تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۶-۷:۱۷ ب.ظ
کد خبر : 257847
نسخه چاپی نسخه چاپی
جزئیات افزایش حقوق نمایندگان در سال جاری؛

افزایش حقوق نمایندگان به ۷ میلیون /حداکثر بودجه ماهانه دفتر یک نماینده مجلس بین ۲۰ تا ۲۳ میلیون تومان

حقوق دریافتی نمایندگان از حدود بیش از ۵ میلیون از ابتدای امسال به حدود ۷ میلیون افزایش پیدا کرده است و تعیین افزایش ۷۰ درصدی حقوق به ۱۰ میلیون برای نمایندگان صحت ندارد.

به گزارش ۸دی؛ به نقل از رجانیوز: روز گذشته خبری مبنی بر توافق کمیته بودجه نویسی مجلس بر  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان در فضای مجازی منتشر شد؛ در این خبر تصریح شده است که حقوق نمایندگان مجلس از ۵میلیون و هشتصد هزار تومان به ۱۰ میلیون و هزینه های جاری دفاتر آنها ۱۰ تا ۱۵ افزایش خواهد یافت.

 

در همین راستا، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رجانیوز گفت: هر نماینده مجلس دو حساب درارتباط با شغلش دارد؛ یک حساب، حساب شخصی است که دریافتی فعلی ما حدود ۷ میلیون تومان است و حسابی دیگر که  حقوقی  و مربوط به دفاتر نمایندگی است و قانونا حق تصرف شخصی در آن ندارد.

 

حاجی دلیگانی در توضیح حقوق دریافتی نمایندگان گفت: حقوق دریافتی نمایندگان از حدود بیش از ۵ میلیون از ابتدای امسال به حدود ۷ میلیون افزایش پیدا کرده است.

 

وی افزود: افزایش بودجه دفاتر نیز طبق قانون و مطابق افزایش حقوق سایر کارکنان دولت، ۱۰ درصد از ابتدای امسال افزایش پیدا کرده است. این هزینه ها شامل هزینه های جاری دفتر های نمایندگان شامل حقوق کارکنان دفاتر، اجاره دفتر،آب، برق،گاز، تلفن و سایر هزینه های مازاد بر حقوق شخصی آنهاست که با تعداد فرمانداری های حوزه های انتخابیه خود متناسب است.

 

نماینده شاهین شهر در خصوص جدول منتشره در فضای مجازی که به تفکیک از بودجه اختصاص یافته شده به بخش های دفاتر نمایندگان از جمله هزینه دفتر نمایندگی در تهران و حوزه انتخابیه، هزینه پرواز های داخلی به شهر های محل نمایندگی،هزینه تیم حفاظت و کارکنان دفتری،خودرو، راننده و … خبر داده بود عنوان کرد: من این جدول را ندیدم اما اولا هزینه های مربوط به دفاتر ربطی به حقوق شخصی نمایندگان ندارد و مربوط به جایگاه حقوقی آنهاست و همچنین حداکثر آن مبلغی در حدود ۲۰ تا ۲۳ میلیون تومان است.

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه