تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۶-۶:۵۰ ق.ظ
کد خبر : 265728
نسخه چاپی نسخه چاپی

تفکیک دستمزد کارگران روستایی/ بیشترین دریافتی مردان ۲.۱ میلیون تومان

گزارش دستمزد کارگران روستایی حاکی ازآن است که بیشترین دریافتی کارگران مرد و زن به ترتیب مربوط به شغل نهرکش و مرزبند با درآمد ۲ میلیون ۱۴۸ هزار تومان و نشاکار با دستمزد ۹۳۹ هزار و ۴۵ تومان است.

به گزارش ۸دی،براساس آمار و اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت کار، وضعیت دستمزد مشاغل منتخب در بخش کشاروزی در مناطق روستایی نشان می دهد که بیشترین دستمزد روزانه مردان ۷۱۶ هزار تومان و کمترین آن ۴۵۰ هزار تومان است که به ترتیب مربوط به کارگر نهرکش و مرزبند و میوه چین می شود.

این در حالی است که بیشترین دستمزد زنان مبلغ ۷۴۲ هزار تومان و کمترین آن مبلغ ۳۵۰ هزار تومان به ترتیب برای شغل های نشاکارو دروگر غلات بوده است.

به علاوه تغییرات دستمزد روزانه مردان در ۳ ماهه ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حاکی از آن است که بیشترین تغییرات در دستمزد مربوط به کارگر بیلزن زمین زراعی و کمترین آن مربوط به دستمزد روزانه کارگر میوه چین است، نکته قابل توجه اینجاست که دستمزد روزانه زنان کارگر دروگر غلات بیشتریت تغییر را داشته است.

براین اساس، بیشترین دستمزد مشاغل کشاورزی مربوط به کارگران نهرکش و مرزبند با درآمد ۲ میلیون و ۱۴۸ هزار تومان در ماه و در این میان کارگران میوه چین با دستمزد ماهیانه یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کمترین درآمد را داشته اند.

همچنین بیشترین دستمزد برای زنان در بین استان های کشور مربوط به کارگر نشاکار با دستمزد ۹۳۹ هزار و ۴۵ تومان در استان گیلان بوده و کمترین دستمزد نیز مربوط به وجینکار با ۲۳۳ هزار و ۴۶ تومان بوده است.

گفتنی است بالاترین درآمد مردان روستایی نیز مربوط به شغل نشاکاری با دستمزد ۱ میلیون و ۱۶۸ هزار تومان در استان گیلان بوده و کمترین آن برای شغل دروگر غلات با دستمزد ۲۷۵ هزار تومان در استان سیستان و بلوچستان بوده است.


منبع : میزان
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه