تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۶-۱:۴۵ ق.ظ
کد خبر : 254322
نسخه چاپی نسخه چاپی

روش کاهش گودی کمر

افزایش وزن، افتادن شکم و به تبع آن کشیدن کمر به طرف جلو ازعمده ترین علل ایجاد افزایش گودی کمر در خانم ها هست

به گزارش ۸دی به نقل از بهداشت نیوز، افزایش وزن، افتادن شکم و به تبع آن کشیدن کمر به طرف جلو ازعمده ترین علل ایجاد افزایش گودی کمر در خانم ها هست.

با وجود اقدامات که در این دوران پیشرفته بصورت نشسته یا کاملا ایستاده هست موجب افزایش گودی در بدن دخترهای شده هست.گودی کمر یکی از شایع ترین اختلالات در کمر و ستون فقرات هست . افزایش وزن، افتادن شکم و به تبع آن کشیدن کمر به طرف جلو از عمده ترین علل ایجاد افزایش گودی کمر در خانم ها هست.

 

ورزش هایی که عضلات شکم و کمر را تقویت می کند، در کاهش گودی های کمری موثر هست.

 

گودی کمر به مرور زمان زمان وقت شکل می گیرد و این مساله به علت چاق شدن دخترهای و بخصوص دانشجوهای زیادتر به چشم می خورد.میزان انحنای کمر زیادتر از حد میزان طبیعی را گودی کمر می نامند.

 

متخصص ارتوپدی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم دکتری تبریز با اشاره به گودی کمر در بین دخترهای بیان داشت:گودی کمر یک آسیب زیاد جدی هست که در بین دخترهای جوان جدیدا شایع شده و این مساله به علت نشستن مدت زمان طولانی اتفاق می افتد.وی گفته بود:گودی کمر به مرور زمان زمان وقت شکل می گیرد و این مساله به علت چاق شدن دخترهای و بخصوص دانشجوهای زیادتر به چشم می خورد.

 

وی بیان کرد:

 

وی بیان کرد: مشکلات مادرزادی و ژنتیکی توان دارد مساله گودی کمر را در بین دخترهای افزایش دهد و این آسیب درباره دخترهای چاق به دلیل کم تحرکی شان به علت مسائل درسی زیادتر خود را نشان می دهد.

 

این متخصص دنبال کرد:استفاده از کفشهای پاشنه بلند موجب افزایش گودی کمر در بین دخترهای و خانم ها جوان می شود و این مساله علت ایجاد اختلالات لگن و قوس کمر می شود.

کلمات کلیدی : ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه