تاریخ انتشار : ۲ بهمن ۱۳۹۶-۷:۰۶ ب.ظ
کد خبر : 266944
نسخه چاپی نسخه چاپی

لزوم احیای آب‌بندان‌ها در صومعه‌سرا

فرماندار صومعه سرا گفت:احیای آۤب‌بندان‌ها موجب رونق گردشگری،افزایش ذخایر آبی و …می‌شود.

به گزارش  پ۸دی به نقل از فرمانداری صومعه سرا، مهندس علی فتح‌ اللهی در جلسه تخصیص آب که در فرمانداری صومعه‌سرا برگزار شد،با بیان اینکه بنا بر این است که جلسات تخصیص آب شهرستان با توجه به حساسیت شرایط جوی،میزان بارندگی و…با اهتمام،دقت و تعامل بیشتر برگزار شود و مصوبات به جد پیگیری شود،اظهار کردبا توجه به اینکه ۷۰درصد فعالیت‌های اقتصادی مردم شهرستان بر مبنای کشاورزی و عمدتا محصول برنج است بحث آب برای ما از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی با بیان اینکه تلاش شده اعتباراتی که توزیع می‌شود بر مبنای نیازهای واقعی و در راستای رفع مشکلات در زمینه آۤب باشد،افزود:سعی شده توزیع اعتبارات در این حوزه هدفمند باشد.

فتح‌اللهی با بیان اینکه امسال باید مشکلات ما نسبت به سال زراعی گذشته به دلیل تجهیز چاه‌ها در برخی مناطق،تخصیص اعتبارات،برقی کردن پمپاژها،لایروبی انهار و…کاهش یابد،خاطرنشان کرد:تنها مشکلات در این حوزه با توجه به کاهش بارندگی و کم بودن ذخیره پشت سد پذیرفتنی خواهد بود.

وی با بیان اینکه با توجه به اقدامات صورت گرفته باید مشکلات نسبت به سال‌های گذشته کاهش یابد،گفت:عدم کاهش نشاندهنده اینست که اعتبارات بدرستی انتخاب و اجرا نشده است.

فتح‌اللهی با بیان اینکه باید از اکنون خود را برای فصل زراعی سخت اماده کنیم،تصریح کرد:زندگی مردم بر مبنای کشاورزی است.باید شرایط و بستر مناسب را برای کشت موفق فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه تا اواخر مرداد ماه اولویت شهرستان باید بحث کشاورزی و فعالیت‌های مرتبط با آن باشد،گفت:آب‌بندان‌ها ظرفیت خوبی برای شهرستان است.

فرماندار صومعه‌سرا در پایان با تاکید بر لزوم احیای آب‌بندان‌ها،اظهار کرد: احیای آۤب‌بندان‌ها موجب رونق گردشگری،افزایش ذخایر آبی و …می‌شود.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه