تاریخ انتشار : ۱ آذر ۱۳۹۶-۱:۴۳ ب.ظ
کد خبر : 249466
نسخه چاپی نسخه چاپی

حباب ۲۰۰هزار تومانی سکه به‌زودی می‌ترکد

قیمت سکه باید کمی بیش از ارزش طلای آن باشد اما در وضعیت کنونی سکه ۲۰۰هزار تومان از ارزش طلای آن بیشتر است که کاملاً غیرطبیعی است.

به گزارش ۸دی به نقل از تسنیم، محمدحسین ادیب، قیمت سکه باید کمی بیش از ارزش طلای آن باشد اما در وضعیت کنونی سکه ۲۰۰ هزار تومان از ارزش طلای آن بیشتر است که کاملاً غیرطبیعی است؛ حباب ۲۰۰ هزار تومانی سکه تداوم نخواهد داشت.

علت ایجاد حباب در سکه، مهندسی مالی آن است، عده بسیار محدودی با ورود سرمایه‌های نجومی، اقدام به خرید سکه و بالا بردن مصنوعی آن کرده‌اند، در گام بعدی با ایجاد صف در مردم بی‌اطلاع، اقدام به فروش موجودی خریداری‌شده کرده و در مرحله آخر حباب سکه تخلیه شده و مردمی که در این دوره اقدام به خرید سکه کرده‌اند به‌شدت زیان می‌کنند.

سود کسانی که حباب اخیر را ایجاد کرده‌اند از محل زیان کسانی که اقدام به خرید در این حباب می‌کنند تأمین می‌شود.

این روند سالهاست که در بورس جاری است، عده محدودی که از تعداد انگشتان یک دست کمتراند کنسرسیومی تشکیل می‌دهند و سهام ارزانی را خریداری می‌کنند و سپس خودشان به‌نام‌های دیگری اقدام به خرید کرده و قیمت را بالا می‌برند و به این طریق صف خرید در مردم ناآگاه ایجاد می‌شود، در مرحله بعدی با فروش سهام خود از بازی خارج می‌شوند، معمول این است که در مرحله بعد، سهم دچار ارزان‌نمایی می‌شود یعنی از قیمت واقعی خود نیز کمتر ارزش‌گذاری می‌شود.

به‌هنگام ایجاد حباب، قاعدتاً باید رسانه‌ها اقدام به کار توضیحی کرده و مانع شوند… ایجادکنندگان حباب سکه قدرت رسانه‌ای دارند… .

معمولاً بانک مرکزی در این‌گونه موارد با عرضه سکه اقدام به شکستن حباب می‌کند.

حالا فقط وقت فروش سکه است، وارد بازی خرید نشوید بازی خرید مهندسی شده است. هرچه سکه دارید امروز بفروشید و با تخلیه حباب مجدداً خریداری کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه