تاریخ انتشار : ۱ بهمن ۱۳۹۶-۶:۰۸ ق.ظ
کد خبر : 266474
نسخه چاپی نسخه چاپی
سالاری مطرح کرد:

پیوند تالاب عینک با رودخانه‌های زرجوب و گوهررود می‌تواند منشاء درآمد پایدار برای رشت و گیلان باشد

استاندار گیلان گفت: پیوند تالاب عینک با رودخانه‌های زرجوب و گوهررود می تواند منشاء درآمد پایدار برای رشت و استان باشد که این مهم وظیفه ما در قبال حل مشکلات دو رودخانه‌ی بزرگ و قدیمی رشت را سنگین‌تر می‌کند.

به گزارش ۸دی،مصطفی سالاری در نشست با اعضاء شورای اسلامی کلانشهر رشت که عصر امروز در دفتر کار وی برگزار شد، اظهار داشت: نظرات مطرح شده در این نشست برای توسعه شهر رشت که پیشران در توسعه استان محسوب می‌شود، بسیار اثرگذار است.

وی قبول مسئولیت را باری سنگین بر دوش مسئولان نظام در همه مراتب خدمتی قلمداد کرد و با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما بوده و ما حقوق بگیرشان هستیم، گفت: تنها چیزی که مؤیّد موفقیت ما خواهد بود رضایت مردم است.

استاندار گیلان توسعه سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذار را امری ضروری دانست و با بیان اینکه گیلان با ایجاد فضای امن سرمایه‌گذاری می‌تواند به مراتب حال و روزی بهتر از امروز داشته باشد، گفت: وظیفه داریم به کسانی که به هر طریق به امنیت سرمایه‌گذاری لطمه می‌زنند تذکر جدی دهیم.

سالاری به فرهنگ کم نظیر مردم گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: فضای امروز گیلان به گونه‌ای است که مردم ریشه‌دار و متمدن این دیار گله‌مند هستند و باید در این خصوص اقدامات مؤثری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: نباید صرفاً به دنبال منابع مالی و اعتباری دولت باشیم بلکه می‌توان با یک برنامه‌ریزی صحیح علاوه بر رفع مشکلات، درآمدزایی و اشتغال ایجاد کرد.

نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: در بسیاری از شهرهای دنیا رودخانه‌ای که از وسط شهر عبور می‌کند عامل اصلی رونق گردشگری و توسعه اقتصادی منطقه است و باید از این موضوع الگویی متناسب با اقلیم و فضای موجود در استان گرفته و بهره ی آن را به مردم برسانیم؛ با رونق گردشگری استان، مردم نیز غنی تر شده و رضایتمندی حاصل می‌شود.

 مصطفی سالاری افزود: پیوند تالاب عینک با رودخانه‌های زرجوب و گوهررود می تواند منشاء درآمد پایدار برای رشت و استان باشد که این مهم وظیفه ما در قبال حل مشکلات ۲ رودخانه‌ی بزرگ و قدیمی رشت را سنگین‌تر می‌کند. وی با ابراز امیدواری از اینکه دولت در لایحه بودجه سال آتی ظرفیت بهتری را متصور است، گفت: باید فضا را برای دریافت اعتبارات احتمالی آماده کنیم و در کار وقفه ایجاد نشود.

استاندار گیلان شهرداری را یک نهاد مستقل و غیردولت عنوان کرد و اظهار داشت: شهرداری به عنوان یک سازمان خدمات رسان همواره باید فعال باشد، خدمات عمومی خدمات مستمر است و این اصل بدیهی مبین آن است که همه باید کمک کنیم هیچ‌گاه خدمات آن دچار وقفه نشود.

سالاری خاطر نشان کرد: انتظار دارم مجموعه شهرداری رشت خلاقانه عمل کنند؛ رشت الگوی توسعه استان است و هرچه رشت رشد کند، مبنای حرکت و رشد سایر شهرهای استان خواهد بود.

استاندار گیلان با اشاره به کمیته‌های تخصصی ۴۸ گانه اظهار داشت: بخش عمده کمیته‌های مذکور به رشت مرتبط است و حضور شما در کمیته ها می‌تواند راه‌گشا باشد.

سالاری مردم را سرمایه اصلی کشور دانست و گفت: هر چه از توان مردم در امور استفاده کنیم موفق‌تر خواهیم بود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تعامل و همکاری ۲ طرفه بتوانیم بسیاری از مشکلات را مرتفع کرده و در مسیر توسعه رشت گام‌های خوبی برداریم.


منبع : ایلنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه