تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶-۶:۰۴ ق.ظ
کد خبر : 265479
نسخه چاپی نسخه چاپی
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس :

تعریف بسته‌های فرهنگی و سلامتی در مدارس برای مقابله با کاهش سن اعتیاد/ خانواده‌ها و معاونان پرورشی نوجوانان را با مضرات مواد دخانی و افیونی آگاه کنند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر لزوم آگاه‌سازی و معرفی مضرات مواد دخانی و افیونی برای دانش آموزان تاکید کرد و گفت: برای مقابله با کاهش سن اعتیاد باید بسته‌های فرهنگی و سلامتی در مدارس تعریف شود.

به گزارش ۸دی ،جبار کوچکی نژاد  در رشت، با انتقاد از کاهش سن اعتیاد در کشور اظهار کرد: متأسفانه سن اعتیاد در کشور به سنین پایین ازجمله نوجوانان در مدارس کشیده شده است.

وی با تاکید بر معرفی بیشتر مضرات مواد دخانی و افیونی در سطح مراکز آموزشی افزود: باید برای مقابله با افزایش مصرف مواد دخانی و افیونی و کاهش سن اعتیاد بسته‌های فرهنگی و سلامتی در سطح مدارس تعریف شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خانواده‌ها را بزرگ‌ترین سد در مقابل اعتیاد نوجوانان برشمرد و گفت: خانواده‌ها باید بیشتر مراقب فرزندان خود باشند چون هیچ‌گاه جامعه دلسوزتر از خانواده‌ها نمی‌تواند نوجوانان را از خطر اعتیاد آگاه کند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش بی‌بدیل معاونان پرورشی در سطح مدارس گفت: فعالان فرهنگی و پرورشی مدارس باید با جدیت بیشتر در مقابله با اعتیاد گام بردارند و بافرهنگ سازی و ابزارهای قانونی درصدد مقابله با آن بکوشند.

کوچکی نژاد بابیان اینکه اعتیاد با علم و دانش قابل‌جمع نیست، گفت: همه وظیفه‌داریم در جهت ایجاد جامعه پاک و به‌دوراز اعتیاد نقش داشته باشیم و با معرفی مضرات مواد دخانی و افیونی مانع از کاهش سن اعتیاد در کشور شویم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان بابیان اینکه جامعه‌ای که در مسیر توسعه و پیشرفت حرکت می‌کند نباید شمار معتادین آن افزایش یابد گفت: با کاهش سن اعتیاد و فراگیر شدن فرهنگ مصرف مواد دخانی و افیونی جامعه روبه‌زوال می‌رود و از مسیر اصلی پیشرفت و توسعه بازمی‌ماند.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه