تاریخ انتشار : ۲ بهمن ۱۳۹۶-۶:۲۱ ق.ظ
کد خبر : 266798
نسخه چاپی نسخه چاپی
بخشدار لنگرود:

طرح کشاورزی کشت هنوپونیک در لنگرود آغاز شد

بخشدار لنگرود گفت: در راستای اشتغال‌زایی جوانان تحصیل‌کرده در لنگرود طرح‌های کشاورزی جدیدی مانند کشت هنوپونیک که به‌صورت گلخانه انجام می‌شود که این طرح به کمترین آب نیاز دارد و نقاط کم آب نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

به گزارش ۸دی، محمد رنجبر در لنگرود اظهار کرد: در راستای اشتغال‌زایی جوانان تحصیل‌کرده در لنگرود طرح‌های کشاورزی جدیدی مانند کشت هنوپونیک که به‌صورت گلخانه انجام می‌شود که این طرح به کمترین آب نیاز دارد و نقاط کم آب نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

وی گفت: یکی از جوانان لنگرودی با استفاده از این طرح اقدام به کاشت و تولید گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای کرده که تاکنون سه نفر به‌صورت مستقیم مشغول به کارشده‌اند و این روش می‌تواند الگویی برای دیگر جوانان باشد.

بخشدار مرکزی لنگرود تصریح کرد: این طرح در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و بااعتبار ۲۶۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری شده است.

رنجبر با اشاره به گسترش اشتغال و کشاورزی، افزود: گردشگری و بوم گردی یکی از اهداف اصلی دولت برای ایجاد اشتغال برای جوانان است و طرح‌های متعددی نیز درباره بوم گردی وجود دارد.

وی بیان کرد: حدود دو هزار پرونده همراه با برنامه توجیهی به بخشداری لنگرود ارسال‌شده است که بعد از دسته‌بندی و اولویت‌بندی بر اساس اهمیت طرح‌ها برای تخصیص اعتبار به استانداری ارسال می‌شود.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه