تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۲-۸:۵۲ ق.ظ
کد خبر : 26181
نسخه چاپی نسخه چاپی
آمار نزاع در کشور

بیش از ۲۰ هزار گیلانی امسال دست به یقه شدند + نمودار دیگر استان ها

در مرداد ماه سال جاری آمار مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی ۱.۷ درصد افزایش یافته و از ۶۲ هزار و ۵۲۱ مورد در مرداد سال گذشته به ۶۳ هزار و ۵۸۹ مورد در مرداد امسال رسیده است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از خبر آنلاین، سازمان پزشکی قانونی استان تهران گزارش داد، در ۱۰ماه از سال ۹۲ تعداد مراجعینی که به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند به ۸۹ هزار و ۵۶۱ نفر رسید. آمار سازمان پزشکی قانونی در شرایطی است که، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مراجعین نزاع ۹۰ هزار و ۸۹۲ نفر بود، کاهش ۱.۵ درصدی را نشان می دهد.

همچنین از تعدادکل مراجعین نزاع در ۱۰ ماهه امسال ۵۹ هزار و ۱۷۵ نفر مرد و ۳۰ هزار و ۳۸۶ نفر زن بودند. در مدت مشابه سال قبل ۶۰ هزار و ۶۴۱ نفر از مراجعین به دلیل نزاع مرد و ۳۰ هزار و ۲۵۱ نفر زن بودند. در دی ماه امسال نیز آمار مراجعین به مراکز پزشکی قانونی به دلیل نزاع با ۲.۳ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷ هزار و ۳۲ مورد رسیده است.

از سوی دیگر، در سال گذشته ۶۱۷ هزار و ۳۵۸ نفر در کل کشور، به دنبال وقوع نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند که بیشترین آمار مراجعین مربوط به تیرماه با ۶۳ هزار و ۵۴۸ مورد و کمترین آن مربوط به دی ماه با ۳۶ هزار و ۸۸۵ مورد بوده است.

این در حالی است که آمار های نیروی انتظامی به مراتب کمتر از آمار سازمان پزشکی قانونی است. به طوریکه بر اساس آمار های مندرج در سالنامه آماری مرکز آمار ایران سالانه به طور میانگین ۷۰ هزار پرونده نزاع و ضرب وجرح در حوزه استحفاظی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.

این اختلاف معنا دار در شرایطی است که مسئولان سازمان پزشکی قانونی از افزایش ۱.۷درصدی پرونده های معاینه نزاع در این سازمان خبر می دهند. این سازمان در گزارش خود آورده بود: “از کل مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی در پنج ماهه امسال ۲۰۳ هزار و ۷۵۶ نفر مرد و ۸۶ هزار و ۵۴۷ نفر زن بودند. بر اساس آمارهای موجود تعداد مراجعین زن مربوط به نزاع در پنج ماهه نخست سال قبل ۸۵ هزار و ۵۱۳ نفر و تعداد مراجعین مرد ۲۰۸ هزار و ۱۰ نفر بوده است.”

همچنین در این گزارش تاکید شده است: “در مرداد ماه سال جاری آمار مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی ۱.۷ درصد افزایش یافته و از ۶۲ هزار و ۵۲۱ مورد در مرداد سال گذشته به ۶۳ هزار و ۵۸۹ مورد در مرداد امسال رسیده است”

در نمودار زیر، آمار نزاع در کشور به تفکیک استان ها در ۱۰ ماه نخست سال ۱۳۹۲ را بخوانید؛

3216

در نمودار زیر تعداد پرونده تشکیل شده ضرب و جرح در حوزه استحفاظی نیروی انتظامی طی ۱۵ سال اخیر را بخوانید؛

32653

کلمات کلیدی : ، ،

يک ديدگاه

 1. احمد گفت:

  ملت اعصاب ناریدی بره
  چی بوکودید ا مملکته همره شما
  و چی کوداندرید
  مردمه خستاگودید

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه