بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۲-۱۱:۳۴ ق.ظ
کد خبر : 26285
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری:

جامعه فرهنگی براساس آموزه‌های دینی شخصیت می‌یابد

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه جامعه فرهنگی براساس آموزه‌های دینی شخصیت می‌یابد، افزود: حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، علما و مدارس در ترویج آموزه‌های دینی نقش دارند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از تسنیم، آیت‌الله رمضانی گیلانی در یادواره ۲۷ شهید مسجد هاشمی رشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود و علاوه بر این‌ در حوزه سیاسی، اقتصادی و حماسی نیز مورد توجه بود.

وی با بیان اینکه اگر انقلاب اسلامی را مطرح می‌کنیم مقصود فرهنگ دینی است، افزود: اسلامیت از ارکان نظام بوده و رهبری و ملت نیز دو رکن دیگر نظام هستند.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بیش از ۹۹درصد مردم در پذیرش قانون اساسی انقلاب اسلامی حاضر شدند، گفت: اسلام، رهبری و ملت در انقلاب اسلامی و استمرار آن نقش داشتند.

آیت‌الله رمضانی‌گیلانی با اشاره به ۲۰۰ تعریف از فرهنگ، خاطرنشان کرد: هرکس دیدگاهی در حوزه فرهنگی دارد و مجموعه آداب، رسوم و سنن که به جامعه شخصیت می‌دهد به آن فرهنگ می‌گویند.

وی تصریح کرد: باید سهم دین در فرهنگ انقلاب اسلامی را رصد کنیم و بایید بدانیم که دین در تمام فضای زندگی انسان می‌تواند نقش داشته باشد.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ با تأکید بر اینکه نگاه به دین یک نگاه سکولار نیست، خاطرنشان کرد: دین فقط در حوزه فردی و شخصی نیست و دین رابطه فرد با خدا، اجتماع و خانواده را تصحیح می‌کند.

آیت‌الله رمضانی‌گیلانی با اشاره به اینکه دین آثاری دارد که در فرد و جامعه نمایان می‌شود، گفت: قرآن به نظام خانواده اصالت می‌دهد.

وی با تصریح بر اینکه، عمده وظایف پیامبران آشنا کردن ملت با حقایق دین بود، گفت: دین امر تحمیلی نیست و انسان حق را بر باطل ترجیح می‌دهد.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری، افزود: نظام استکباری در تمام تاریخ وجود داشت ولی نوع استعمارها و استثمارها در تاریخ متفاوت بوده است.

آیت‌الله رمضانی‌گیلانی تصریح کرد: نقش دین در مسائل فرهنگی پر رنگ است و نقش شهدا نیز در حفظ و استمرار انقلاب خیلی برجسته است.

وی با اشاره به نامه امام علی(ع) به مالک، گفت: بعد از دستورات در این نامه و در انتهای آن دعا می فرمایند که ای مالک خداوند شهادت را در این مسیر نصیب من و شما کند.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه جامعه فرهنگی براساس آموزه‌های دینی شخصیت می‌یابد، افزود: حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، علما و مدارس در ترویج آموزه‌های دینی نقش دارند.

آیت‌الله رمضانی‌گیلانی با بیان اینکه عالم دینی باید متدین بوده و فهم عمیق از دین داشته باشد، اظهار کرد: آرامش، امنیت، عشق به زندگی و نشاط ثمره دین است.

وی با اشاره به تلاش غرب برای بازگشت به اخلاق، گفت: غرب به دنبال بازگشت به اخلاق است.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ با تصریح بر اسلامی شدن علوم انسانی، گفت: علوم انسانی همانند تنگه احد است که باید فتح شود.

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه