بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۲-۱:۵۸ ب.ظ
کد خبر : 26606
نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون کانون‌های مساجد در گفتگو با 8دی نیوز:

بچه مسجدی همواره نگاهش به ظرفیت‌های داخل مسجد است، زیرا با این فرهنگ بزرگ شده است

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد، با اشاره به اینکه به ویژه در دوران دفاع مقدس بچه‌های مسجدی نشان دادند با حداقل امکانات می‌توان حداکثر استفاده را برد، تصریح کرد: اکنون نیز بیشتر نیازهای مساجد توسط افراد داخل مسجد و از ظرفیت‌های درونی رفع می‌شود.

مرتضی طاهریان در گفت‌وگو با خبرنگار ۸دی نیوز، با بیان اینکه مساجد در فرهنگ‌سازی موضوع اقتصاد مقاومتی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار هستند، اظهار کرد: مساجد نماد مقاومت هستند و اهالی مسجد با فرهنگی مقاومت و پایداری آشنایی کامل دارند.

وی با بیان اینکه شاه‌بیت اقتصاد مقاومتی اتکا به ظرفیت‌های داخلی است، گفت: بچه مسجدی همواره نگاهش به ظرفیت‌های داخل مسجد است، زیرا با این فرهنگ بزرگ شده است.

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد، با اشاره به اینکه به ویژه در دوران دفاع مقدس بچه‌های مسجدی نشان دادند با حداقل امکانات می‌توان حداکثر استفاده را برد، تصریح کرد: اکنون نیز بیشتر نیازهای مساجد توسط افراد داخل مسجد و از ظرفیت‌های درونی رفع می‌شود.

طاهریان با بیان اینکه خدماتی که در مساجد ارائه می‌شود متکی به ظرفیت‌های داخلی است، افزود: صرفه‌جویی در مساجد از موضوعات بسیار مهم است.

وی با اشاره به برخی افراد که تحقق اقتصاد مقاومتی را سخت و ناشدنی می‌دانند، خاطرنشان کرد: به سبب آنکه اهالی مسجد با فرهنگ مقاومتی و پایداری آشنایی بیشتری دارند، تحقق اقتصاد مقاومتی برای آنها ملموس‌تر و دست‌یافتنی‌تر است.

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد، در ادامه با بیان اینکه امسال مجوز یک‌هزار و ۴۰۰ کتابخانه مخزن‌دار مساجد کشور صادر شده است، افزود: در سال آینده نیز برای همین تعداد کتابخانه مساجد مجز صادر می‌شود.

3004795875670009728

وی افزود: دلیل اصلی اینکه برای تعداد بیشتری کتابخانه مجوز صادر نمی‌شود این است که می‌خواهیم با بررسی بیشتر و به صورت حقیقی به کتابخانه‌های واجد شرایط مجوز بدهیم.

طاهریان با اشاره به اینکه امسال به دلیل محدودیت‌های مالی جشنواره مدهامَتان برگزار نشد، تصریح کرد: در سال آینده این جشنواره به طور قطعی برگزار می‌شود.

وی از صدور مجوز نشریات تجربی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور خبر داد و بیان کرد: اکنون بیش از ۱۰۰۰ نشریه با ما در ارتباط هستند و با وجود آنها جشنواره نشریات تجربی به خوبی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد، با بیان اینکه بودجه سال آینده کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سال آینده افزایش یافته است، گفت: سال آینده افزایش تعداد کانون‌ها نیز مواجه هستیم که این امر افزایش بودجه این سازمان را سبب شده است.

طاهریان با اشاره به برنامه پنجم توسعه که در آن باید یک چهارم مساجد کشور دارای کانون فرهنگی و هنری مساجد شوند، خاطرنشان کرد: برای افتتاح کانون‌های فرهنگی و هنری در دیگر مساجد نیازمند اعتبارات بیشتری هستیم

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه