تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۶-۹:۳۴ ب.ظ
کد خبر : 265411
نسخه چاپی نسخه چاپی

زنان فرهنگی حق مهدکودک می‌گیرند

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش از مصوبه هیات عمومی دیوان عدالت اداری در پرداخت حق مهدکودک به زنان شاغل در این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش ۸دی،فرحناز مینایی‌پور گفت: در حال حاضر هفت هزار نفر از زنان شاغل به کار در وزارت آموزش و پرورش که دارای فرزند خردسال، برای دریافت حق مهد کودک، به دیوان عدالت اداری شکایت کرده اند و در برخی از استان‌ها، دیوان عدالت اداری مدیران کل آموزش و پرورش را ملزم به پرداخت حق مهدکودک کرده است.
وی افزود: در بودجه آموزش و پرورش اعتباری از سوی برنامه و بودجه برای پرداخت حق مهدکودک به زنان شاغل در این وزارت خانه دیده نشده است.
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به افزایش تعداد آرای صادر شده از سوی دیوان عدالت اداری، پرداخت حق مهدکودک به زنان شاغل در وزارت آموزش در هیات عمومی دیوان بررسی و مصوب شد، تا سازمان برنامه و بودجه مکلف شود اعتبار لازم را در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد و این وزارتخانه نسبت به پرداخت حق مهدکودک زنان شاغل دارای فرزند خردسال اقدام کند.
مینایی پور با اشاره به اینکه این مصوبه به نفع آموزش و پرورش و مادران شاغل در این وزارتخانه است، گفت: مصوبه هیات عمومی دیوان عدالت اداری باید به دولت ابلاغ شود و پس از تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت آن به مادران شاغل اقدام شود.
وی افزود: تعداد زنان شاغل در آموزش وپرورش از بسیاری دستگاه‌ها بیشتر است و برخورداری این زنان از این حق سبب برقراری عدالت خواهد شد و از تبعیض بین کارمندان آموزش و پرورش با سایر کارمندان کاسته خواهد شد.

منبع : نوآوران
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه