تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۶-۱۰:۰۹ ب.ظ
کد خبر : 265940
نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان در خمام :

شهید شیخ حسن محمدی حر زمان جنگ بود / شهدا ذخایر اصلی انقلاب اسلامی هستند

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان شهید محمدی  را حر زمان جنگ معرفی کرد و گفت: خداوند حسن عاقبت بخیری این عزیز را به خوبی رقم زد و خود شهید این مسئله را عنایت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) می دانست.

به گزارش ۸دی سرهنگ عباس بایرامی معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان در یادواره شهدای کربلای ۵ و مراسم یاد بود شهید شیخ حسن محمدی در خمام برگزار شد، با بیان اینکه شهدا ذخایر اصلی انقلاب اسلامی هستند و باید برای نسل های آینده باقی بمانند اظهار کرد: ما باید قدر امانتی که نزد خود داریم بدانیم و دینی که شهدا به گردن ما دارند به خوبی ادا کنیم.

وی با اشاره به سی و یکمین سال شهادت، شهید سید حسن محمدی گفت: این شهدا و رزمندگان بودند که جنگ را ساختند، دفاع و جنگ فرا منطقه ای ما با تمام جنگ های دنیا متفاوت است و به هیچ وجه قابل انکار نیست.

 بایرامی با تاکید بر بی نظیر بودن رزمندگان دفاع مقدس در عصر علم و تکنولوژی و مادی گرایی گفت: نمونه این افراد امروزه نیز وجود دارند که شاید در ظاهر آنها را مدلینگ خطاب کنند اما همین فرد شهید مدافع حرم بابک نوری می شود.

وی با بیان اینکه شهید نوری با گذشتن از تمام تعلقات و آرزوهای جوانی در بوکمال سوریه به شهادت رسید افزود: آیا این ها جنگ را ساختند یا جنگ بود که اینگونه انسان سازی کرد؟ این افراد نمونه ای از رزمندگان دفاع مقدس هستند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه چهره شهید محمدی هیچگاه از اذهان مردم پاک نمی شود بیان کرد: این رزمندگان در شرایطی جان خود را فدا کردند که علاوه بر ریختن توپ و خمپاره بر سرشان،بدترین شرایط آب و هوایی و دمای گرم را تحمل می کردند اما در چنین شرایطی از عبادت و توسل نیز دست نمی کشیدند.

بایرامی شهید محمدی را همچون پدری مهربان برای رزمندگان معرفی کرد و گفت: این بزرگوار مرشد زورخانه بود و سبک خواندن خود را در دسته ضربت رزمندگان اجرا کرد و این سبک کم کم به گروهان ها نیز سرایت کرد و نوای علی علی در تمام دسته های جنگ پیچید و رزمندگان را به وجد آورد.

وی شهید محمدی  را حر زمان جنگ معرفی کرد و اظهار کرد: خداوند حسن عاقبت بخیری این عزیز را به خوبی رقم زد و خود شهید این مسئله را عنایت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) می دانست.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان تصریح کرد: شهید محمدی ارتباط خاصی با امام رضا (ع) داشت و به دوستانش می گفت؛ هر حرفی دارید باید به این امام بزرگوار بزنید و اگر می خواهید به مقام حر ابن ریاحی برسید باید جان خود را فدای اسلام کنید.


منبع : خوبان
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه