تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۳۹۶-۱۲:۱۷ ق.ظ
کد خبر : 249697
نسخه چاپی نسخه چاپی

حسین به خواهر مهرداد نظر داشت تا اینکه سرقرار ..!

با قطعی شده حکم قصاص برادر غیرتی که دوستش را که خواستگار خواهرش بود کشته بود، متهم ردیف دوم این پرونده دیروز بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد.این متهم در دادگاه قبلی از همدستی در جنایت تبرئه شده بود اما با اعتراض وکیل اولیای دم حکم تبرئه وی شکسته شد.

به گزارش ۸دی:مهدی و مهرداد ۲۷ ساله بیست و چهارم شهریور ۹۴ به دنبال درگیری در گل تپه ورامین حسین ۲۰ ساله را که دوست صمیمی شان بود کشتند. آنها پس از دستگیری در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. در آن جلسه پدر قربانی گفت: پسرم مدتی بود با مهرداد قهر کرده بود، اما او و دوستش مهدی آنقدر با گوشی موبایل پسرم تماس گرفتند تا او را از خانه بیرون کشیدند و کشتند. من از هر دو آنها شکایت دارم و برای هر دو آنها قصاص می خواهم.سپس مهدی پشت تریبون دفاع ایستاد و گفت: مهرداد و حسین از سال‌ها پیش با هم دوست بودند، اما از وقتی حسین به خواستگاری خواهر مهرداد رفت رابطه آنها با هم بد شد. مهرداد دیگر جواب تماس های حسین را نمی داد و می گفت او به خواهرش نظر داشته است. چند روز قبل از قتل Murder نیز آنها با هم درگیر شده بودند تا اینکه ظهر بیست و چهارم شهریور ۹۴ من و مهرداد سر کوچه ایستاده بودیم که حسین و دوستش سر رسیدند و دعوا دوباره شروع شد. حسین فحاشی کرد و با چاقو به دست مهرداد زد.

وی ادامه داد: در آن لحظه تعداد زیادی در محل جمع شده بودند و دعوا را تماشا می کردند.من سعی داشتم به دعوا خاتمه دهم اما بی فایده بود. مهرداد ضربه های بعدی را با شمشیر به حسین زد که او جان سپرد. من در دعوا هیچ ضربه ای به مقتول نزدم و در اداره آگاهی به دروغ اعتراف کردم که ضربه کاری به قلب Heart حسین را من به او زده بودم. مهرداد به من قول داده بود اگر قتل را گردن بگیرم رضایت اولیای دم را برایم جلب می کند. من هم به خاطر رفاقتم به قتل اعتراف کردم اما حالا می گویم بی گناهم.

سپس مهرداد در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: قبول دارم چند ضربه با شمشیر و چاقو به حسین زدم اما ضربه کاری را مهدی به قلب حسین وارد کرد. من قاتل The Murderer حسین نیستم.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و با توجه به مدرک های موجود در پرونده و همچنین اظهارات شاهدان مهرداد را به قصاص محکوم کرد. مهدی نیز از دست داشتن در جنایت Crime ترئه شد. حکم قصاص مهرداد در شعبه ۲۴دیوان عالی کشور مهر تایید خورد ولی با اعتراض اولیای دم حکم تبرئه مهدی تایید نشد.به این ترتیب پرونده وی برای رسیدگی دوباره به شعبه همعرض فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی Judge اصغرعبداللهی و با حضور یک مستشار تشکیل شد مهدی که حالا با قرار وثیقه آزاد است در دادگاه حاضر نشد.

وکیل مدافع وی به دفاع پرداخت و گفت: مهدی هیچ خصومتی با حسین نداشته است. او در بازجویی های اولیه نیز گفته بود فقط قصد پایان دادن به دعوا را داشته و به همین خاطر هم گاز اشک آور به سمت حسین زده است.

این وکیل ادامه داد: مهدی در این پرونده بی گناه است و از دادگاه تقاضا دارم بار دیگر برایش حکم تبرئه صادر شود.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه