تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۶-۷:۰۲ ب.ظ
کد خبر : 266325
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس بیمه مرکزی ایران:

فقط ۷ درصد ساختمان های کشور بیمه زلزله دارند

رئیس بیمه مرکزی ایران گفت: در کل ساختمان های کشور کمتر از ۱۲ درصد بیمه آتش سوزی و کمتر از هفت درصد بیمه زلزله دارند.

به گزارش ۸دی، عبدالناصر همتی روز شنبه در اجلاس جامعه ایمن در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: در زلزله کرمانشاه بیش از دو هزار تا دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت مالی به بارآمد و کمتر از ۱۰ درصد خانه های تخریب شده، بیمه زلزله داشتند.
وی ادامه داد: در حوادث طبیعی معمولا بیشتر به امداد و نجات توجه می شود، اما مساله ای که معمولا مغفول می ماند، تامین منابع مالی برای بازسازی است، باید به بیمه ساختمان های مسکونی و اداری در کشور توجه شود، البته بعد از پیشگیری و مقاوم سازی باید به بیمه ساختمان ها نیز توجه شود تا امکان جبران خسارت باشد.
همتی گفت: در ساختمان ۵۰ ساله پلاسکو که سال گذشته شاهد ریزش آن بودیم، هیچ یک از اصول ایمنی رعایت نشده در عین حال کمتر از ۱۰ درصد واحدهای آن بیمه داشتند، بارها همکاران بیمه ما تذکر داده بودند که باید این واحدها بیمه شوند اما می گفتند، ۵۰ سال است که اتفاقی نیفتاده است، چرا باید برای بیمه پول بدهیم.
وی افزود: درحوادث رانندگی و معلولیت های آن، سال گذشته حدود ۳۵۰ هزار مصدوم داشتیم که حدود هزار میلیارد تومان خسارت مالی به بیمه ها تحمیل می کند. در معدن یورت نیز سال گذشته خسارت سنگینی به بیمه ها تحمیل شد و در حادثه پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) نیز سال گذشته بیمه ها ۹۴ میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند.
رئیس بیمه مرکزی ایران از طرح ایجاد صندوق ملی حوادث طبیعی در مجلس خبر داد و گفت: درحوادث طبیعی نمی توانیم جلوی بروز حادثه را بگیریم اما با مدیریت و ایمن سازی می توانیم ریسک خطر را بسیار کاهش دهیم.


منبع : ایرنا
کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه