تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶-۶:۲۹ ق.ظ
کد خبر : 265491
نسخه چاپی نسخه چاپی
از آلزایمر زدگی مردم تا حرکات رونالدینیویی فرد مورد نظر...!

سرانجام تراژدی نسیان چه خواهد شد؟!

در پی بروز و ظهور افزایش قیمت حامل‌های انرژی، عملکرد برخی مؤسسات مالی و افزایش چشمگیر برخی کالاهای اساسی و مطرح‌شدن استیضاح برخی وزرای دولت تدبیر، مردم با تجمع در برخی نقاط کشور خواستار رسیدگی و پاسخگویی مسئولان نسبت به حل این مشکلات شدند که در پی همین اعتراضات برخی سوءاستفاده کنندگان خود را به جمعیت مردم رساندن و مسیر اعتراضات را به سمت آغوش صهیونیست‌ها و مستکبران جهانی تغییر دادند.

به گزارش ۸دی، فراموشی یکی از نعمات پروردگار رحمان به شمار می‌رود که فقدان این نعمت الهی مشکلات عدیده جسمی و روحی برای انسان در مواجه با دردهای زندگی ایجاد می‌کند و از طرفی گاها برخی با تقویت این نعمت آن را تبدیل به تقدیر می‌کنند.

چندی پیش بود که در پی بروز و ظهور افزایش قیمت حامل‌های انرژی، عملکرد برخی مؤسسات مالی و افزایش چشمگیر برخی کالاهای اساسی و مطرح‌شدن استیضاح برخی وزرای دولت تدبیر، مردم با تجمع در برخی نقاط کشور خواستار رسیدگی و پاسخگویی مسئولان نسبت به حل این مشکلات شدند که در پی همین اعتراضات برخی سوءاستفاده کنندگان خود را به جمعیت مردم رساندن و مسیر اعتراضات را به سمت آغوش صهیونیست‌ها و مستکبران جهانی تغییر دادند.

درست در همین زمان با موافقت رئیس شورای عالی امنیت ملی، رئیس شورای عالی فضای مجازی و رئیس‌جمهور دستور فیلتر تلگرام به دلیل تهییج و ترغیب مردم برای افزایش سرعت خواسته‌های منافقان و اغتشاشگران در آشوب کشیدن و ناامن کردن کشور با استناد بر گزارش‌های اطلاعاتی از مجموعه اقدامات صورت گرفته در این شبکه مجازی صادر شد.

فیلتر تلگرام نخستین اقدام برای انحراف افکار عمومی و فراموشی مردم از مطالبه اصلی‌شان به شمار می‌رفت که تا چند روز ذهن مردم را درگیر یک مسئله با اولویت دست چندم کرد تا جایی که شاید برنامه‌ریزی‌شده تبدیل به مطالبه‌ای مردمی برای رفع فیلتر آن شد.

در نوزدهم دی‌ماه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم قم با تبیین اتفاقات صورت گرفته چند روز اخیر و جداسازی مردم و خواست آن‌ها از اغتشاشگران و حمایت قاطع از حل مشکلات آنان فضای ملتهب را بار دیگر روشن کردند و طبیعی بود که مستکبران فضای آرام ایجادشده را به نفع خود ندیدند.

در کمتر از چند ساعت ویدئویی تقطیع شده از جلسه خبرگان رهبری و ارائه بخشی از اتفاقات صورت گرفته دست‌به‌دست شد تا با ایجاد تشکیک در اذهان مسیر روشنگری صورت گرفته رهبر انقلاب نزد مردم تغییر داده شود که با شکست مواجه شد.

پس‌ازاین اتفاقات رئیس‌جمهور کشورمان در افاضاتی نادر و صدور فتوایی نوبنیان نقد کلام ائمه اطهار (ع) را مجاز و حتی بر آن اسناد تاریخی ضمیمه کردند که با انتقاد شدید فقها، عالمان دین و کارشناسان مذهبی مواجه شد.

چند ساعت پس‌ازاین اظهارات خبر رفع فیلتر تلگرام با تیترهای مختلف دست‌به‌دست شد و از آن جالب‌تر همین مردمی که تا دیروز شخص دستوردهنده فیلترینگ را مورد عتاب برای فیلترینگ قراردادند به ناگاه با تکیه‌بر آلزایمر زدگی سیاسی از شخص دستوردهنده از وی تقدیر و گناه ظاهری فیلترینگ را به گردن نهادهای همیشه مظلوم قراردادند.

کشتی نفت‌کش سانچی و عملکرد مسئولان وزرای درگیر در این مصیبت ازیک‌طرف و حواله ارتباط ایران با چین از سوی دیگر در سایه شوی رسانه‌ای صورت گرفته از طرف برخی، برگ دیگری از این شرح ماوقع بود.

روایت این اتفاقات برای بسیاری از تحلیلگران تبدیل به سریالی تکراری شده که همواره برخی مردم به‌عنوان مشتریان همیشگی تکرار چندین‌باره آن را با لذت تماشا می‌کنند و حتی در زمان جشنواره‌های انتخاباتی با تکیه‌بر نعمت عصیان، بارأی خود آن را مورد تجلیل قرار می‌دهند.

ابراهیم افشاری

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه