تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۳۹۶-۱۱:۴۲ ب.ظ
کد خبر : 250192
نسخه چاپی نسخه چاپی
گزارش؛

ردپای گروه های جهادی بسیج در محرومترین روستاهای گیلان

جهادگران بسیجی با حضور خود در محرومترین روستاهای گیلان ، لبخند رضایت را بر چهره ساکنین این روستاها می نشاند.

به گزارش ۸دی؛  اگر بخواهیم مفهوم بسیج و بسیجی را در ادبیات انقلاب اسلامی جستجو کنیم، چاره ای جز بیان نگاه به بیانات حضرت امام (ره) از بسیج و بسیجی نداریم. در اندیشه امام(ره) بسیج نهادی است اجتماعی با ابعاد متعدد. در این نگرش بسیج دیگر صرفاً سازمانی نظامی نیست که فقط در زمان جنگ و برای دفاع در مقابل دشمن شکل گرفته باشد، بلکه نهادی است وسیع و پاسخگوی نیازهای اساسی  و حیاتی جامعه و با اجزای دیگر نظام، چنان هماهنگی و پیوند دارد که انفصال آن جز با انحلال جامعه اسلامی متصور نیست.

 جوانان سلحشوری که به فرمان امام(ره) در پایگاه های مقاومت تحت عنوان بسیجی گرد آمده بودند و با کوچک ترین اشاره ایشان به جبهه های نبرد هجوم می بردند  و تا آخرین قطره خون خویش ایستادگی و مقاومت می کردند وظیفه بسیج فقط به جنگ و مساله نظامی محدود نمی شود و امنیت داخلی کشور در سخت ترین شرایط یعنی دوران فعالیت منافقین و دیگر گروه های ضد انقلاب که با کمک کشورهای خارجی ذی نفع در ایران درصدد آشوب و تنش و تجزیه و جدایی قسمت هایی از خاک کشور بودند، به مدد نیروی بسیج و پایگاه های مقاومت حفظ شد.
در زمان فعلی هم بسیجیان در سنگر های مختلفی در حال خدمت هستند، عده ای لباس رزم پوشیده به عنوان مدافع حرم از حریم کشور در هزاران کیلومتر دورتر دفاع می کنند، عده ای هم در حال خدمت و ایثار به مردم هستند.
شهرستان تالش با توجه به وسعت و شرایط اقلیمی از توسعه یافتگی کمتری برخودار گشته و مناظق روستایی که از خدمات دولتی محروم هستند زیاد می باشد.
در تالش روستاهای وجود دارد که از داشتن امکانات اولیه زندگی هم محروم هستند، اما ردپاهای از جنس عشق در این مناطق دیده می شود. بسیج های دانشجویی که با همت فولادین خود را به این مناطق رسانده و در بخش سازندگی و فرهنگی در حال جهاد هستند.
از مناطق کوهستانی حویق تا ییلاقات دریابین اسالم ردپای این عزیزان دیده می شود .
524
ساخت خانه، مدرسه، غسالخانه، راه روستایی و موارد دیگر از کارهای عمرانی و خدماتی این عزیزان هست که گاهی به خاطر نبود راه مصالح را با دوش خود به این مناطق می رسانند.
photo_۲۰۱۷-۰۹-۱۵_۱۴-۴۹-۴۹
photo_۲۰۱۷-۰۹-۱۵_۱۴-۴۹-۴۸
حضور خوهران دانشجو هم در این اردوها برای کودکان و بانوان  این روستاها نعمتی هست تا این کودکان با انگیزه ، استعداد های خود را نشان دهند.
IMG_5513-768x576
حضور مسئولان بسیج از سردار حزنی مسئول قرار گاه قرب کوثر تا سرهنگ احمدی مسئول وقت روابط عمومی بسیج مستعضعفین در کنار مردم و این دانشجویان روحیه بخش این اقدامات بوده است.
IMG_8173
IMG_8174
IMG_8189
IMG_8210
ساخت خانه محرومان در ییلاق دریابین بخش اسالم تالش به همت گروه جهادی شهید همت حوزه بسیج اسالم / دو عکس اول وضعیت اولیه زندگی این خانوداه بی بضاعت بود.
IMG10175549-730x411
IMG10175638
photo_2015_09_07_07_22_23
photo_2015_09_07_07_23_26
قرارگاه جهادی شهید سیرت نیا ۴ پروژه عمرانی شامل یک مدرسه ابتدایی, خانه عالم, غسالخانه و سرویس بهداشتی در روستای محروم کوهستان بخش حویق شهرستان تالش به بهره‌برداری رساند.
photo_۲۰۱۷-۰۸-۰۴_۱۲-۵۱-۲۹
photo_۲۰۱۷-۰۹-۱۵_۱۴-۴۹-۴۸
photo_۲۰۱۷-۰۹-۱۷_۰۹-۴۰-۵۴
photo_۲۰۱۷-۰۹-۱۷_۲۲-۰۹-۰۴
photo_۲۰۱۷-۰۹-۱۷_۲۲-۰۹-۱۰
photo_۲۰۱۷-۰۹-۱۷_۲۲-۰۹-۱۱
photo_۲۰۱۷-۱۰-۲۷_۲۱-۳۲-۲۰
photo_۲۰۱۷-۱۰-۲۷_۲۱-۳۲-۲۳
photo_۲۰۱۷-۱۰-۲۷_۲۱-۳۲-۴۹
قرارگاه فرهنگی جهادی فاطر دانشگاه های تالش و آستارا هم با همت خود پروژه های مختلفی در روستای های  حویق، کرگانرود و بخش مرکزی تالش اجرا کرد.
این جهاد ادامه  دارد و فقط ما گوشه ای از همت این جهادگران را به نمایش گذاشتیم .
IMG_5562-768x576
شیرین ترین قسمت کار در اردوی جهادی دیدن لبخند رضایت بر چهره کودکان معصوم این مناطق می باشد.
426
این روستاییان با صفا با امکاناتی کمی که دارند با با نان و پنیر محلی و چای داغ از جهادگران پذیرایی می کنند و این شاید خوشمزه ترین، پاک و حلال ترین غذای می باشد که میل می کنند.
photo_۲۰۱۷-۱۱-۱۵_۱۴-۱۴-۴۷
و پایان سخن اینکه هفته بسیج بهانه ای شد تا گوشه ای از کارهای جهادی بسیج در شهرستان تالش به نمایش گذاشته شود. این تلاش فقط در تالش نبوده و هم اکنون تعدای از این دانشجویان به  استان کرمانشاه  و به مناطق زلزله زده رفته و کمک کار آنها شده اند.

منبع : مریان خبر
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه