بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۲-۲:۲۵ ب.ظ
کد خبر : 26018
نسخه چاپی نسخه چاپی
برگزاری نشست خبری بدون طرح سوال واقعی

چرا عراقچی نشست خبری اشتون را ترک کرد؟!

اشتون سفر تفریحی به اصفهان را نیز در برنامه های خود دارد و با حاشیه ایجادشده در نشست خبری، عملا بدون پاسخ به هیچ یک از سوالات اساسی به تفریح خود خواهد رسید.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از صراط ،تاخیر طولانی مدت در آغاز نشست خبری مشترک محمدجواد ظریف و کاترین اشتون جلسه مذکور را به حاشیه برد.
این تاخیر که با اعتراض برخی از خبرنگاران همراه بود منجر به عذرخواهی وزیر امور خارجه از آنها شد.
بر اساس برنامه ریزی انجام شده، در میان خبرنگاران حاضر در نشست تنها دو خبرنگار بی‌بی‌سی و واحد مرکزی خبر موفق به طرح پرسش خود از اشتون شدند.
فارغ از این موضوع که خبرنگار بی بی سی چگونه در لیست مدعوین قرار گرفته بود، نکته حائز اهمیت دیگر طرح هر دو پرسش به زبان انگلیسی بود. در حالی که اشتون با قرار دادن گوشی مترجم در گوش خود منتظر طرح پرسش خبرنگار واحد مرکزی خبر به زبان فارسی بود، این خبرنگار نیز سوال خود را به زبان انگلیسی مطرح کرد که نهایتا اشتون گوشی مترجم را از گوش خود خارج کرد.

حاشیه های ایجادشده در نشست خبری تا جایی پیش رفت که سید عباس عراقچی معاون ظریف، پس از ورود به محل برگزاری نشست خبر و مشاهده بی نظمی و نحوه نشستن خبرنگاران و مدعوین خارجی و ایرانی ، ظاهرا بعلت نبودن صندلی مناسب برای نشستن وی ، محل نشست خبری را با ناراحتی ترک کرد.

گفتنی است کاترین اشتون در برنامه سفر خود به ایران، سفر تفریحی به اصفهان را نیز در برنامه های خود دارد و با حاشیه ایجادشده در نشست خبری، عملا بدون پاسخ به هیچ یک از سوالات اساسی رسانه های داخلی، بعد از چند دیدار کوتاه مدت دیگر، به تفریح خود خواهد رسید.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه