بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۲-۲:۳۵ ب.ظ
کد خبر : 26558
نسخه چاپی نسخه چاپی
شهرداری خبر 8دی نیوز را تأیید کرد

این تخصص فرزند آقای حاجی پور بود که موجب عضویت وی در هیأت مدیره حمل و نقل شهرداری شد

در بخشی از این جوابیه آمده است: عضویت فرزند عضو محترم شورای اسلامی جناب آقای حاجی پور در هیات مدیره سازمان حمل و نقل و ترافیک بر اساس تشخیص و تخصص بوده و نه تحمیل.

به گزارش سرویس سیاسی ۸دی نیوز، پس از انتشار خبری با عنوان “آقازاده شورای شهر یا ابن المشاغل رشت؟! / آیا شهردار تحمیل پذیر است؟” در این پایگاه خبری تحلیلی، شهرداری رشت جوابیه ای به ۸دی نیـوز ارسال نمود که به شرح زیر می باشد:

مسئول محترم پایگاه خبری ۸دی نیوز

با سلام

احترما پیرو درج مطلبی با عنوان “آقازاده شورای شهر یا ابن المشاغل رشت، آیا شهردار رشت تحمیل پذیر است” که در تاریخ دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ در آن پایگاه خبری محترم منعکس گردید، مساعدت فرمایید، جوابیه ذیل جهت تنویر افکار عمومی منتشر گردد.

علیرضا حسینی

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل

 

بر این باوریم که بهره مندی از نخبگان، استفاده از دانش متخصصین و انتقال تجربیات آنان بخش لاینفک تدابیر مدیریتی است که می تواند نقش موثر در تقویت و ارتقاء سطح خدمات رسانی به شهروندان ایفا نماید. از همین رو عضویت فرزند عضو محترم شورای اسلامی جناب آقای حاجی پور در هیات مدیره سازمان حمل و نقل و ترافیک بر اساس تشخیص و تخصص بوده و نه تحمیل. به استناد ماده ۸۲ مکرر ۳قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، که مورد استناد نگارنده محترم خبر فوق الذکر بوده است، اعضای محترم شورا و بستگان درجه یک آنان از حق انجام معامله با دهیاری، شهرداری و سازمانهای وابسته، برخوردار نیستند، که در این خصوص انعقاد هیچ گونه قراردادی که مشمول عنوان قانون تجارت قرار گیرد صورت نپذیرفته است. همچنین عضویت در هیات مدیره سازمانها، پست سازمانی یا مسئولیت تمام وقت نبوده و مشمول دریافت حقوق ثابت و دستمزد مطابق با قراردادهای کار نمی باشد. عضویت ایشان باتوجه به مدرک تحصیلی (کارشناسی ارشد ترافیک)، سابقه چندین سال مدیریت عالی در سطوح اجرایی بخش خصوصی و همچنین تدریس دروس این رشته در واحدهای دانشگاهی سراسر استان بوده که امید می رود با بهره مندی از تجربیات ایشان اتخاذ تصمیمات کارشناسی در این هیات مدیره با اهتمام ویژه انجام گیرد.

اما نقطه بحث بر انگیز این است که چنانچه پتانسیل و قابلیت تخصصی و تجربه حرفه ای یکی از بستگان درجه یک اعضای شورا، به فراخور شرایط زمانی، نیاز مدیریتی و مشاوره ای شناخته شود، تنها به صرف نسبت نسبی باید از چرخه بهره گیر حذف گردد؟

با اعتقاد از انعطاف پذیری در انتقاد و رسالت رسانه ای نگارنده خبر، انتظار معقول و مشروع از آن رسانه محترم این است که در افق آینده با بررسی و دقت نظر بیشتر عمل کنند، آنگونه که امام صادق(ع) می فرمایند: من انصف الناس من نفسه رضی به حکما لغیره؛ هر کس که با مردم منصفانه رفتار کند دیگران داوری او را می پذیرند.

لازم به ذکر است بر اساس نقل مطلب مربوط به اظهارات جناب آقای صابر عضو محترم شورای اسلامی شهر رشت مبنی بر عضویت فرزند یکی از اعضای شورای شهر در هیات مدیره سازمان ترافیک، به استناد فایل صوتی موجود، از طرف ایشان چنین اظهار گردیده است” از این موضوع اطلاعی ندارم و رسانه ها باید از انجام چنین اموری خودداری نموده و جهت تزریق نگاه مثبت به جامعه اقدام نمایند.” امید است با گمان های رسانه ای، زمینه ساز بدگمانی و سلب اعتماد عمومی به اعضای محترم که با رای مردم و شهردار محترم که به پشتیبانی قریب به اتفاق اعضای محترم شورای اسلامی انتخاب گردیده اند، نباشیم.

توضیحات ۸دی نیوز:

۱- در خبر منتشر شده تخصص فرزند آقای حاجی پور زیر سوال نرفته بلکه “نسبت درجه یک” وی با عضو شورا مورد توجه قرار گرفته است.

۲- با این اظهار نظر شهرداری که عضویت فرد مذکور “بر اساس تشخیص و تخصص بوده” پس می توان تمامی انتصابات آقازاده های کشور در پستهای کلیدی را توجیه کرد!

۳- سوالی در اذهان عمومی مردم شریف گیلان پیش آمده که چرا شهرداری باید میان این همه افراد توانمند و متخصص در امور حمل و نقل، فرزند آقای حاجی پور (رئیس شورای شهرستان رشت) که “فوق لیسانس راه” دارد را عضو هیأت مدیره نماید؟

۴- طبق متن صریح قانون، اعضاء شوراهای مذکور و بستگان درجه یک آنها به هیچ وجه حق انجام‌ معامله با دهیاری، شهرداری، سازمانها و شرکتهای وابسته به آن را نخواهند داشت و انعقاد ‌هرنوع قرار داد با آنها ممنوع می‌باشد. در غیر این‌صورت ضمن لغو قرارداد و سلب عضویت دائم از شورا، پرونده به مراجع ذی‌ صلاح ارسال می‌گردد.

۵- خبری که در خصوص اظهار نظر آقای عباس صابر منتشر شد همانطور که ذکر نموده بودیم به نقل از خبرگزاری تسنیم گیلان بوده است. (لینک)

۶- اگر پایگاه خبری تحلیلی ۸دی نیوز به دنبال سلب اعتماد عمومی مردم از مجموعه شهرداری و شورای شهر باشد، سوژه ها و اسناد فراوانی برای پیگیری دارد ولی به دلیل مصلحت جامعه به این موضوعات پرداخته نمی شود.

۷- امام علی(ع) فرمودند: جوانمرد اگر به دولت برسد، مناقبش آشکار گردد، و فرومایه اگر به دولت رسد، بدی ها و عیوبش آشکار گردد. (غرر الحکم ح ۷۸۲۸)

 shahrdari

shahrdai2

کلمات کلیدی : ، ،

۵ ديدگاه

 1. كارمند شهرداري گفت:

  ازاینکه آقای شهرداراینقدر بااقتداروبسیار زیبا جواب یه دادنداین نشان ازپیگیر بودن است ؟؟؟؟اما واما؟؟؟آقای شهردارشما که تحمیل پذیرنیستند به گفته خودایشان آیا؟؟؟درموردنیروی بازنشسته وسفارش شده وحمایت قاطع آقای […]؟؟چی حتما یک جوابیه بدهند؟؟؟احتمالا ایشان هم بخاطر تخصص باید یک هفتادسال درشهرداری بمونند .ازسایت محترم ۸دینیوز خواهش دراین مورد پیگیرباشندتاآقای شهرداراینجاهم نشان دهند تحمیل پذیرنیستندوباسفارش مثلاحکم بازنشستگی یک بازنشسته رو باسابقه ؟؟؟تمدیدمیکنندیانه

 2. همشهري گفت:

  بی زحمت ازآقای شهرداربپرسید درموردنیروی بازنشسته شهرداری […] روهم میتونه جواب قاطع ودندان شکن بدهد یانه ؟؟وبااین همه […]که آورده اند به ایشان میتونه نه بگه یاحداقل یک جواب قانع کننده بده

 3. كارمندشهرداري گفت:

  من ۲روز منتظر یک جواب قانع کننده از[…]بودم که حداقل یک حرفی درمورده نیروی بازنشسته ای که به آقای […]تحمیل شده رو بشنوم یا دفاع کنه یا تکذیب کنه ؟؟پس نتیجه میگیریم آقای […]روخیلی تحت فشار گذاشتن وتوان مقابله ؟نداره پس حداقل یک جواب بدهنت؟؟

 4. ناشناس گفت:

  خوشم میاد یک مشت ادم بی هنر کهتنها هنرشان البته سیاه نمایی برای ادمهای خارج از حلقه خودشان هست یک جوان دارای مدرک فوق لیسانس در رشته مرتبط بکار گرفته شد حالا هر کس میخواهد باشد بهر حال پسر وزیر و وکیل و استاندار و فرماندار..هم ادمند و نیاز به زندگی مستقل دارند و متاسفانه در کشور ما تنها محیط امن شغلی کارهای دولتی یا شبه دولتی است که همه دوست دارند یک شکلی به ان وارد شوند بد بود اگر نامبرده ادم بی هنری میبود و در پستی حساس بکار گرفته میشد اتهام طرفداری از عضو شورای شهر به من نمیچسبد چون اصلا در شهر رشت رای ندادم اما وجدان هم چیز خوبی است

 5. آشنا گفت:

  بنده آقای حاجی پور را می شناسم- به نظر بنده آنچنان هم که آقای حسینی می فرمایند نخبه نیست چه بسا هستند نخبه هایی در استان ما که چون اقوامشان شناخته شده نیستند ایشان هم منزوی شده اند. لذا اگر دنبال نخبه پروری هستید راه وروش بسیار وجود دارد حتما با چشم بصیرت پیش بروید با تشکر

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه