تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۶-۸:۱۳ ب.ظ
کد خبر : 265394
نسخه چاپی نسخه چاپی
وزیر دفاع:

ایجاد فضای پیچیده راهبرد جدید آمریکا علیه ایران است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: آمریکا با ایجاد فضای پیچیده به دنبال اجرایی کردن راهبرد جدید خود علیه جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ۸دی،، امیر سرتیپ ستاد امیر حاتمی روز سه شنبه در نخستین گردهمایی سراسری جامعه طرح و برنامه و بودجه نیروهای مسلح با اشاره به رفتار و تحرکات زشت آمریکا در خصوص برجام و مقابله آمریکا در رفع تحریم ها علیه ایران گفت: بررسی این رفتار ها نشان می دهد که دشمنان می خواهند جمهوری اسلامی ایران را در شرایط خاص و پیچیده ای قرار دهند.
وی اضافه کرد: در ماه های گذشته آمریکا نشان داد که در خصوص جمهوری اسلامی ایران این استراتژی را به کار گرفته است که این راهبرد نشان از عمق خصومت علیه ایران اسلامی و انقلاب اسلامی دارد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: استراتژی به این مفهوم است که کار جدی منسجم و مطالعه شده پشت آن است و اگر بخواهیم در مورد اینکه چه کسی با چه روحیه ای می خواهد این استراتژی آمریکا را اجرایی کند جای بحث بسیار دارد.
مجله چهره‌های دفاعی ایران | مجله نهادهای دفاعی ایران | مجله تجهیزات دفاعی ایران
امیر سرتیپ حاتمی تأکید کرد: راهبرد آمریکا در مقابله با ایران ایجاد فضای پیچیده علیه جمهو ری اسلامی ایران است.
وی گفت: در فضای پیچیده نظم به هم می ریزد و نمی توان به درستی تصمیم گرفت.
وزیر دفاع تصریح کرد: اگر آنها بتوانند علیه ایران اسلامی فضای پیچیده ای را فراهم کنند در راهبرد خیانت کارانه خود موفق شده اند اما تاکنون کشور ما تحت تدابیر روشنگرانه مقام معظم رهبری و متکی بر ملتی بصیر و هوشیار، ایران از این شرایط سخت گذشته و اجازه نداده است که فضای پیچیده ای که استکبار جهانی به دنبال آن است محقق شود.
امیر سرتیپ حاتمی افزود: از دست رفتن تمرکز برای تصمیم گیری، یکی دیگر از اهداف آمریکا در ایجاد فضای پیچیده علیه جمهوری اسلامی ایران است.
وی تاکید کرد: نباید گذاشت تمرکز نیروهای مسلح در این فضای پیچیده از دست برود و به خصوص حوزه های طرح و برنامه باید با هوشیاری کامل آینده نیروهای مسلح را برنامه ریزی کنند.
وزیر دفاع با اشاره به اینکه در فضای پیچیده، آمریکا قصد دارد تصمیم گیری را برای مسئولان سخت کند، تأکید کرد: مسئولان ما با بهره گیری از تمرکز قدرت، هوشیاری ملت و بنیه دفاعی مقابل تهدیدهای دشمن ایستاده اند.
امیر سرتیپ حاتمی گفت: یکی دیگر از اهداف آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی ایران در ایجاد فضای پیچیده، از دست رفتن فرصتها یا فرصت سوزی است.
وزیر دفاع گفت: روزی هدف ما بیرون راندن دشمن از مرزهای ایران اسلامی بود که با همت رزمندگان اسلام و خون شهدای عزیز و رهبری امام امت این هدف محقق شد و در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک ایران اسلامی به دست دشمن نیفتاد.
وی افزود پس از آن، هدف ما اجازه ندادن به دشمن برای ورود به مرزهای ایران اسلامی بود که در این مسیر نیز موفق شدیم.
امیر سرتیپ حاتمی گفت: در مرحله بعد حفظ تمامیت ارضی و در کنار آن ایجاد قدرتی پایدار و بازدارنده هدف اصلی ما بود و امروز شاهدیم که جمهوری اسلامی ایران در عرصه بازدارندگی فعال قدرت نمایی می کند و هر توطئه ای علیه ایران اسلامی در هر نقطه ای شکل گیرد قادریم آن را در نطفه خفه کنیم.
وزیر دفاع افزود: دشمن می خواهد با ایجاد فضای پیچیده فرصتها را از ما بگیرد و باید در این عرصه از تجربه های گذشته خود درس بگیریم و هدفها و آرمان ها را فراموش نکنیم.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه اتفاقی که در سوریه و عراق اتفاق افتاد بسیار مهم بود و همه دنیا با حمایت های گوناگون از جمله های مالی ، تسلیحاتی و تجهیزاتی به گروهک تروریستی داعش به دنبال فرصت سوزی بودند تا ایران فرصتهای پیش روی خود را از دست دهد. تاکید کرد امروز راهبردهای دشمن کاملا شکست خورده است و کار مجموعه های طرح برنامه در این زمان نه تنها تمام نشده بلکه سخت تر هم شده است چرا که دشمن هیچگاه از پا نمی ایستد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: در مسایل اقتصادی نیروهای مسلح باید کمک حال وضعیت کشور باشند و هدف گذاری در تحقق اقتصاد مقاومتی باید مدنظر نیروهای مسلح باشد و هر آنچه از دست نیروهای مسلح بر می آید باید برای کمک به کشور انجام دهند.
امیر حاتمی تاکید کرد: در موضوعات اقتصادی نباید از اصول اصلی غافل شویم و همان طور که تا کنون پیش رفته ایم باید امنیت را در معقولانه ترین شکل و با ارزان ترین شیوه همچنان برای کشور فراهم کنیم.
امیر حاتمی تاکید کرد : طرح و برنامه باید بداند چگونه می توان منابع محدود کشور را مدیریت و به بهترین شیوه در نیروهای مسلح استفاده کرد.
به گزارش ایرنا، گردهمایی سراسری جامعه طرح و برنامه و بودجه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه ۲۶ دیماه) با حضور سردار سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مرکز همایش های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در حال برگزاری است.
در این گردهمایی یک روزه با حضور فرماندهان ارشد نیروهای مسلح و تعدادی از مسئولان کشوری و لشکری و با هدف توسعه هم افزایی، هماهنگی و همسویی مسئولان طرح و برنامه و بودجه نیروهای مسلح در حال برگزاری است.

منبع : همشهری انلاین
کلمات کلیدی : ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه