تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۲-۴:۴۷ ب.ظ
کد خبر : 26489
نسخه چاپی نسخه چاپی
اشکوری در گفتگو با 8دی نیوز:

نماینده پر ادعای گیلان پاسخگوی اقدامات حاجی پور باشد/ لزوم برخورد قاطع استاندار گیلان در صورت صحت موضوع

حجت الاسلام اشکوری در خصوص اقدامات اخیر حاجی پور گفت: متاسفانه ایشان با فشار “نماینده پر ادعای گیلان” از تهران مورد تایید قرار گرفتند. این نماینده رشت که در مجلس برای ایشان سینه چاک کرده بود باید پاسخگو باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم میرحسینی اشکوری در گفتگو با خبرنگار ۸دی نیوز ضمن ابراز نگرانی از “اقدامات اخیر حاجی پور” به تشریح وضعیت این عضو شورا پرداخت و اظهار نمود: آقای حاجی پور قبلا نیز برای نمایندگی مجلس کاندیدا شده بودند که به دلیل تخلفات مالی رد صلاحیت شدند.

وی همچنین تأکید کرد: در هیات نظارت بر انتخابات شورا که بنده مسئولش بودم، ایشان و برخی دیگر از اعضا همان ابتدا رد صلاحیت شده بودند ولی متاسفانه با فشار “نماینده پر ادعای گیلان” از تهران مورد تایید قرار گرفتند. این نماینده رشت که در مجلس برای ایشان سینه چاک کرده بود باید پاسخگو باشد.

متاسفانه با فشار “نماینده پر ادعای گیلان” از تهران مورد تایید قرار گرفتند. این نماینده رشت که در مجلس برای ایشان سینه چاک کرده بود باید پاسخگو باشد.

رییس هیات نظارت بر انتخابات اخیر شوراهای شهرستان رشت با بیان اینکه بنده و سایر همکاران هیات نظارت بر انتخابات به دلیل اعتراض به این اتفاق استعفا دادیم، ابراز نمود: بنده قبلا هم بارها تخلفات اینچنینی را پیشبینی کرده بودم.

حجت الاسلام اشکوری با اشاره به اینکه بنده فعلا کاری با اینکه یکی از اعضای شورا چند پست به فرزندش داده است ندارم، تصریح کرد: با توجه به وضعیت بیکاری در استان گیلان و اینکه فرزندان بسیاری از شهروندان با داشتن مدارک عالی هنوز بیکارند، در صورت صحت این موضوع این حرکت برخلاف وجدان و اخلاق و رانت خواری آشکار است.

eshkevari

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باتوجه به سوابق سوء ایشان و همینطور دوستانشان، این نوع خلاف ها برای آنها عادی و بدیهی است و نشان دهنده این می باشد که نظر ما بر عدم صلاحیت ایشان کاملا درست بوده است.

این فعال سیاسی فرهنگی استان متذکر شد: اگر مردم ما هوشیار نباشند بدون شک تخلفات بیشتری از این جریانی که سو سابقه سیاسی و مالی دارند صورت می گیرد.

اگر مردم ما هوشیار نباشند بدون شک تخلفات بیشتری از این جریانی که سو سابقه سیاسی و مالی دارند صورت می گیرد.

حجت الاسلام اشکوری با تأکید بر اینکه متاسفانه فعلا شرایط سیاسی به نفع این افراد است و میتوانند جولان دهند، افزود: کارهای خلاف ایشان هرگز از منظر حق و چشمان تیزبین مردم پنهان نخواهد بود و در آینده ای نزدیک نتیجه آن را خواهند دید.

وی در پاسخ به این سوال که از مسئولین ارشد استان در این خصوص چه انتظاری دارید، اذعان داشت: بدیهی است که مسولان باید با دقت درباره این ماجرا تحقیق و بررسی کنند و در صورت صحت موضوع، با متخلفین برخورد کنند.

رییس هیات نظارت بر انتخابات اخیر شوراهای شهرستان رشت با بیان اینکه از شهردار محترم انتظار این را داریم که با افرادی که خلافکاری هایشان بر همه واضح است برخورد نماید، تأکید کرد: استاندار محترم که در راس مسئولین استان می باشد باید با این نوع خلافها برخورد قاطع کند.

استاندار محترم که در راس مسئولین استان می باشد باید با این نوع خلافها برخورد قاطع کند.

این فعال سیاسی گیلان با اشاره به شعارهای انتخاباتی دولت یازدهم و عملکردهای اخیرشان، تصریح کرد: دولتی که خودش را دولت راستگویان معرفی کرده، باید نشان دهد که با رانتخواران برخورد خواهند کرد تا رفتارشان حرفهایشان را تایید کند.

وی همچنین در پایان با اظهار تأسف خاطرنشان کرد: چون جناب حاجی پور از طرفدران آقای نوبخت است بعید می دانم حتی در صورت صحت موضوع، کسی بتواند با وی برخورد کند.

کلمات کلیدی : ، ،

۱۳ ديدگاه

 1. نادر گفت:

  چه ربطی به نوبخت داره آقای اشکوری ؟

  • مسلمان گفت:

   نادر جان ربطش اونجاست که نوبخت بعنوان معاون رئیس جمهور! شورای رشت وبخشدار فلان جای گیلان هم برایش مهم است حتی مهمتر از مسئولیتهای کلان سایر استانها واین یعنی برنامه ریزی جناب ایشان برای بردن نمایندگان همسو ازگیلان به مجلس

 2. احمد گفت:

  ممنون از جناب آقای اشکوری دقیقا” حقایق را گفتند

 3. مهدي گفت:

  وای به حال رشت با این […] معلوم الحال سالی که نکوست از بهارش پیداست

 4. محمد رضا گفت:

  ممنون از سایت خوبتون من یکی از طرفداران سایتتون هستم و همیشه استفاده میکنم. ضمنا” از نظرات حجت الاسلام اشکوری بیشتر استفاده کنید ایشان همیشه حق گو هستند و مانند خیلی از صاحبنظران دو پهلو صحبت نمی کنند.

 5. مرادمرد گفت:

  یادش بخیر در زمان شوراهای سابق رشت که آقای اشکوری بارها و بارها در رسانه های مختلف تخلفات و بی تدبیری شوراهارا گوشزد میکردند اما نبود گوش شنوا و بعضی ازاین متخلفین به ظاهر اصولگرا از دفتر آقایان حمایت میشدند که عاقبت رسوا شدند و الان نیز …

 6. زينل گفت:

  حاجی اشکوری خیلی ممنون از صراحت لهجه و نظرات روشنگرانه ات

 7. دوستداران شهردار گفت:

  واقعاشهرداررشت انسان مقرراتی وپاکی نشون میده ولی متاسفانه دررشت اکثرمدیران بدلیل صداقتشان وخواسته های نا بجا بعضی از افرادتغییرمیکنه نمونه اش اینکه یک نیروی بازنشسته شهرداری ماموربه خدمت به جایی دیگر خارج از شهرداری باسابقه سی وسه سا ل ومورد دار کارخانه بازیافت رشت رو نمیتونه بازنشست کنه حا ل چه سودی درآن نهفته است که مورد حمایت قرارمیگیرد؟؟دلیلش هم تحت فشار واسرار یکی ازمدیران کل استانداری هستش آقای شهردار؟خیلی باشخصیت ترازاین حرفهاست ؟؟آقای اشکوری وسایت مستقل وبی ادعا دستتان بابت این گزارش دردنکنه این صداقت شما وحاج آقااشکوری رونشون میده ان شاالله روزی شهر رشت از این باندبازیها نجات پیداکنه البته هرچی این استان میکشه ازغیربومی هایی است که دل برای این استان نمیسوزانند مثلا همین نیروی بازنشسته وحمایت کننده ایشان ؟که دوست ندارند بعداز بازنشستگی بازهم پست خود رابا آن بارمالی رها کنند وشهردارمحترم رو شدیدا تحت فشار گذاشتند تاحکم این آقاتمدید بشه آقای شهردار تروخداباتدبیر واقتدارخودجلوی این زیادی خواهی بمونید به امید خدا؟؟آقای شهردارباسخاوت کلانشهر رشت جنابعالی بامدیریت بالاوصداقت خودزبان زده شهرشده اید شما باحکم وزیر محترم کشور شهردارشده اید نه باحکم یک مدیر کل ؟؟نگذارید رمالان وشرخران باباندهای مافیایی خود شخصیت باارزش شما رامورد تمسخر قراردهند دندانی که به درد آیدبرای آسایش دهان بایدکنده شود؟به امید تصمیم قاطع وکمرشکن شما

 8. تا دایی داری ، غم نداری گفت:

  جهت استحضار اینکه آقای […]نیز موقعی که پای رفیقاشون باشه معامله می کنن و از اونها هرچند به ناحق دفاع می کنن
  نمونش مستندم هست تونم تو حوزه انتخابیه […]

 9. رضا گفت:

  خاله زنک بازی و معامله جز فرهنگ رشت است چه چپ و چه راست حالم از فرهنگ ادارات رشت به هم می خورد این شهر با این فرهنگش ویرانه می شود

 10. علي گفت:

  ازاین صراحت لهجه حاج آقای اشکوری واقعادرتعجبم هرطورکه دلشون میخواداظهارنظرمیکنندو به راحتی هرکی میخوای محکوم میکنن ،خیلی عجیب نیست!
  جایی که مقام معظم رهبری نهی کردند چرا[…] به پامیکنید؟ چرا به […]دامن میزنید؟ریشه بی اعتمادی رابین مردم گسترش دادن چه نفعی دارد؟
  شمارا به صراط مستقیم ودوری از[…] دعدت میکنم.یاعلی

  • مهدي گفت:

   جناب علی در جواب شما باید بگم جناب آقای اشکوری حقایقی را گفتند که خیلی ها مثل شما نسبت بهش بی تفاوتند همانطور که در زمان فتنه ۸۸ در گیلان خیلی ها دو پهلو و بی تفاوت بودند و ایشان اولین کسی بودند که به گفته (مقام معظم رهبری که فرمودند دو پهلو صحبت نکنید) لبیک گفته و مواضعشان همیشه مشخص بود پس لطفا” حرفی نزنید که واقعیت نداشته باشد.

 11. احمد گفت:

  باسلام – باید عرض کنم کسانی بی اعتمادی را بین مردم گسترش می دهند که صلاحیتشان در مراجع ذیصلاح رد شده و با رابطه بازی و منت و خواهش صلاحیت میگیرند و اینگونه سوء استفاده میکنند

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه