تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۲-۱:۰۵ ب.ظ
کد خبر : 26108
نسخه چاپی نسخه چاپی
در انتظار واکنش نهادهای نظارتی

آقازاده شورای شهر یا ابن المشاغل رشت؟! / آیا شهردار تحمیل پذیر است؟

فرزند رییس شورای شهرستان رشت، با رایزنی ها و پیگیرهای پدر خود، بالاخره به عنوان عضو هیات مدیره سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری رشت و مشاور کمسیون ترافیک منصوب شد.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی ۸دی نیوز، اسماعیل حاجی پور رئیس شورای شهرستان رشت در اقدامی فرزندش را به عضویت هیأت مدیره سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری رشت و مشاور کمسیون ترافیک در آورد. این اقدام با اعتراضاتی از درون شورا مواجه شده است.

وی ظاهرا با فشار به شهردار رشت، وی را نسبت به این اقدام متقاعد کرده است.

طبق قانون، بستگان درجه یک اعضای شورا به هیچ وجه حق انجام‌ معامله با دهیاری، شهرداری، سازمانها و شرکتهای وابسته به آن را نخواهند داشت.

پیش از این آقازاده حاجی پور، به عنوان مشاور کمسیون حمل و نقل ترافیک در شورای شهر رشت نیز منصوب شده بود.

یکی دیگر از پستهایی که اخیرا به این آقازاده داده شده مشاور در شورای شهرستان رشت می باشد که ظاهرا با این شرایط، ماهانه مبلغ خوبی به عنوان حقوق دریافت خواهد کرد.

hajipur00001

متن صریح قانون تشکیلات، وظایف وانتخابات شوراهای اسلامی کشور در خصوص این به شرح زیر می باشد:

‌”ماده۸۲  مکرر۳ – شوراهای موضوع این قانون یا هر یک از اعضاء آنها حق ندارند در نصب‌و عزل کارکنان دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و یا شرکتها و مؤسسات وابسته به آنها دخالت‌نمایند یا به آنها دستور دهند و واگذاری مسؤولیت اجرائی، عضویت هیأت مدیره و ‌مدیریت عامل به اعضاء شوراهای مذکور در دهیاریها، شهرداریها، شرکتها و سازمانهای‌تابعه ممنوع می‌باشد.

‌تبصره ۱ – اعضاء شوراهای مذکور و بستگان درجه یک آنها به هیچ وجه حق انجام‌ معامله با دهیاری، شهرداری، سازمانها و شرکتهای وابسته به آن را نخواهند داشت و انعقاد ‌هرنوع قرار داد با آنها ممنوع می‌باشد. در غیراین‌صورت ضمن لغو قرارداد و سلب عضویت دائم از شورا، پرونده به مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌گردد.

(لینک قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور در سایت شورای نگهبان)

 لازم به ذکر است که عباس صابر عضو شورای شهر رشت نیز چندی پیش در مصاحبه ای با تسنیم گیلان با اشاره به عضویت فرزند یکی از اعضای شورای شهر در هیئت مدیره سازمان حمل و نقل اظهار کرد: این موضوع توسط اعضای شورا پیگیری می ‌شود.

وی با بیان اینکه در شرایطی که مردم نسبت به مجموعه شهرداری بی اعتماد هستند، گفت: باید در این شرایط نگاه مثبت به جامعه تزریق شود و از انجام چنین اموری  خودداری شود.

گفتنی است اسماعل حاجی پور از اصلاح طلبان ارشد شورای شهر رشت می باشد که توانست با فشار بر شهردار غیر بومی اقدامی خلاف قانون انجام دهد.

۲۲ ديدگاه

 1. میثم گفت:

  آقای شهردار که دیگه […]ارشدش از بچه های اداره …… هست
  این دیگه چرا؟؟
  بازهم….؟؟

  • جمال گفت:

   من اصلا شهردار رو مقصر نمیدونم چون اون آدم خوب و سالمیه
   از ۸دی میخوام رابطه نماینده پر ادعای گیلان با شهردار محترم را پیگیری کند

 2. عبداللهی گفت:

  باید به تیز بینی شورای نگهبان احسنت گفت که این شخص رو […] کرد

 3. گیلانی گفت:

  پسر […] […]تمامی مدیران استان را برای دریافت رانت های اقتصادی و مالی […]آورده
  پسر ایشان حق ندارد یک مشاور ساده با حقوق […] میلیونی بشود
  شما چقدر بخیل هستید

 4. sudn گفت:

  وقتی اقای شهرداریک نیروی شهرداری ماموروبازنشسته باسی وسه سال سابقه ای …که خیلی از همکاران شهرداری وخودشهردارهم میدونه که ایشان ازدوستان مدیرکلی یکی ازنهادهای استانداری روداره؟؟؟هنوز نمیتونه این نیرو رو بازنشست کنه چی انتظاری دارید آقای شهردار شما شهردارکلانشهرهستید بخداخودشماباید جلوی زیادی خواهی این آقایون باشید هدف کسی که بعداز سی وسه سال این همه اسرارداره ؟؟خواب مشخصه که چرا؟؟؟؟آقایون شورامردم به شما اعتمادکردن آقای دکتر ازشما انتظارحمایت نداشتیم …..بعدشمامیگید آقای حاجی پور ..اگرشهرداربخواد اینطوری ادامه بده واقعا بدبه حال مردم امیدوار رشت آقای شهردار بعد شما میرید گله میکنید که شهرداری نیروی مازاد زیاد داره واقعا خنده داره که یک شهردار قدرت بازنشسته کردن یک نیرو رو نداره بعدمیخوادجلوی آقای حاجی پوربمونه؟؟؟؟؟؟

 5. همکاران شهرداری گفت:

  من یکی ازکارمندان شهرداری هستم این چندروز تمام شهرداری شده بازنشستگی این آقا بابامابیست سال پیش این چیزهارومیدیدیم یعنی واقعا آقای شهردارنمیتونه این نیروی بازنشسته بیکار حقوق بگیر ومامور خدمت به یک ارگان دیگه وباسابقه ای…؟؟؟!!!!!!!!!درکارخانه بازیافت رشت درگذشته رونمیتونه بازنشست کنه من جای شهرداربودم فردا حکم بازنشستگی شو میزدم آقای شردارنیرویی با سی وسه سال سابقه روکسی میفرسته حراست تا استعلام بشه پس خودتتون هم میدونید چه خبره تروخدادنبال این چیزهارونگیرید صددرصدپشت این درخواستهایی هست مثلا فرستادن این آقابه چین برای بازدید پس این روبدونید شهررشت فرق میکنه مردمهای بافرهنگی داره خیلی زود همه چی درشهرمیپیچه بهتره آقابازنشست بشه تاشر بخوابه البته صلاح خویش را خسروان دانندازما گفتن ؟؟؟؟

 6. همکاران شهرداری گفت:

  ای باباوقتی آقای شهردار نمیتونه یک نیروی شهرداری مامور به خدمت به ارگان دیگه بازنشسته باسی وسه سال سابقه رونمیتونه بازنشست کنه ودلیلش هم فقط سفارش شده یکی ازمدیر کل یکی از دفترهای مربوط به شهرداریهاهستش ؟بعد انتظاردارید جلوی آقای حاجی پور بمونه آقای شهردارشما شهردار یک کلانشهر هستید سابقه این بازنشسته روهم درکارخانه بازیافت میدونیدبخاطر همین نامه شو جهت بررسی دادید به ؟؟؟ارجا درخواست ایشان به واحده ؟؟ میگم ؟؟؟؟/آقایون شورا مردم به شما اعتمادکردن آقای دکترشماچراازاین بازیها حمایت میکنید؟؟جالبه بعدآقای شهردارازآمارهزارنفری نیروی مازاد شهرداری صحبت میکنه بعد خودش نمیتونه یک نیروی بازنشسته با سابقه؟؟؟؟رو بازنشست کنه واقعا برای خیلی از همکاران این سوال پیش اومده که چرا این نیرو بازنشست نمیشه پس این نتیجه رو میتونیم بگیریم مشکل شهر رشت حل شدنی نیست ؟؟؟چرا؟؟چون تازمانی که باسفارش اینواون بخواد کارانجام بشه آخرش دیگه مشخصه !!آقای شهرداراین سوال برای شماپیش نیومده آخه این همه اسرار برای چی حتما پشت این درخواستهای مثل فرستادن به کشورچین برای بازدید و و و و ؟؟؟؟؟/وهست پس اگه جسارت نشه جلوی زیادی خواهی های نه اینها بلکه هرکی امثال اینها بمونید چون مردم انتظار دارند تروخداحق کشی نکنید بعدشما ینطوری میخوایدجلوی هزینه های بی خود شهرداری رو بگیرید واقعا اینطوری ؟؟؟؟؟ ما همکاران ازشما انتظارداریم اجازه این زیادی خواهی نشوید چون ما ازشناختی که از شماداریم تسلیم این آقایون نمیشوید ان شاالله

 7. ناشناس گفت:

  آقای شهردار ما یک فرشته است واقعا شهردار خوبی راآورده اند انشاللله شهرداران مناطق رشت هم عوض شوند

 8. بابک گفت:

  واویلا و بیداد به دست اندرکاران فرادستی شهرداری که میدانند شورای به اصطلاح شهر در واقع شورای شهرداری است ولی……

 9. حسن گفت:

  سلام
  وای بر ما که گذاشتیم انقلاب دست نا اهلان بیفته.اینا دوران انتخابات […]خدمت به مردم داشتند و الان مشخص شده چه نیتی دارند.البته مردمی که به این جور اشخاص رای دادند […].وقتی رهبر میگه به آدم صالح رای بدید برای […].آقایان از خدا یترسید از فردای قیامت بترسید.خدا وعده کرده که مو رو از ماست بیرون میکشه ، و وعده خدا حقه..مگه چند روز قراره زنده باشیم که آخرت خودمونو به همین راحتی میفروشیم.

 10. شهروند گفت:

  چشم […] روشن.الان خواب تشریف دارن؟ فقط اون موقع که اون بساط ننگین تهمت و دروغ رو واسه بعضی ها پهن کرده بودند چشماشون باز بود مثلا!!! لعنت ا… علی قوم الظالمین.

 11. محمدی گفت:

  نمی دانم چرا شورای تگهبان با آنها کنار آمده است اگر این گونه آدمهای […] […]نمی گرفته بودن الان این جور چیزهارا نداشتیم خدا به شورای نگهبان تیزبینی بشتری بدهد تا در شورای شهر و نمایندگی مجلس این گونه […]ها […] شوند

  • جواد گفت:

   جناب محمدی، تاییدصلاحیت افرادی که وارد انتخابات شورای شهر میشن با شورای نگهبان نیست،بلکه با مجلس شورای اسلامی است. مگه یادتون رفت که شورای نگهبان این شخص رو واسه مجلس […]کرد. واسه انتخابات شورا هم این آقا توسط نهادهای […]تایید […]، جناب […] با […]ش راه افتاد تا تاییدشو از همکاران مجلسی اش گرفت.

 12. علیزاده گفت:

  وقتی جناب […] از معاونت […]رفت، بااینکه نیروی […]بود اما بدون حضور در […] حقوق میگرفت.اینا با اینجور پولها مشکلی ندارند، واسه شون ازشیر مادر حلال تره…..جالب اینه که با اینگونه پولهای…..روضه میارن ومیشینن جلوی درب مسجد…..خدایا پناه برتو.یا ستارالعیوب.

 13. مرصاد گفت:

  آقایانی که مدعی سلامت نفس هستید جوابگو باشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. ناشناس گفت:

  کل شهرستان رشت زیر نفوذ نماینده پرادعا قرار گرقته واینا هم دسترنج زحمات ایشون هست!!!این نماینده سر تائید صلاحیت گرفتن سر یه ملت رو کلاه گذاشت و وضع استان رو به اینجا کشوند.تمام انتصابات داره با چراغ سبز ایشون انجام میشه و این به معنای واقعیه کلمه یعنی فساد و مافیا

 15. حسین گفت:

  بطور اتفاقی سایت شما رادیدم. اگر میدانستید که شهردار شهرتان چه کسی است و چه خدماتی به اسلام وانقلاب انجام داده و شاگرد ورهرو چه کسانی بوده است اینگونه بدون کسب اطلاعات صحیح ان هم در منظر عمومی که خداوند و خلقش ناظر بر سخنانتان هستند بی پروایی و بی دینی روا نمی داشتید. از ایشان بخوانید واز ایشان بدانید و بعد قضاوت کنید! ضمنا من آن فردی که گقتید را نمی شناسم اما باعنایت به شناخت از امور اداری باید بدانید که مشاورین کمیسیون ها وسازمانها حقوق دریافت نمی کنند و تنها ممکن است سالانه یه تا دو میلیون در انتهای سال به عنوان پاداش دریافت کنند. برادران وخواهران عزیزو در این دنیای فانی با تفکر وتعلم وتعقل تا میتوانید از سیاست بازی ها و حواشی ها ودر دام کینه ونفرت و دروغ افتادن ها دوری ورزید که بسی از مسلمانی وشیعه امیرالمومنین بودن به دور است… خداوند همه ما را از دروغ و نفرت وکینه و غیبت مبرا نماید و در پناه حضرتش محفوظ دارد. آمین با رب العالمین

 16. گارگری که دوازده سال درکارخانه بازیافت کارکرد گفت:

  بااجازه دوستان من یک اظهارنظر درموردموارد همکاران شهرداری کنم موردآقای حاجی پوریک موردقابل بحثی است که کارمانیست چون خیلی اینجورموارد زیاده ولی درموردبازنشستگی این نیروی بازنشسته باسیوسه سال سابقه وچه سابقه ای اگربدونید درکارخانه بازیافت رشت چهمواردپیش اومده […]وکارخانه به این روز افتاده ؟؟؟من از کارکنان محترم و مستقل خواهش میکنم تروخدایک گزارش از کارخانه بازیافت رشت واقع درلاکان بگیرید بعدببینید چه گزارشی میشه اگر بدونید کارگرانی که درزمانه مدیریت این آقای بازنشسته چی کشیدن بخاطر پوشاندن عیبهای کارخانه چه […] تر خدا بپرسید ان شاءالله خدا جای حقه واونهمکاری که بخاطراینکه زودبیادوغیبت نخوره درجاده جانه خودشو ازدست دادیاکارگری که بخطر عیب دستگاه یک دست خودشو ازکتف ازدست داد بعد واقعا آقای […] نمیخواد این آقاروبازنشست کنه آخه چرا فقط چون سفارش قاطع یکی از مدیر کل های محترم […] داده پس آقای […]همه منتظهستند که شما دراین مورد چه تصمیم میگیرید چون قانون میگه بالیسانس سی سال بازنشست تازه تازه شورامحترم مصوب کرده بازنشسته ها تشریف ببرند شماهم همه روداره بازنشست میکنید پس چرا این آقا؟؟؟؟؟؟ولی ازماگفتنداین آقاحکمش تمدیدمیشه
  ۸دی شما شاهد فقط گزارشی که آقای […]نامه رو برای گمراه کردن به اونجا ارجا داده چی اونجا ارگانه کمی نیست آخه چقدر حق کشی ءالبته تعریفهایی که ازآقای […]عزیز شنیدیم وخدایی درسته ؟ جلوی زیادی خواهی این آقایون خواهندموندمن بااز سایت۸دی خواهش میکنم دراین موردگزارشی بگیرید

 17. راهنمایی کننده گفت:

  جالبه آقای […] فراموش شده مگه این آقای بازنشسته کی هست که […] نمیتونه حکم بازنشستگی شو بزنه مگه میشه اگر اینطوری باشه هیچ کس در[…] بازنشست نمیشه خدایی مسخره ست آخه باباجان بازنشست شدی باافتخاربرو بااین سابقه ای که […] من بودم زودتر میرفتم بروخودتو راحت کن واقعا موندن به چه قیمتی البته شاید قصد شما فقط خدمته؟؟؟؟؟؟/آخه وضع پسماند ماهم که دربحرانه تمتم استان درگیره زباله هستندخداراشکر استاندار عزیز خیلی پیگیر این وضع هستش البته ما اینجورمدیر دربازیافت داریم که اینطوری شده وضع زباله استان ؟؟؟پس نتیجه میگیریم عاقلانست که حکم بازنشستگی رو بزنیدآخه کسی که بامنت وزور میخوادبمونه ازاین بهتر نمشه یعنی آقایشهردار نمیتونه ؟؟؟بیایید یک مچ بیاندازید هرکی مچ رو خوابوند بازنشست چون بااین پارتی زورش بیشتره؟؟/ای خدمتگزار ای بازنشست ای مرد ای پارتی ای مدیر ازمن به شما نصیحت باعزت برو

 18. یک کارمندشهرداری گفت:

  لطفاازمافیای زباله رشت وخیانت های س.ح وس.د بیشتر بنوسید به خدا من ازدزدی های انهاخبردارم

 19. ali گفت:

  حکایت شهر ما حکایت غریبیست … فردی از شهر دیگر می آید و غیر بومی خوانده می شود و آبرو می گذارد و بومی ها بر سر لاشه شهر می جنگند … من خود رشتیم … اما آبرویی برای شهرمان نگذاشته ایم … چه آقای بازنشسته که از طمع باز نمی نشیند و چه س.ح و س. د که جدیدا پشت چند نفر از […] قایم میشوند و چپاول می کنند … امیدوارم حوزه نظارتی قاطعانه پشت شهردار بایستد تا شهردار هم قاطعانه با آنها برخورد کند …

 20. گارگركارخانه بازيافت كه دوازده سال كاركرده ام گفت:

  علی جان ازحرهایت خیلی واضع وزیباست هدف توهین بهشخصی نیست حالاس دباشه […] باشه یاازهمه مهمتر […] یا باشه من میگم چرا […] یک کلانشهر باید ابزاردسته شو به این واون بده باباجان قانون میگه بعداز سی سال کارکردن خداحافظ حالا کسی میخوادبمونه خلافه وفکرهای ناجور وهدفدار درسر داره این آقای […] که نباید اجازه اینها این شهرو غارت کردن بایددستشون کوتاه بشه دیگه اینها نیروی سوخته اند وفقط بفکر منافع شخصی اند وخیلی خطرناکند

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه