- پایگاه خبری تحلیلی 8دی نیوز - http://www.8deynews.com -

تله فیلم “قهرمان” با موضوع زندگی “شهید املاکی” رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم [1] از رشت، حسن ظهیری عصر امروز در جلسه کارگروه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در رشت با اشاره به پخش تله فیلم “ریشه‌ها” پیرامون وقایع عملیات کربلای ۲ از سیمای مرکز گیلان اظهار داشت: در این هفته از تله فیلم “قهرمان” با موضوع زندگی سردار شهید حسین املاکی رونمایی می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان پیرامون برنامه‌های پخش شده از این مرکز در حوزه شناساندن شهدای مدافع حرم اعلام کرد: “مجاهد بی ادعا”، “آخرین پرواز فرمانده” و “آیینه غیرت” از سری مستند‌های پخش شده در این راستا هستند.

رئیس کمیته فرهنگی و رسانه شهدای دفاع مقدس گیلان با اشاره به پخش ۴۰ قسمت از برنامه “شجره طیبه” خاطرنشان کرد: ۱۵۰ قسمت از برنامه “آسمانی‌ها” با موضوع معرفی شهدا و قرائت وصیتنامه آنان تاکنون از سیمای گیلان پخش شده است.

وی با بیان اینکه ۳۶ قسمت از برنامه “قدسیان” با موضوع مصاحبه با خانواده‌ شهدا پخش شد گفت: در مجموع ۷۸ ساعت در برنامه صدای مرکز گیلان، ۱۵ ساعت در حوزه خبر، ۲۴۰ دقیقه گفت‌وگو خبری، ۹۱ ساعت در حوزه سیما و ۶۰ ساعت برنامه فاخر در حوزه دفاع مقدس از صدا و سیمای مرکز گیلان پخش شده است.

رئیس کمیته آموزش و پژوهش اسناد شهدای دفاع مقدس نیز در این نشست با بیان اینکه تا سال تحصیلی ۹۵-۹۶ درس دفاع مقدس تحت عنوان ۲ واحد درس اختیاری در دانشگاه‌ها تدریش می‌شد اظهار داشت: طبق دستور جدید وزارت علوم این درس به دو واحد مازاد تغییر پیدا کرده است.

فاطمه کریمی با بیان اینکه درس دفاع مقدس از سال ۸۹ تا ۹۵ در دانشگاه گیلان به ۵ هزار دانشجو تدریس شد عنوان داشت: این آمار در سال ۹۵-۹۶ به‌دلیل تغییر رویکرد وزارتخانه علوم به ۳۵ دانشجو رسیده است.

انتهای پیام/