بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۲-۱۰:۳۶ ق.ظ
کد خبر : 25736
نسخه چاپی نسخه چاپی
ایرج ندیمی:

دربهای باز اقتصادی کشور راه تحقق اقتصاد مقاومتی را می بندد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصادی و مقاومتی راهی جز رصد کالا نداریم گفت:مخالفان طرح شبنم به جای داشتن دغدغه های مردمی نگرانی‌های شخصی دارند.

به گزارش ۸دی نیوز، ایرج ندیمی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ارائه طرح جایگزین شبنم از سوی دولت اظهار کرد: طرح شبنم نوعی پایش مکانیزه صنعتی برای ورود و خروج کالا در راستای مبارزه با قاچاق کالا بود که از طریق کد گذاری اقلام وارداتی امکان رصد آن ها را فراهم کند.

نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارائه هرگونه طرح جایگزینی که منجر به  انجام رصد دستی شود غیرقابل قبول است.

وی دغدغه مخالفان طرح شبنم را نگرانی های شخصی دانست وافزود: اگر مردم بدانند که با پرداخت هزینه بسیاری کمی کالایی سالم، استاندارد و از حقوق دولتی برخوردار است بهره مند می شوند قطعا از آن استقبال می‌کنند.

ندیمی تصریح کرد: در شرایط کنونی معتقدیم با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصادی و مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری به منظور مبارزه با کالا های قاچاق  راهی جز رصد کالا نداریم که تنها این امر از طریق طرح شبنم محقق می شود.

وی گفت: امروزه کالاهای قاچاق تنها در محدوده مرزها قابل رویت نیستند بلکه آن ها را می توان در خیابان‌ها ،انبارها و مغازه‌ها پیدا کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که هرگونه طرح جایگزینی که با شبنم برابری نداشته باشد در مجلس رأی نخواهد آورد اعنوان کرد: اگر قرار است دولت جایگزینی برای شبنم ارائه کند باید در حد این طرح باشد.

ندیمی درباره میزان رضایتمندی مجلس از اجرای طرح شبنم بیان کرد: این طرح در زمان تصویب قانون مبارزه با کالاهای قاچاق مطرح شد که ارزیابی‌های صورت گرفته مثبت اعلام شد.

وی طرح شبنم را یکی از اجزای طرح تشدید مبارزه با کالا های قاچاق دانست و تصریح کرد:ما معتقدیم اقتصاد مقاومتی یعنی جلوگیری از ورود کالاهای بیگانه به داخل کشور است و این طرح می توانند به تحقق این امر کمک کند.

نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کشوری که درب‌های اقتصادی بر روی بیگانگان باز باشد در آن دیگر نمی توان انتظار تحقق اقتصاد مقاومتی داشت چرا که اقتصادش انفعالی است لذا اگر می‌خواهیم دچار اقتصاد انفعالی نشویم باید حد واردات و ضرورت ها را بشناسیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: تاکنون مجلس از طرح شبنم ارزیابی منفی نداشته است و دولت باید برای مخالفت باید این طرح نمایندگان را قانع کند.

يک ديدگاه

  1. علی گفت:

    سخنان آتشین ایرج ندیمی در شورای اداری سیاهکل در همای گیلان

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه