تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۲-۱۰:۴۹ ق.ظ
کد خبر : 25233
نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون پشتیبانی آموزش و پرورش گیلان در گفتگو با 8دی نیوز:

در تعطیلات نوروز سال جاری مسافران در ۲ هزار و ۹۱۰ کلاس اسکان می یابند

محمدحسین رمضانی با اشاره به تقاضا و استقبال بسیار مسافران از استان گیلان در ایام نوروز، گفت: این کلاس ها از ۲۷ اسفند تا ۱۳ فروردین آماده اسکان دهی است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ۸ دی نیوز با اعلام این که در سال جاری ۳۴۶ پایگاه آموزشی آماده پذیرش از مسافران فرهنگی است، افزود: از این تعداد، ۵۵ کلاس با امکانات ویژه و باقی کلاس ها در گروه های الف،ب و ج از طریق ۳۳ پایگاه رسمی در اختیار مسافران نوروزی قرار می گیرد.

محمدحسین رمضانی با اشاره به تقاضا و استقبال بسیار مسافران از استان گیلان در ایام نوروز، گفت: این کلاس ها از ۲۷ اسفند تا ۱۳ فروردین آماده اسکان دهی است.

وی با بیان اینکه برپایی چادر در حیاط مدرسه از امنیت و امکانات اولیه ی مورد نیاز برخوردار است، افزود: خیلی موافق نصب چادر نیستیم و تا جایی که امکان داشته باشد کلاس در اختیار مسافران قرار می دهیم اما حداقل امکانات آموزش و پرورش برای همکاران، نصب چادر در حیاط مدرسه است.

رمضانی تصریح کرد: در صورت ضرورت به اسکان دهی بیش از حد پیش بینی شده، از مکان های سرپوشیده چون اردوگاه ها و سالن های ورزشی استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به این که امر گردشگردی در هر استان یک امتیاز مطلوب محسوب می شود، گفت: اسکان دهی آموزش و پرورش با حداقل هزینه استقبال هرچه بیشتر مسافران به استان را به همراه دارد، که این امر به اقتصاد گیلان رونق می بخشد.

رمضانی خاطر نشان کرد برای رفاه و آسایش بیشتر مسافران در محل های اسکان علاوه بر پوشش بیمه ای با ارکان های دولتی مربوطه چون نیروی انتظامی، ادارات آب و برق و … هماهنگی لازم انجام شده است .

وی تصریح کرد: کروکی هایی از سطح شهر و بروشور هایی برای تاکیدات معنوی، رعایت شئونات اسلامی و بهداشت سفر تهیه شده است که در هنگام پذیرش در اختیار مسافران قرار می گیرد.

 محمدحسین رمضانی با اشاره به ایام فاطمیه در سال جاری گفت: امید است که مسافران همراه با گردش خود به این ایام بیش از پیش ارج نهند و با رعایت شئونات اسلامی از پخش موسیقی های غیر متعارف و رفتار های نامناسب پرهیز نمایند .

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه