخش خصوصی در ایجاد فرصت‌های شغلی اشاره کرد و بیان داشت: واحدهای تولیدی و صنعتی بر خلاف انتظار به‌علت وجود برخی مشکلات و نابسامانی‌های اقتصادی، روز به روز توانمندی خود را از دست می‌دهند و عملاً فعالیت مطلوبی ندارند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی در نقاط مختلف کشور با معضلات عدیده‌ای مواجه هستند و نمی‌توان انتظار داشت آنان نیز در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی و جذب نیروی کار، موفق ظاهر شوند.

جمالی با اشاره به عزم مسئولان برای رونق اشتغالزایی در کشور ابراز داشت: دولت و مجلس به ایجاد کارآفرینی در بخش تعاونی‌های روستایی تاکید فراوانی دارند تا از طریق اعطای تسهیلات ارزان قیمت به افراد صاحب ایده از طرح‌های اشتغالزایی حمایت کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به دیگر این طرح‌ها اشاره کرد و بیان داشت: اعطای تسهیلات در بخش میراث فرهنگی و گردشگری و صندوق کارآفرینی امید هم جزء شرایطی است که با تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد فرصت‌های شغلی در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اجرای برنامه‌‌هایی نظیر طرح تکاپو و طرح کارا نیز در راستای تحرک بخشی لازم در بین جوانان است تا ضمن بهره گرفتن از نبوغ و ظرفیت آنان در رفع معضل بیکاری قدم‌‌های مثبتی برداشته شود.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه